رفع نشتی استخر کاشی شده

رفع نشتی استخر کاشی شده

۴.۲
(۵)

نحوه رفع نشتی استخر کاشی شده

رفع نشتی استخر کاشی شده، یکی از مشکلاتی است که ممکن است در استخرهای کاشی شده رخ دهد. برای رفع نشتی استخر کاشی شده، ابتدا باید محل نشتی و علت آن را شناسایی کرد. سپس، با توجه به میزان و نوع نشتی، می‌توان از روش‌های مختلفی برای رفع نشتی استخر استفاده کرد. اگر نشتی در ناحیه کاشی‌ها رخ داده است، می‌توان از روش‌هایی مانند تعویض کاشی‌ها، ترمیم کاشی‌ها با مواد خاص و ضدآب، و یا استفاده از مواد آب‌بندی برای رفع نشتی استفاده کرد.

در صورتی که نشتی در ناحیه اتصالات و لوله‌های استخر رخ داده باشد، باید اتصالات و لوله‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کرد. برای رفع نشتی استخر کاشی شده، بهتر است از خدمات یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه مانند شرکت تاراز تاسیسات بهترین شرکت برای رفع نشتی بدون تخریب استفاده کنید. همچنین، برای جلوگیری از نشتی در آینده، می‌توانید از مواد آب‌بندی و محافظتی برای کاشی‌ها و اتصالات استخر استفاده کنید.

علت نشتی آب استخرهای کاشی شده

نشت آب در استخرهای کاشی شده ممکن است به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • نصب نادرست کاشی‌ها: اگر کاشی‌ها به درستی نصب نشوند و فاصله‌های بین آن‌ها به درستی پر نشوند، ممکن است آب از محل فاصله‌های بین کاشی‌ها نشت کند.
 • خرابی اتصالات و لوله‌ها: اتصالات و لوله‌هایی که آب را به استخر منتقل می‌کنند، ممکن است به دلیل خرابی و یا فرسایش نشت کنند.
 • خرابی سیستم فیلتراسیون: سیستم فیلتراسیون استخر، برای حفظ کیفیت آب و جلوگیری از نشتی، باید به درستی عمل کند. در صورتی که سیستم فیلتراسیون خراب شود، ممکن است آب از محل‌های مختلفی در استخر نشت کند.
 • خرابی پوشش ضدآب: پوشش ضدآب استخر، برای جلوگیری از نشتی و حفظ کیفیت آب باید به درستی نصب شود. در صورتی که پوشش ضدآب خراب شود، ممکن است آب از محل‌های مختلفی در استخر نشت کند.
 • تغییرات دما: تغییرات دما می‌تواند باعث تغییر اندازه کاشی‌ها و پوشش ضدآب شود و در نتیجه نشتی در استخر ایجاد شود.

راه کار رفع مشکل استخر کاشی شده

راه‌های مختلفی برای رفع مشکلات استخر کاشی شده وجود دارد. اگر کاشی‌ها خراب شده و باعث نشتی آب شده‌اند، باید آن‌ها را تعویض کرد. اگر کاشی‌ها خراب نشده ولی باعث نشتی آب شده‌اند، می‌توانید از مواد خاص و ضدآب برای ترمیم آن‌ها استفاده کنید. برای جلوگیری از نشتی آب در استخر کاشی شده، می‌توانید از مواد آب‌بندی مخصوص استخر استفاده کنید. اگر نشتی آب از اتصالات و لوله‌های استخر رخ داده است، باید آن‌ها را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کرد.

سیستم فیلتراسیون استخر باید به درستی عمل کند تا جلوگیری از نشتی آب در استخر کاشی شده شود. در صورت خرابی سیستم فیلتراسیون، باید آن را تعمیر کرد. پوشش ضدآب استخر باید به درستی نصب شده و در صورت خرابی باید تعمیر شود. لوله کشی آب ساختمان از خدمات ویژه شرکت تاراز تاسیسات با سال ها تجربه به صورت کاملا تخصصی می باشد جهت دریافت خدمات لوله کشی آب ساختمان با ما در ارتباط باشید.

علت نشتی آب استخرهای کاشی شده
علت نشتی آب استخرهای کاشی شده

مراحل آب بندی استخر از روی کاشی

آب‌بندی استخر از روی کاشی، یکی از روش‌های مهم برای جلوگیری از نشتی آب در استخرهای کاشی شده است. قبل از شروع به کار، باید سطح کاشی‌ها را به دقت تمیز کنید تا هر گونه ذرات و آلودگی‌هایی که ممکن است باعث کاهش کیفیت آب‌بندی شوند، از بین برود. برای آب‌بندی استخر از روی کاشی، می‌توانید از مواد آب‌بندی مخصوص استخر استفاده کنید.

این مواد معمولاً به صورت مایع و یا پودری عرضه می‌شوند و با استفاده از فرش‌های نرم و یا رول‌های آب‌بندی بر روی سطح کاشی‌ها پوشش داده می‌شوند. در صورتی که در نقاطی از سطح کاشی‌ها نشتی آب رخ دهد، باید آن نقاط را با استفاده از مواد آب‌بندی و ترمیم کاشی‌ها تعمیر کرد. پس از انجام آب‌بندی استخر، باید با استفاده از تسترهای نشتی، از عدم وجود نشتی آب در استخر اطمینان حاصل کرد. شرکت تاراز تاسیسات بهترین شرکت برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص و رفع ترکیدگی لوله در تهران با ما تماس بگیرید.

