تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

۴.۹
(۱۰)

امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و یا نشت یابی های لوله ها بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است که با استفاده از انواع دستگاه هایی که کارآمدی حرفه ای دارند انجام می شود. با وجود پیشرفتی که امروزه اغلب متخصصان در زمینه های مختلف پیدا کرده اند نشت یابی لوله ها هم به عنوان یک تخصص به شمار می رود.

فهرست مطالب

خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با این وجود امروزه هنوز هم هستند کسانی که با سودجویی و نداشتن هرگونه تخصص و سواد کافی و استفاده از یک سری وسایل و ابزارهای ابتدایی به تشخیص ترکیدگی لوله اقدام می نمایند که می تواند علاوه بر تعمیر نشدن آن و تشخیص ندادن نشت لوله باعث خرابی های بیشتری نیز در ساختمان شود و هزینه های دوچندانی را برای شما باقی بگذارند.

زمانی که سیستم های آب و فاضلاب موجود در خانه با گذشت زمان پوسیده شده باشند و یا این که بر طبق استاندارد های روز دنیا نباشند ممکن است هر روزه شما را دچار درگیری هایی از قبیل نم و رطوبت های سقف و دیوار بنماید. امروزه استفاده از انواع روش های سنتی و قدیمی به دلیل این که به وقت و هزینه ی بسیار بالایی ختم می شوند و تشخیص درستی هم در نهایت به ان ها نخواهند داد اصلا پیشنهاد نمی شود. شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران با سال ها تجربه و مناسب ترین قیمت می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

دلایل ترکیدگی لوله ها

یکی از معمولی ترین مشکلات اکثر ساختمان های ساخته شده امروزی ترکیدگی لوله های آب می باشد که به طورعمده این مشکل به بستگی به جنس لوله ها دارد. علت ترکیدگی لوله ها در خانه های قدیمی به دلیل فرسودگی و قدمت زیاد آن ها می باشد. در خانه های جدید این مورد می تواند به دلیل سرما و یا دیگر عوامل محیطی روی لوله های آب تاثیر گذار است و باعث ترکیدگی لوله ها می شود. از دلایل اصلی ترکیدگی لوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشتباه آب بندی شدن لوله کشی در محل اتصالات یکی از دلایل ترکیدگی لوله ها می باشد و یا ممکن است که آب بندی اصلا انجام نشده باشد.
 • خراب شدن و آسیب به اجزای داخلی شیرآلات از قبیل نشیمنگاه، آب گاه و یا واشرهای آب بندی می تواند از دلایل دیگر ترکیدگی لوله ها باشد.
 • ترکیدگی لوله ها ممکن است به دلیل عایق نبودن مناسب در فصول سرد سال ایجاد شود و یا فشار بسیار زیادی که مایعات درون لوله ها ایجاد می کنند.
 • یکی از دلایل مهم ترکیدگی لوله های آب انقباض و انبساط لوله ها می باشد. این مورد به خصوص در اتصالات لوله های شوفاژ به کار برده شده در خانه ایجاد می شود و با شل شدن اتصالات آن ها باعث ترکیدگی لوله می شود.
 • افزایش ناگهانی فشار آبی که در لوله می آید می تواند باعث ترکیدگی لوله ها شود. این مورد به خصوص در شب ها که مقدار مصرف آب شهری بسیار کاهش می یابد و فشار جمع شده در لوله زیاد می شود دیده می شود.
 • اگر از لوله آب منزل خود صدای چکه شنیدید و یا به هنگام سکوت با صداهایی غیر مترقبه روبرو شدید باید برای چک کردن سیستم های آب خود اقدام نمایید چرا که این موضوع می تواند باعث از بین رفتن و ترکیدگی لوله های آب شود.
 • نم زدگی و رطوبت های گچ اتاق و یا سقف و طبله کردن آن ها می تواند باعث ترکیدگی لوله های آب شود.
نحوه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
نحوه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه پیشرفته

