تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک

۵
(۱)

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای تشخیص و پیدا کردن محل نشتی لوله های آب و فاضلاب استفاده از دستگاه های نشت یاب است البته استفاده از این دستگاه نیاز به تخصص دارد که برای این منظور تماس با تاراز تاسیسات را به شما پیشنهاد می دهیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک

تاراز تاسیسات تمامی خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و نشت یابی لوله های آب و فاضلاب را با بهره مندی از جدیدترین و پیشرفته ترین مدل دستگاه های نشت یاب انجام می دهد و برای این منظور از نیروهای متخصص بهره مند می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص اشتباه نه تنها از نظر زمان بلکه در هزینه نیز می تواند خسارت زیادی را به کارفرما وارد کند در صورتی که تاراز تاسیسات با پیدا کردن محل دقیق نشتی و ترکیدگی از این خسارات جلوگیری کرده و در کمترین زمان ممکن فرانید تعمیر و تعویض لوله معیوب را نیز بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد.

چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک

انواع دستگاه های مختلفی برای انجام این فرایند وجود دارد که چند مدل از بهترین آن ها که در ایران و تاراز تاسیسات موجود می باشد شامل دستگاه آکوسیک، دستگاه مادون قرمز و دستگاه تصویری می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

دستگاه اکوسیک که در زمره پرکاربردترین این دستگاه ها قرار دارد براساس امواج صدا کار می کند، این دستگاه دارای یک فرستنده و گیرنده می باشد که بر روی یک کپسول نصب شده است که تکنسین تاراز تاسیسات از طریق حرکت دادن این کپسول در ساختمان و یا ناحیه مورد نظر بلافاصله نقطه نشتی و یا ترکیدگی را پیدا می کنند امواج صدا از طریق گیرنده آن را به شما اطلاع می دهد این دستگاه قادر است تا عمق ۲ متری را به درستی تشخیص دهد و در صورتی که برای عمق های بیشتر قصد انجام نشت یابی را دارید دستگاه مادون قرمز و تصویری را به شما پیشنهاد می دهیم.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

علت ترکیدگی انواع لوله ها در ساختمان

در ساختمان ممکن است انواع لوله ها با جنس و متریال های مختلف کار گذاشته شود که برای این منظور می توان به لوله های فلزی، پلاستیکی که بسیار پرکاربرد نیز می باشند اشاره کرد در ادامه به بررسی علت ترکیدگی هر کدام از انواع این لوله ها می پردازیم:

ترکیدگی لوله های فلزی

عمر مفید لوله های فلزی در حالت معمول و در صورتی که تمای استانداردهای مربوط به سیستم لوله کشی در آن رعایت شده باشد در حدود ۳۵ سال اعلام شده است البته ذکر این نکته نیز لازم است که ساختمان هایی با عمر بیش از ۳۵ سال نیز وجود دارند که تاکنون با نشتی و ترکیدگی لوله مواجه نشده اند که این امر نشان از مرغوبیت و کیفیت بالای لوله های فلزی به کار رفته در آن دارد.

اولویت برای بهترین نوع لوله کشی جهت مصرف آب شورب ساختمان ها متعلق به لوله کشی مسی و پس از آن مختص لوله های آهنی می باشد زیرا که در این جنس از لوله ها امکان رشد موجودات تک سلولی وجود ندارد اما در کنار تمام مزایای لوله های فلزی، این نوع لوله دارای معایبی نیز می باشد که از آن جمله می توان به هزینه بالای آن در سیستم لوله کشی، ضریب انبساطی بالا و ایجاد ترکیدگی در سیستم لوله کشی اشاره کرد.

از مهم ترین عواملی که موجب ایجاد نشتی در لوله های فلزی می شود حدیده کاری بیش از حد در زمان نصب است، برای تشخیص ترکیدگی لوله فلزی توصیه می کنیم حتما با تاراز تاسیسات تماس بگیرید و انجام این فرایند را با دستگاه انجام دهید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک
ترکیدگی لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی که با نام لوله های سبز نیز در بازار به فروش می رسند به دلیل حمل و نقل آسان و قیمت مناسب توانسته است در ساختمان سازی جای لوله های فلزی را بگیرد.