نشانه های شروع نشتی یک استخر

شناسایی نشانه‌های نشتی در استخر، می‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت این مشکل را تشخیص دهید و از بزرگ شدن آن جلوگیری کنید. اگر سطح آب استخر به صورت ناگهانی کاهش یابد، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد. اگر رنگ آب در استخر تغییر کند و به رنگی غیرعادی تبدیل شود، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد. اگر در نزدیکی استخر و در اطراف آن، لکه‌های رطوبتی تشکیل شود، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد.
اگر هزینه‌های آب برای پر کردن استخر به صورت ناگهانی افزایش یابد، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد.

اگر هزینه‌های برق برای پمپ‌های استخر به صورت ناگهانی افزایش یابد، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد. برای جلوگیری از نشتی آب در استخر، بهتر است به صورت دوره‌ای سیستم فیلتراسیون و پوشش ضدآب استخر را بررسی و تعمیر کنید. همچنین، برای جلوگیری از نشتی آب در استخر، بهتر است از مواد با کیفیت و مرغوب برای ساخت استخر استفاده کرد و نصب و نگهداری آن را به تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای بسپارید. تشخیص نشتی آب توسط مجموعه تاراز تاسیسات انجام می شود در صورت نیاز به خدمات تشخیص نشتی آب و رفع آن با ما در تماس باشید.

نشانه های شروع نشتی استخر
نشانه های شروع نشتی استخر

توصیه های مهم برای آب بندی کاشی استخر

برای آب‌بندی کاشی استخر، باید به نکات و توصیه‌های زیر توجه کرد:

 • تمیز کردن سطح کاشی‌ها: قبل از شروع به کار، باید سطح کاشی‌ها را به دقت تمیز کنید تا هر گونه ذرات و آلودگی‌هایی که ممکن است باعث کاهش کیفیت آب‌بندی شوند، از بین برود.
 • استفاده از مواد آب‌بندی مخصوص کاشی: برای آب‌بندی کاشی استخر، باید از مواد آب‌بندی مخصوص کاشی استفاده کنید. این مواد معمولاً به صورت مایع و یا پودری عرضه می‌شوند و با استفاده از فرش‌های نرم و یا رول‌های آب‌بندی بر روی سطح کاشی‌ها پوشش داده می‌شوند.
 • تعمیر نقاط ضعف: در صورتی که در نقاطی از سطح کاشی‌ها نشتی آب رخ دهد، باید آن نقاط را با استفاده از مواد آب‌بندی و ترمیم کاشی‌ها تعمیر کرد.
 • استفاده از کاشی‌های با کیفیت: برای جلوگیری از نشتی آب در کاشی استخر، باید از کاشی‌های با کیفیت و مرغوب استفاده کرد. کاشی‌های با کیفیت، معمولاً دارای ضخامت و سختی بیشتری هستند و در نتیجه مقاومت بیشتری در برابر نشتی آب دارند.
 • تست نشتی: پس از انجام آب‌بندی کاشی استخر، باید با استفاده از تسترهای نشتی، از عدم وجود نشتی آب در استخر اطمینان حاصل کرد.
 • نصب درست کاشی‌ها: برای جلوگیری از نشتی آب در کاشی استخر، باید کاشی‌ها به درستی نصب شوند و فاصله‌های بین آن‌ها به درستی پر شوند.

برای آب‌ بندی کاشی استخر، بهتر است از خدمات یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه استفاده کنید. همچنین، برای جلوگیری از نشتی آب در استخر، باید به صورت دوره‌ای سیستم فیلتراسیون و پوشش ضدآب استخر را بررسی و تعمیر کنید. از بین بردن کپک از خدمات ویژه ی شرکت تاراز تاسیسات می باشد در صورت نیاز به خدمات رفع و از بین بردن کپک با ما تماس بگیرید.

رفع نشتی استخر کاشی شده چگونه می باشد؟

ابتدا باید محل نشتی و علت آن را شناسایی کرد. سپس، با توجه به میزان و نوع نشتی، می‌توان از روش‌های مختلفی برای رفع نشتی استخر استفاده کرد. برای رفع نشتی استخر کاشی شده، بهتر است از خدمات یک شرکت تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص مانند تاراز تاسیسات در این زمینه استفاده کنید.

نشتی در استخر را چگونه شناسایی کنیم؟

اگر سطح آب استخر به صورت ناگهانی کاهش یابد، اگر رنگ آب در استخر تغییر کند و به رنگی غیرعادی تبدیل شود، اگر در نزدیکی استخر و در اطراف آن، لکه‌های رطوبتی تشکیل شود، اگر هزینه‌های آب برای پر کردن استخر به صورت ناگهانی افزایش یابد، اگر هزینه‌های برق برای پمپ‌های استخر به صورت ناگهانی افزایش یابد، ممکن است نشتی آب در استخر رخ داده باشد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۴.۲ / ۵. تعداد آرا: ۵

تا کنون امتیازی داده نشده است.

2 دیدگاه دربارهٔ «رفع نشتی استخر کاشی شده»

 1. یک قسمت از کاشی استخر شکسته نم میده. میشه یجوری تعویض کرد که نیاز نباشه کل کاشیها عوض بشه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.