رفع نشتی لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی لوله آب و فاضلاب بدون تخریب

۴.۱
(۱۰)

رفع نشتی لوله آب

لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان سازی از مهمترین کارهای این حرفه است، که در آن باید بسیار دقت شود. انتخاب لوله های با کیفیت عالی ، مهندسی دقیق در نصب و نقشه کشی آن بسیار حائز اهمیت است. لوله کشی آب و فاضلاب شامل اتصالات متعددی است، که وظیفه هدایت آب و گازهای سمی فاضلاب را،  به خارج از  ساختمان  بر عهده دارد. آسیب رسیدن به این لوله ها اگر در مدت زمان کوتاهی رفع نشود؛ موجب خسارت های پرهزینه خواهد شد‌.  در ادامه به روش های ترمیم نشتی لوله آب خواهیم پرداخت پس تا انتها با ما همراه باشید.

رفع نشتی بدون تخریب

رفع نشتی لوله آب بدون تخریب، راه حلی ایده‌آل برای جلوگیری از آسیب به دیوارها، کاشی‌ها و سرامیک‌ها و صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. در لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان، امکان آسیب دیدن لوله ها به عوامل متعددی بستگی دارد؛ که در ادامه بررسی میکنیم اما تعمیر و ترمیم نشتی لوله آب آنها بستگی به توکار یا روکار بودن لوله کشی دارد. تعمیر لوله های آسیب دیده در لوله کشی روکار بسیار راحت تر از لوله کشی های توکار است؛ به این علت که  محل نشتی یا آسیب دیده زودتر پیدا می شود، و کار تعمیر آن با روشهای راحت تری انجام می پذیرد.

ولی در لوله کشی های توکار به این علت که لوله ها در زیر بتن، دیوار، ستون و… هستند پیدا کردن محل نشتی دشوار است. اگر برای تعمیر از روش های سنتی استفاده کنیم باید دست به تخریب بزنیم، که کاری دردسر ساز و پر هزینه است. الان روش های بهتری برای تعمیر لوله های توکار وجود دارد ،که علاوه بر هزینه کمتر و بدون آسیب رساندن به بنای ساختمان، در مدت زمان کم صورت می پذیرد.

جزئی ترین مشکل در لوله های فاضلاب می‌تواند باعث سلب آسایش ساکنان ساختمان و به خطر افتادن سلامت آنها شود؛ پس در صورت مشاهده  نشتی  در لوله های فاضلاب سریعاً به فکر تعمیر آنها باشید.《 پیشنهاد ما برای ترمیم نشتی لوله آب و رفع مشکلات لوله های آب و فاضلاب و تشخیص ترکیدگی لوله، متخصصان و کارشناسان تاراز تاسیسات است تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه توسط شرکت تاراز تاسیسات با مناسب ترین هزینه قابل انجام می باشد در صورت نیاز به خدمات تشخیص نشتی لوله آب با ما تماس بگیرید.

رفع نشتی لوله پلیکا بدون تخریب

شرکت تاراز تاسیسات با سابقه درخشان در زمینه رفع نشتی لوله پلیکا بدون تخریب، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. تخریب و بازسازی لوله ها فرآیندی زمان بر و پرهزینه است. با استفاده از روش های بدون تخریب، می توانید بدون نیاز به تخریب و بازسازی، مشکل نشتی لوله را به سرعت و با هزینه ای به مراتب کمتر حل کنید. تخریب لوله ها می تواند به دیوارها، سقف و سایر قسمت های ساختمان آسیب برساند. روش های بدون تخریب، آسیب به ساختمان را به حداقل می رسانند. در روش های بدون تخریب، نیازی به جابجایی اثاثیه منزل یا محل کار نیست.

