تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

۵
(۱)

خطوط لوله کشی آب و فاضلاب به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و عمر مفید آن ها به پایان می رسد در چنین موردی ممکن است با نشتی و ترکیدگی این لوله ها مواجه شوید که در صورتی که به موقع تشخیص داده نشده و برای تعیمر و یا تعویض آن اقدام نگردد موجب بروز خسارات زیادی می شود.
در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

با توجه به این که سیستم لوله کشی امروزه به صورت توکار بوده و در داخل دیوار، سقف و کف کار گذاشته می شود لذا در صورتی که این لوله ها دچار نشتی و یا ترکیدگی شوند با توجه به علائم و نشانه ها بهترین راه برای پیدا کردن محل دقیق نشتی استفاده از دستگاه های نشت یاب است که در این زمینه بایستی با متخصصین تاراز تاسیسات تماس بگیرید. مههم ترین علائمی که می تواند احتمال بروز نشتی و یا ترکیدگی لوله ها در ساختمان باشد به قرار ذیل است:

 • افزایش رقم قبض آب در مقایسه با سایر دوره های مصرفی بدون هیچ دلیلی
 • با بستن تمامی شیرهای آب اما باز هم صدای چکه آب را بشنوید
 • رشد پوشش گیاهی در یک نقطه خاص از ساختمان که معمولا این مورد در دیوارها و سقف حمام و سرویس بهداشتی ممکن است رخ دهد.
 • ایجاد ترک در دیوار، سقف و کف زمین
 • پف کردن و کپک زدن دیوار، کف و سقف
 • حس کردن بوی بد و نامطبوع در ساختمان
 • تغییر رنگ و یا لکه دار شدن دیوار، سقف و کف زمین

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین در چه زمانی لازم است؟

شما با مشاهده هر کدام از این علائم و نشانه ها باید به منظور جلوگیری از خسارات بیشتر هر چه سریع تر برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید به این نکته توجه داشته باشید که انجام این فرایند با دستگاه نه تنها از نظر هزینه مقرون به صرفه خواهد بود بلکه در کمترین زمان ممکن محل دقیق نشت را نیز پیدا خواهید کرد، برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیازی به تخریب ندارد بلکه تکنسین تاراز تاسیسات به وسیله دستگاه نشت یاب که نیاز به تخصص دارد محل مورد نظر را پیدا کرده و سپس برای تعویض و یا تعمیر لوله اقدامات لازم را انجام می دهد.

چگونگی شناسایی انواع نشت آب و فاضلاب

نشتی آب و فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری می تواند به مرور به سازه و زیر ساخت ها آسیب برساند موجب خرابی و تخریب ساختمان گردد در ادامه انواع نشتی آب و فاضلاب را که در ساختمان ها رخ می دهد را مورد بررسی قرار می دهیم:

نشتی لوله در دیوار

همان طور که پیشتر نیز گفتیم برخی از قسمت های سیستم لوله کشی در داخل دیوار قرار می گیرد این خطوط لوله به مرور و به دلایل مختلفی ممکن است دچار آسیب دیدگی و در نهایت نشتی شوند از مهم ترین نشانه های این سیستم لوله کشی نم و رطوبت و کپک زدن و ترک است در صورتی که هر کدام از نشانه های فوق الذکر را مشاهده کردید باید هر چه سریع تر برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

نشتی لوله شوفاژ

لوله های شوفاژ نیز ممکن است به مرور دچار ترکیدگی و یا نشتی شوند که البته این امکان نیز وجود دارد که آثار نشتی آن از دید شما پنهان بماند از مهم ترین دلایلی که موجب می شود تا لوله های شوفاژ دچار این نوع آسیب دیدگی شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • استفاده از جنس لوله ها و اتصالات بی کیفیت
 • آب بندی غیراصولی و غیر استاندارد لوله ها
 • عدم استفاده ار عایق بندی در فصل سرد
 • استفاده از لوله های فلزی (برای لوله کشی شوفاژ لوله های پلاستیکی گزینه مناسبی می باشد)
 • کاهش میزان استحکام لوله ها به دلیل انبساط و انقباض
 • استفاده از لوله های غیر هم جنس در این سیستم لوله کشی
 • عدم توجه به خاکی که در لوله کشی در آن انجام می شود، به این نکته توجه داشته باشید که خاک های مرطوب و آهکی موجب خورندگی و در نهایت پوسیدگی لوله ها می شوند.

