تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران

۵
(۲)

یکی از بهترین و در عین حال مطمئن ترین روش ها برای تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب استفاده از دستگاه است، این ابزار مدرن و پیشرفته به صورت دقیق محل نشتی و ترکیدگی را به شما اعلام می کند و از این طریق از بروز و خسارت های سنگین تر به ساختمان جلوگیری خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم با تاراز تاسیسات همراه باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران

تاراز تاسیسات خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران را به صورت تضمینی و با ارائه ضمانت نامه کتبی برای مشتریان خود انجام می دهد، تکنسین متخصص و آموزش دیده این مرکز خدماتی به صورت ۲۴ ساعته جهت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران به مراجعه کنندگان و مشتریان خدمات ارائه می دهد تنها کافی است که با این مرکز تماس بگیرید.

تشخیص اشتباه می تواند خسارات زیادی را به ساختمان وارد کرده و از طرفی موجب تحمیل هزینه های اضافی زیادی خواهید شد لذا توصیه می کنیم حتما تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را جایگزین روش های سنتی و تخریب محل های مختلف ساختمان به منظور پیدا کردن محل نشت کنید.

سیستم لوله کشی در ساختمان های قدیمی از جنس آهنی بوده که بعد از گذشت مدت زمانی به دلیل پوسیدگی آثار نشتی در آن نمایان می شد که از مهم ترین نشانه های ترکیدگی و نشتی لوله آب نم و رطوبت دیوارها و سقف را می توان مثال زد.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که همیشه نمی توان از روی آثار و نشانه ها به نشتی و ترکیدگی لوله پی برد زیرا گاهی این علائم خود را نشان نمی دهند که در چنین موردی بایستی تمامی شیرآلات ساختمان را ببندید و به رقم روی شمارشگر کنتور دقت کنید اگر همچنان درجه در حال چرخیدن باشد به این معنا است که یکی از لوله ها دچار نشتی و ترکیدگی شده است.

دلیل بیشتر شدن ناگهانی قبض آب نیز می تواند یکی دیگر از دلایل نشتی لوله آب باشد که برای این منظور توصیه می کنیم راه حل هایی که نشان از نشتی و ترکیدگی لوله آب در ساختمان است را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

نحوه کار با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

انواع دستگاه های مختلفی برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه وجود دارد که از آن جمله می توان به دستگاه آکوسیک، مادون قرمز و دستگاه تصویری اشاره کرد این سه نوع دستگاه توسط تاراز تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرد.

البته دستگاه آکوستیک صوتی دارای کاربرد بیشتری نسبت به دو نوع دیگر می باشد که در ادامه نحوه عملکرد این دستگاه را مورد بررسی قرار می دهیم.
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک، براساس امواج صدا می باشد در حقیقت این دستگاه پیشرفته به عنوان یک ابزار ما فوق صوت شناخته می شود و از دقت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این دستگاه کوچکترین صدای نشت آب را به صورت کاملا دقیق تشخیص می دهد البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این دستگاه تا عمق ۲ متری می تواند نشتی را پیدا کند و برای پیدا کردن ترکیدگی در عمق های بیشتر بایستی از دستگاه های پیشرفته تری که دقت بالایی دارند استفاده نمایید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران

دلیل ترکیدگی لوله آهنی آب در ساختمان

دلیل نشتی و ترکیدگی لوله های آب در ساختمان به عوامل مختلفی ارتباط دارد که می توان به نحوه لوله کشی، جنس لوله و فشار آب اشاره کرد همان طور که پیشتر نیز گفتیم در ساختمان های قدیمی از لوله های فلزی در سیستم لوله کشی استفاده شده است اما امروزه در صورتی که از این لوله ها استفاده شود حتما برای آن ها روکش گالوانیزه در نظر گرفته می شود زیرا این روکش ضمن پیشگیری از واکنش های شیمیایی از پوسیدگی آن نیز جلوگیری خواهد کرد.

