تعمیرات لوله کشی آب ساختمان

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان

۵
(۱)

در این مقاله قصد داریم قسمت های مختلف لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید. لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان سازی بسیار مهم است. با توجه به جنس لوله [(pvc)، مسی ، چدنی، فولادی، آهنی و سیمانی] باید یک نقشه کشی دقیق و مهندسی برای کانال ها و لوله ها ی آب و فاضلاب در نظر بگیرید. اقدام بعدی انتخاب وسایل و ابزار با کیفیت و طول عمر زیاد است ؛سعی کنید از لوله های با قطر بیشتر و طول کمتر استفاده کنید، تا اصطکاک موجب فرسوده شدن لوله ها نشود و همچنین فشار آب بهتری داشته باشید.

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان

برای نصب لوله ها نیز باید یک تیم، که در این حرفه تخصص داشته باشند کمک گرفت. اگر موارد ذکر شده، همگی با دقت صورت بپذیرد نیاز به تعمیرات در لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان کمتر خواهد شد.

اما اگر نیاز به تعمیرات پیدا کردید، ابتدا باید فهمید کدام بخش از لوله کشی نیاز به تعمیر دارد ؛ 

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان
تعمیرات لوله کشی آب ساختمان

لوله کشی آب و فاضلاب شامل چه بخش های است؟

  • لوله های انتقال آب شرب و مصرفی :در لوله کشی آب ساختمان ابتدا از لوله های با قطر زیاد که به آنها منبع اصلی می گویند استفاده شده و سپس انشعابات به آن وصل می شود آب را به مکان های که نیاز به آب دارند می رساند.
  • لوله های انتقال دهنده آب آلوده یا همان لوله های فاضلاب که برای انتقال مواد فاضلابی به صورت عمودی افقی کار گذاشته شده و در انتها به لوله اصلی فاضلاب وصل می شوند.
  • لوله های ونت لوله های عمودی هستند که برای خروج گازهای سمی به صورت هواکش به خارج ساختمان تعبیه شده اند.
  • سیفون سرویس بهداشتی که با نگه داشتن مقداری آب درون خودش از بالا آمدن گازهای سمی و بد بود جلوگیری می کند.
  • لوله های اصلی فاضلاب که در پایین ترین قسمت ساختمان کار گذاشته می شود وظیفه آنها انتقال آب آلوده و مواد فاضلابی به شبکه اصلی فاضلاب است.

 پس با توجه به سیستم نسبتا پیچیده شبکه آب و فاضلاب، برای تعمیرات در آن باید از افرادی که در این زمینه تخصص کافی داشته باشند، کمک گرفت《 تیم تخصصی تاراز تاسیسات با بهره گیری از بروزترین ابزار در زمینه تعمیرات لوله کشی در خدمت شما عزیزان است 》

تعمیرات لوله کشی آب در ساختمان شامل بخش های مختلفی است. خرابی در هر بخش از لوله کشی می تواند آسیبهای جبران ناپذیر و پرهزینه را در بر داشته باشد؛ این آسیب ها ممکن است، ترکیدگی لوله یا حتی یک نشتی کوچک باشد، اما برای تعمیرات آن باید سریعا اقدامی تخصصی صورت بپذیرد.

پوسیدگی لوله ها، ترکیدگی لوله، لوله کشی توسط افرادی که در این حرفه تخصص ندارند، آبندی نکردن صحیح لوله ها هنگام نصب، گرفتگی لوله، نشت و نم به دیوار های مجاور لوله کشی، انتشار بوی نامطبوع، فرسوده شدن لوله ها و… همگی موارد ذکر شده نیازمند تعمیرات و حتی در بعضی موارد تعویض لوله کشی است که باید توسط افرادی با تجربه در این زمینه صورت بگیرد (تاراز تاسیسات با تیم تخصصی برای رفع مشکلات از این دست در خدمت شما عزیزان است. )

برای جلوگیری از ترکیدگی لوله چه اقداماتی انجام دهیم

انتخاب جنس لوله ها با توجه به مصالح استفاده شده در ساختمان سازی در گذشته بیشتر از لوله های با جنس فلزی استفاده می شده که به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند نیاز به تعویض پیدا می کردن اما امروزه لوله های از جنس پلی اتیلن انتخاب بهتری است زیاد در طول زمان دچار فرسودگی نمی شوند هر چند اگر نصب این جنس از لوله به صورت حرفه ای انجام نشود دچار نشتی خواهد شد.