این لوله ها نیز ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی و یا ترکیدگی شوند که معمولا این اتفاق بیشتر در قسمت اتصالات زانوها یا سه راه رخ می دهد و اگر جنس لوله های پلاستیکی از کیفیت لازم برخوردار نباشد و یا این که اتصال آن در زمان نصب به خوبی جوش نخورده باشد بعد از گذشت مدت زمانی دچار ترکیدگی و یا نشتی خواهد شد البته نشست ساختمان و ایجاد کشسانی در لوله های پلاستیکی نیز می تواند یکی دیگر از دلایل ترکیدگی لوله های پلاستیکی باشد.

اگر در دیوار و یا سقف ساختمان آثاری از لک، رطوبت و نم را مشاهده کرده اید برای بررسی دقیق تر بهتر است با تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا با استفاده از دستگاه نقاط مورد نظر را به منظور پیدا کردن هر گونه نشتی و یا ترکیدگی مورد بررسی قرار دهند و از این طریق از ایجاد خسارت های بیشتر برای ساختمان جلوگیری خواهید کرد.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک

اگرچه برای تشخیص دقیق محل ترکیدگی و نشتی لوله بهتر است از دستگاه استفاده کنید اما می توانید ابتدا از طریق روش هایی که در ادامه به آن می پردازیم اطمینان کسب کنید که این حادثه رخ داده است با خیر؟

  1. تمامی شیر های اب ساختمان را ببندید و درجه کنتور را بررسی کنید در صورتی که اعداد کنتور در چنین شرایطی در حال چرخش بودند بدین معنا است یکی از سیستم های لوله کشی ساختمان دچار ترکیدگی و یا نشتی شده است.
  2. اگر بعد از بستن تمام لوله های آب همچنان صدای چکه می شنوید این مورد نیز می تواند نشانه ای از نشتی و یا ترکیدگی یکی از لوله های داخل دیوار و یا سقف باشد.
  3. رطوبت، نم، تغییر رنگ و یا بادکردگی دیوار، سقف و یا کف نیز از دیگر علائم نشتی و ترکیدگی سیستم لوله کشی به شمار می آید.
  4. افت ناگهانی فشار آب در صورتی که بیش از یک روز باشد نیز علائم نشتی می باشد.
  5. اگر نشتی لوله آب از سیستم گرمایش رادیاتور باشد درجه فشار آن مدام کاهش پیدا می کند البته بهتر است در این مورد ابتدا اطمینان کسب کنید که پکیج مشکلی پیدا نکرده باشد.

چرا باید از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله استفاده کنیم؟

برای پیدا کردن محل نشتی بهترین و مطمئن ترین روش استفاده از دستگاه نشت یاب است زیرا نه تنها در هزینه بلکه در زمان نیز تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد، در گذشته برای پیدا کردن محل نشتی و ترکیدگی لوله نقاط مختلفی از ساختمان را تخریب می کردند تا زمانی که محل دقیق نشتی پیدا شود و در نهایت بایستی تمامی محل های تخریب بازسازی میشد که هزینه زیادی بایستی برای مصالح پرداخت می گردید.

امروزه با استفاده از دستگاه نشت یاب بدون تخریب در کمترین زمان ممکن محل دقیق نشتی و ترکیدگی سیستم لوله کشی پیدا شده و تنها محل مورد نظر برای تعمیر و یا تعویض لوله آسیب دیده تخریب می شود که تمامی این مراحل توسط تکنسین متخصص تاراز تاسیسات انجام می شود.

هزینه نهایی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک به عواملی نظیر متراژ ساختمان و علائم و نشانه هایی که از نشتی لوله نمایان شده بستگی دارد گاهی به دلیل این که هیچ آثاری از نشتی در ساختمان قابل رویت نمی باشد لذا بایستی برای پیدا کردن محل دقیق تمام ساختمان توسط دستگاه نشت یابی شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک؟

برای اطلاع از قیمت دقیق تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک ابتدا باید همکاران ما محل نشتی و ترکیدگی لوله را بررسی و سپس اعلام هزینه کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک چکونه انجام می شود؟

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک با استفاده از دستگاه و با کمک امواج انجام می شود.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.