هنگامی که لوله های شوفاژ دچار نشتی می شوند به طور قطع نم و رطوبت آن از کف و یا دیوار به بیرون سرایت کرده و شما می توانید متوجه این آسیب دیدگی شوید اما گاهی نیز ممکن است هیچ نشانه ای از این نشتی قابل رویت نبوده و در نتیجه در چنین موردی باید برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید که لازم است فورا با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین
نشتی لوله از سقف

بخشی از سیستم لوله کشی نیز ممکن است در داخل سقف کار گذاشته شود که از مهم ترین عوامل در نشتی و ترکیدگی این لوله ها نفوذ آب باران است که در صورت مشاهده اولین نشانه نظیر نم و رطوبت برای جلوگیری از ایجاد خسارت های بیشتر باشد باید هرچه سریع تر فرایند تشخیص و تعمیر انجام شود.

نشتی لوله های زیرزمینی

دلیل اصلی برای ایجاد نشتی لوله های آب زیرزمین عدم مراقبت های صحیح از این سیستم های لوله کشی است که البته تا زمانی که محل ان تشخیص داده شود موجب هدر رفتن آب زیادی خواهد شد، قابل ذکر است که تشخیص محل دقیق محل نشتی و ترکیدگی لوله های زیرزمینی بدون دستگاه غیرممکن می باشد.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، با شماره ۰۹۰۳۹۵۱۶۷۹۸ در تماس باشید.

در واقع شما برای اطمنیان از این که سیستم لوله کشی زیرزمینی دچار نشتی و ترکیدگی شده است یا خیر تنها می توانید تمامی شیرهای آب ساختمان را ببندید و عقربه کنتور را چک کنید در صورتی که نشتی در سیستم لوله کشی وجود داشته باشد کنتور درحال کار بوده و این بدین معنا است که یک نشتی پنهان در لوله کشی ساختمان دارید و بایستی بلافاصله برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید.
اما در حالت کلی از ساده ترین نشانه های نشتی لوله های زیرزمینی می توان به وجود نم و رطوبت، کپک زدگی و ترک داشتن دیوار اشاره کرد.

نشتی لوله فاضلاب

لوله فاضلاب در ساختمان نیز همانند لوله آب ممکن است به دلیل پوسیدگی دچار نشتی و ترکیدگی شود خوشبختانه امروزه لوله های فاضلاب را داخل سقف های کاذب کار می گذارند که این امر موجب شده تا در صورت بروز هر گونه نشتی بتوان فورا برای رفع آن اقدام کرد اما در برخی از ساختمان ها لوله های فاضلاب دارای سیستم لوله کشی قدیمی هستند لذا ممکن است پیدا کردن محل دقیق نشتی لوله تا حدودی دشوار باشد از این رو توصیه می کنیم برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

از مهم ترین مزیت های استفاده از دستگاه های نشت یاب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کمتر شدن میزان خطر آلودگی
 • جلوگیری از خسارت مالی
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • جلوگیری از ایجاد خرابی در سازه و زیرساخت های ساختمان
 • جلوگیری از ایجاد هزینه های مازاد

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین

هزینه نشت یابی به دستگاه عوامل مختلفی بستگی دارد که برای این منظور می توان به متراژ ساختمان و میزان آسیب دیدگی اشاره کرد، به عنوان مثال در مواردی که هیچگونه علائمی نظیر رطوبت و نم از نشتی بر روی دیوار و یا سقف و کف وجود نداشته باشد لذا تاراز تاسیسات برای این که بتواند محل دقیق نشتی لوله را پیدا کند لازم است تمام ساختمان را با دستگاه بررسی نماید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین چگونه انجام می شود؟

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین با استفاده از دستگاه های مدرن و با امواج انجام می شود.

برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین نیازی به تخریب وجود دارد؟

خیر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین بدون نیاز به تخریب انجام می شود.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.