لازم است که بدانید عمر مفید لوله های آهنی در صورتی از کیفیت لازم برخوردار بوده و براساس استانداردهای تعیین شده در سیستم لوله کشی ساختمان کار گذاشته شوند در حدود ۳۵ سال است البته برخی از ساختمان ها که بیش از ۳۵ سال عمر دارند نیز وجود دارد که تاکنون نیاز به تعویض لوله های آب و فاضلاب نداشته اند و یا حتی دچار نشتی و یا ترکیدگی نشده اند.

لوله های آهنی بعد از سیستم لوله کشی مسی برای مصرف آب آشامیدنی مناسب ترین نوع لوله محسوب می شوند زیرا در این نوع لوله ها موجودات تک سلولی نمی توانند رشد کنند البته این نوع لوله کشی هزینه بر بوده و به دلیل انبساط و انقباض سریع تر در معرض نشتی و ترکیدگی قرار دارند جهت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه حتما با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

ترکیدگی لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی که با نام لوله های سبز نیز معروف هستند امروزه برای سیستم لوله کشی ساختمان ها بیشتر از نوع آهنی کاربرد دارند از مزایای این نوع لوله می توان به قابلیت حمل و نصب آسان و همچنین قیمت ازران آن اشاره کرد که نشتی این لوله ها اغلب در قسمتی که به اتصالات زانو و یا سه راهی منتهی می شود اتفاق می افتد.

در صورتی که این لوله های پلاستیکی از کیفیت لازم برخودار نباشند در زمان نصب و اتصال به درستی جوش نخورده و بعد از گذشت مدت زمان اندکی در همان نقطه دچار نشتی و ترکیدگی می شوند همچنین موارد دیگری نظیر نشست ساختمان که موجب کشش در لوله ها می شود نیز می تواند دلیل دیگری برای نشتی و ترکیدگی باشد.

روش تشخیص ترکیدگی لوله آب

همان طور که گفتیم بهترین و مطمئن ترین روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می باشد که توسط افراد متخصص و با تجربه تاراز تاسیسات انجام می شود اما روش های دیگری نیز برای این منظور وجود دارد که به قرار ذیل است:

نحوه تشخیص سیستم آب مصرفی

برای این مورد باید تمامی مسیرهای آب مصرفی را ببندید و رقمی را که نمایشگر کنتور نمایش می دهد را یادداشت کنید سپس مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید و مجددا عدد نمایشگر کنتور را چک کرده و با رقمی که از قبل یادداشت کرده اید مقایسه کنید در صورتی که میان دو عدد اختلاف وجود داشته باشد به این معنا است که یکی از لوله های ساختمان دچار نشتی و ترکیدگی شده است و برای پیدا کردن محل دقیق آن باید از دستگاه نشت یاب استفاده کنید.

افت ناگهانی فشار آب

در صورتی که فشار آب ساختمان به یکباره افت پیدا کند و چند روز نیز ادامه داشته باشد این مورد نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های نشتی لوله های آب باشد که نباید به سادگی از آن بگذرید.

آثار رطوبت و نم روی دیوار

چنانچه بر روی دیوار یا سقف آثاری از رطوبت و نم وجود داشته باشد حتما آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است یکی از اتصالات لوله توکار دچار نشتی شده باشد همچنین لوله های کف نیز در معرض نشتی و ترکیدگی قرار دارند لذا اگر سرامیک کف دچار نم گرفتگی و یا لق شده باشد نیز می تواند یکی دیگر از آثار نشتی لوله به شمار آید.
در صورتی که هر کدام از آثار و نشانه های نشتی و ترکیدگی لوله را در ساختمان مشاهده کردید برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران به محل ترکیدگی لوله و میزان نشتی لوله بستگی دارد. متخصصین مجموعه تاراز تاسیسات ابتدا برآورد هزینه کرده و پس از اعلام هزینه و موافقت شما، اقدام به تشخیص ترکیدگی و تعمیر لوله می کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران چگونه انجام می شود؟

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با استفاده از امواج و بدون نیاز به تخریب انجام می شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران چقدر است؟

برآورد هزینه دقیق تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران نیازمند بررسی دقیق محل نشتی دارد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.