ترمیم نشتی لوله آب
ترمیم و رفع نشتی لوله آب بدون تخریب

چه عواملی موجب میشود که لوله های فاضلاب نیاز به تعمیر پیدا کنند 

 • نصب و اتصال اشتباه لوله ها : نصب لوله ها توسط افراد بدون تجربه و تخصص در این حرفه دردسر ساز خواهد شد 
 • استفاده از لوله ها و اتصالات نامرغوب در لوله کشی آب و فاضلاب : در انتخاب  لوله های آب و فاضلاب بهتر است از لوله های با جنس نانو استفاده شود 
 • آب داغ موجب واکنش شیمیایی در بعضی از لوله ها که باعث  آسیب پذیر شدن آنها میگردد  
 • فرسوده و کهنه شدن لوله ها، وقتی عمر یک ساختمان زیاد باشد قطعا لوله های آب و فاضلاب آن نیاز به تعمیر و تعویض پیدا میکند 
 • استفاده از فنر لوله بازکنی برای گرفتگی لوله ها توسط افراد غیر حرفه ای باعث آسیب رسیدن به اتصالات و لوله ها خواهد شد
 • فشار زیاد مصالح ساختمانی بر روی لوله ها باعث آسیب رسیدن به سیستم آب و فاضلاب است 
 • گرفتگی لوله ها توسط جسم خارجی  
 • استفاده از دریل بر روی سطحی که در زیر آن لوله کشی انجام شده باشد باعث شکستگی لوله و در نتیجه نشتی آن میگردد 
 • استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی مانند لوله بازکن ها و جرم گیر ها موجب آسیب رسیدن لوله ها میشود 

همانگونه که در بالا توضیح دادیم پیدا کردن نشتی و آسیب در لوله های روکار بسیار راحت تر از لوله های توکار است روش ترمیم نشتی لوله آب نیز راحت تر انجام می پذیرد زیرا لوله در دسترس هستند برای رفع مشکل نیاز به تخریب دیوار یا کف ساختمان  نیست و در کل روش های رفع مشکل برای این نوع لوله کشی کم هزینه تر و راحت است. شرکت تاراز تاسیسات خدمات لوله کشی آب ساختمان را با هزینه مناسب انجام می دهد در صورتی که نیاز به خدمات لوله کشی ساختمان دارید می توانید با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید این مجموعه خدمات لوله کشی ساختمان را در زمان کوتاه انجام می دهد.

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب

رفع نشتی لوله فاضلاب بدون تخریب به روش‌های مختلفی قابل انجام است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب روش مناسب به عوامل مختلفی مانند محل نشتی، جنس لوله، میزان نشتی و تخصص فرد بستگی دارد. چسب‌های آب بندی لوله فاضلاب در انواع مختلفی وجود دارند که می‌توانند برای رفع نشتی‌های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار بگیرند. این چسب‌ها به سرعت خشک می‌شوند و می‌توانند به طور موقت یا دائمی نشتی را برطرف کنند. نوارهای تعمیری لوله فاضلاب از جنس‌های مختلفی مانند پلاستیک، فایبرگلاس و اپوکسی ساخته می‌شوند و می‌توانند برای ترمیم ترک‌ها و سوراخ‌های کوچک در لوله‌ها مورد استفاده قرار بگیرند.

خمیرهای درزگیر لوله فاضلاب برای پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌های کوچک در لوله‌ها مناسب هستند. این خمیرها به سرعت خشک می‌شوند و می‌توانند به طور موقت یا دائمی نشتی را برطرف کنند. دستگاه‌های واترجت با استفاده از فشار آب می‌توانند رسوبات و جرم‌های داخل لوله را از بین ببرند و به این ترتیب نشتی لوله را برطرف کنند. لوله کشی آستر یک روش نوین برای ترمیم لوله‌های فاضلاب بدون تخریب است. در این روش، یک آستر رزینی داخل لوله قرار داده می‌شود و سپس با استفاده از اشعه UV سفت می‌شود. این آستر می‌تواند به طور کامل نشتی لوله را برطرف کند.