کارگذاشتن لوله ها باید داری شیب مناسب باشد تا آبرسانی به درستی انجام بگیرد و همچنین شیب لوله های سرد و گرم افقی نیز باید مناسب باشد تا تخلیه به درستی صورت بپذیرد.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

تعمیر لوله آب ساختمان

هرگاه مشکلی در لوله کشی ایجاد شود نیاز به تعمیرات پیدا کنیم ، مخصوصا اگر لوله کشی به صورت توکار باشد، ناخودآگاه ذهنمان به سمت تخریب و هزینه های فراوان آن می رود. 

اما امروزه با پیشرفت های فراوان در زمینه لوله کشی و تعمیرات آن همانند گذشته و روش های سنتی چندان سخت و طاقت فرسا نیست.
در روش های نوین با کمک گرفتن از دستگاه های نشت یاب و همچنین روش های تعمیر و استفاده مواد نانو در این حرفه کارها بسیار سریع تر و با هزینه کمتر انجام می شود.

اگر لوله های آب و فاضلاب درون دیوار یا کف ساختمان نشتی دهند، با کمک دستگاه نشت یاب می توان محل تقریبی شکستگی رو پیدا کرد و معمولا تا عمق بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر را می تواند تشخیص دهد و بیشتر مواقع لوله کشی ها نیز در عمق ۴۰ سانتی متری صورت می گیرد. نحوه تشخیص دستگاه نشت یاب از طریق امواج صوتی است که لوله آسیب دیده از خود منتشر می کند.

این دستگاه با داشتن سنسور های حساس صدای نشت آب را تشخیص می دهد، محل تقریبی نشت را مشخص می کند ؛سپس با تخریب جزئی آن قسمت مشخص شده عملیات ترمیم یا تعویض لوله انجام می گردد.
چه زمانی بفهمیم لوله ها دچار آسیب شده اند 

در مشخص ترین حالت دیوار یا سقف خانه نم می زند با دیدن نم باید متوجه این شد که قطعا مشکلی در لوله آب و فاضلاب به وجود آمده است .
نکته بعدی کاهش فشار آب نسبت به قبل است این مورد نیز میتواند نشانه آسیب دیدن لوله آب باشد ، افزایش هزینه قبض آب بدون بالا رفتن مقدار مصرفی آب نسبت به گذشته 

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان
تعمیرات لوله کشی آب ساختمان

هزینه تعمیرات لوله های آب ساختمان

موارد ذکر شده می تواند نشانه های از آسیب دیدن سیستم آب و فاضلاب باشد، برای تعمیرات این قبیل مشکلات تیم تخصصی تاراز تاسیسات با داشتن پیشرفته ترین دستگاه ها و کادری با تجربه همراه شما عزیزان هستند.  گاها بعضی افراد برای صرفه جویی در هزینه برای نصب شیرآلات خودشان اقدام می کنند.   ابتدا سعی کنید از شیرآلات با درجه کیفیت بالا استفاده کنید؛نصب آنها کار سختی نیست ولی باید با دقت بالا نصب شوند چون کوچک ترین بی دقتی باعث چکه کردن یا نشت آب می شود. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید، سعی کنید برای نصب آنها نیز از افراد ی با تجربه در این حرفه کمک بگیرید.

تعمیر لوله های آب ساختمان چگونه انجام می شود؟

ابتدا با دستگاه های پیشرفته محل نشتی و ترکیدگی مشخص می شود و سپس با کمترین تخریب قسمت مورد نظر از لوله پوسیده، تعمیر یا تعویض می گردد.

قیمت تعمیر لوله آب ساختمان چقدر است؟

برآورد هزینه تعمیرات لوله آب ساختمان، پس از رویت محل نشتی یا ترکیدگی اعلام می گردد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.