روش های رفع نشتی لوله آب و آسیب در لوله های روکار

 • تعویض لوله یا برش دادن قسمت آسیب دیده آن
 • با استفاده از چسب های لوله حرارت دادن و نوارهای درزگیری از جنس نانو میتوان قسمت آسیب دیده را  ترمیم کرد 
 • اگر نشتی و شکستگی جزئی و کوچک باشد میتوان از خمیر درزگیر برای رفع مشکل استفاده کرد

در لوله کشی های توکار به این علت که لوله معمولا در زیر بتن یا داخل سقف و ستون قرار میگیرد، اگر دچار نشتی شوند، پیدا کردن محل نشتی راحت نیست و رفع نشتی به صورت سنتی کاری سخت و پرهزینه است؛ در این روش ابتدا باید محل لوله کشی تخریب بشود، که خود این عمل ممکن است به بخش های سالم لوله کشی نیز آسیب وارد کند. بعد از پیدا کردن محل نشتی باید لوله ها تعویض گردد ،و محل های تخریب شده دوباره ترمیم شوند. ترکیدگی لوله می باشد. مجموعه تاراز تاسیسات خدمات رفع نشتی استخر کاشی شده را انجام می دهد جهت دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

روش های رفع نشتی لوله آب
روش های رفع نشتی لوله آب

روش های رفع نشتی لوله آب و آسیب در لوله کشی توکار بدون تخریب

 • ترمیم نشتی لوله آب با استفاده از مواد نانو: در این روش ابتدا باید مدتی آب قطع بگردد تا لوله ها خشک  و سپس  توسط دستگاه نشت یاب محل شکستگی لوله شناسایی  بعد توسط مواد نانو قسمت شکسته ترمیم  شود 
 • در بعضی از مواقع نیز بعد از تشخیص دستگاه نشت یاب برای اطمینان بیشتر دوربین های کوچکی را داخل لوله های آب و فاضلاب می فرستند تا محل دقیق آسیب دیدگی را پیدا کنند و با مشاهده میزان آسیب دیدگی تصمیم به انتخاب نوع روش ترمیم لوله ها بگیرند 
 • آستر کشی از داخل لوله ها : پس از پیدا کردن محل آسیب دیده با توجه به جنس لوله استفاده شده باید یک لوله با قطر کمی کمتر انتخاب شود و با تخریب جزئی لوله در داخل لوله آسیب دیده قرار بگیرد در این روش با کمترین تخریب و هزینه  نشتی رفع میشود  
 • یک روش دیگر نیز وجود دارد که در آن ابتدا باید توسط دستگاه نشت یاب محل شکستگی پیدا شود سپس با کندن دیوار به صورت افقی لوله تعویض شود  در این روش نیز تخریب کمتری صورت می پذیرد.

اگر از ابتدا بنا ساختمان، از لوله ها و مواد با کیفیت، ترجیحا لوله های از جنس نانو یا (pvc) و تاسیسات با تجربه، برای انجام لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان بهره بگیریم؛ در آینده کمتر متحمل هزینه های  ترمیم و رفع نشتی لوله های آب و فاضلاب میشویم؛ در واقع پیشگیری بهتر از درمان است، اما اگر در لوله کشی ساختمان با مشکلاتی از قبیل شکستگی یا نشتی مواجه شدید سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید. سعی کنید از افراد با تجربه و متخصص در این حرفه کمک بگیرید متخصصان تاراز تاسیسات در این زمینه خدمتگزار شما عزیزان هستند. برای آشنایی با روش های رفع گرفتگی لوله های فاضلاب توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت تاراز تاسیسات مطالعه کنید.

بهترین شرکت برای دریافت خدمات رفع نشتی لوله آب بدون تخریب در تهران کدام می باشد؟

شرکت تاراز تاسیسات بهترین شرکت برای دریافت خدمات رفع نشتی لوله آب بدون تخریب در تهران با مناسب ترین هزینه می باشد برای دریافت خدمات رفع نشتی لوله آب بدون تخریب با ما تماس بگیرید.

رفع نشتی لوله پلیکا بدون تخریب توسط مجموعه تاراز تاسیسات انجام می شود؟

مجموعه تاراز تاسیسات با سابقه درخشان در زمینه رفع نشتی لوله پلیکا بدون تخریب آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۴.۱ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.