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیزه شدن تولید دستگاه هایی برای تشخیص نم و رفع رطوبت این کار را بسیار آسان نموده است. تشخیص از این طریق بدون هیچ گونه تخریب و آسیبی انجام می گردد. کارشناسان تشخیص و رفع نم و رطوبت با استفاده از دستگاه هایی که تخصص در استفاده از آن ها دارند اقدام به این عمل کرده و بدون آسیبی محل ترکیدگی لوله را تشخیص می دهند و با صرف کم ترین هزینه و مبلغی می توانند آن را ترمیم کنند و یا در صورت نیاز به تعویض آن اقدام نمایند.

تجهیزات مدرن ساخته شده در این زمینه می تواند باعث شود تا در هزینه های شما صرفه جویی بسیاری گردد در واقع وقتی از نشتی لوله های آب به وسیله دستگاه اطلاع می یابید می توانید در کوتاه ترین زمان به تعمیر آن بپردازید. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید. شرکت تاراز تاسیسات بهترین مجموعه برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در شمال تهران می باشد.

اهمیت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با وجود تمامی این ادله های گفته شده در مورد نشت لوله های آب و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیز اهمیت زیادی دارد. دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله در واقع از دو قسمت یعنی یک فرستنده امواج و یک گیرنده تشکیل شده اند. محل قرار گیری این بخش ها در محفظه هایی به شکل و شمایل کپسول وجود دارد می باشند. برای کار با این دستگاه باید کپسول حاوی فرستنده و گیرنده را بر روی دیوار و یا لوله های و هر مکانی که مد نظر شماست به حرکت در آورید تا امواج فرستنده هدف های خود را بیابند و امواج بازگشتی را دریافت نمایند.

طبق این فعالیت ها با استفاده از انواع روش های کامپیوتری که توسط دستگاه های نشت یاب لوله های آب انجام می شود هر گونه ترک و یا نشتی درون لوله ها مشخص می شود. به طور کلی می توان گفت که امواج موجود در فرستنده ها مبنای تشخیص ترکیدگی لوله ها توسط دستگاه هاست.

کشور ما ایران هم به عنوان یک کشور پیشرفته استفاده بسیار زیادی از این دستگاه ها می کند. شرکت های لوله بازکنی از انواع این دستگاه ها برای پیداکردن محل نشت لوله استفاده می نمایند. با وجود این دستگاه های تشخیص لوله به راحتی و آسانی محل نشت مشخص می شود و می توان از این طریق به رفع نم و رطوبت های ایجاد شده اقدام کرد. هزینه تشخیص نشت لوله یکی از مقالات سایت تاراز تاسیسات می باشد که در آن به برسی تشخیص نشت لوله و هزینه آن پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را بخوانید.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

این وسیله برای لوله کشان بسیار کار آمد است. این افراد با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، محل دقیق نشتی را شناسایی می کنند. امروزه علم پیشرفت بسیار زیادی کرده است و دیگر نیازی به تخریب و پرداخت هزینه های زیاد نیست.

روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله بدون استفاده از این دستگاه ها بسیار سخت است به همین دلیل اکثرا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با این سیستم ما آن را به یک رادیو تشبیه کردیم، در واقع اساس کار با این دستگاه ها به یک گیرنده و فرستندۀ امواج وابسته است. این دستگاه فرستنده و گیرنده های قوی اما کوچک را در محفظه ای قرار می دهد، که این امواج میزان ترکیدگی لوله را تشخیص می دهند. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله شرق تهران با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید. شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در شرق تهران با قیمت مناسب می باشد.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

امروزه یکی از مشکلات افراد ساکن در ساختمان ها وجود نم و رطوبت است. این مشکل می تواند خرابی ها و خسارت هایی را به دنبال داشته باشد.

چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 • نشتی و ترکیدگی های لوله آب
 • عدم عایق بودن سقف و دیوارها
 • جمع شدن آب باران در سقف
 • استفاده از دستگاه هایی که باعث ایجاد رطوبت در محیط می شود
 • عدم بند کشی کاشی ها

برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت راهکار های مناسبی وجود دارد. مهمترین روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، رفع نم و رطوبت با دستگاه است ( این کار بدون تخریب صورت می گیرد و از هزینه های کمتری برخوردار است ). برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر با شرکت تاراز تاسیسات در ارتباط باشید. شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در اسلامشهر می باشد.

چرا باید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام شود؟

تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب یک عمر بسیار ضروری و مهم است، بنابراین اگر به این نوع ترکیدگی ها توجه نکنیم، در آینده ای نه چندان دور با مشکلات و خرابی های زیادی مواجه می شویم. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام می شود. اگر شما زمانی متوجه ترکیدگی لولۀ منزل خود شدید بهتر است این موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید، زیرا این افراد با توجه به پیشرفت تکنولوژی ترکیدگی لوله را با استفاده از دستگاه های مخصوص تشخیص می دهند.

شما با این کار می توانید علاوه بر کاهش آسیب های وارد شده به ساختمان برای پیدا کردن محل ترکیدگی، می توانید هزینۀ کمتری را بپردازید. هر چه زمان ترکیدگی و نشتی بگذرد، آسیب های زیر ساختی عمیق تر و جدی تری به ساختمان شما وارد می کند و موجب افزایش نم ورطوبت در محل سکونت می شود. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران را به شرکت تاراز تاسیسات با سال ها تجربه بسپارید. در صورت نیاز به خدمات با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید.

آیا هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر از تشخیص ترکیدگی بدون دستگاه است؟

هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر است، زیرا شما برای این کار از افراد متخصص تری درخواست کمک کردید و آنها علاوه بر تشخیص ترکیدگی به رفع این مشکل می پردازند. در روش تشخیص ترکیدگی لوله بدون دستگاه شما از افراد کم تجربه درخواست کمک کردید و این موضوع باعث می شود که مشکل شما به صورت جدی و کامل حل نشود و حتی باعث ایجاد خرابی های زیادی در محل سکونت شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

برای اطلاع از قیمت و هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید. دقت داشته باشید که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و نیز تشخیص و رفع نم و رطوبت با دستگاه از کاربردی ترین اقداماتی است که می بایست انجام گیرد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد. جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت با شرکت تاراز تاسیسات در ارتباط باشید.

نشتی لوله های آب هر چند کم باشد می تواند به مرور زمان جذب رطوبت و نم شود که فروریختن و آسیب به دیوار را به دنبال خواهد داشت و می تواند باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع شود. اگر به موقع از نشتی لوله های آب جلوگیری نکنیم باعث فرورفتگی و نشست ساختمان می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله و روشهای انجام آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی نشتی لوله به صورت محسوس ایجاد می شود، در این نوع نشتی ها نیازی به تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیست و باید به سرعت به حفاری و تخریب محل پرداخت، که این کار باعث جلوگیری از احتمال نشست زمین و گسترش دامنه می شود. در ادامه با مجموعه تاراز تاسیسات همراه باشید تا به بررسی دقیق تر تشخیص ترکیدگی لوله بپردازیم. سیستم لوله کشی آب در ساختمان ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی و ترکیدگی شود که لازم است به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارت های بیشتر به ساختمان براثر این عارضه هر چه سریع تر برای تشخیص ترکیدگی لوله و تعمیر و یا تعویض آن اقدام شود.

خطوط لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذشت چندین سال ممکن است به دلیل پوسیدگی با نشتی و ترکیدگی روبه رو شوند و در صورتی که این امر به موقع تشخیص داده نشود موجب بروز خسارات زیادی خواهد شد به عنوان مثال عدم تشخیص به موقع ترکیدگی لوله می تواند به دیوار، کف و حتی سقف آسیب اساسی وارد کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص ترکیدگی لوله بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

روش تشخیص ترکیدگی لوله

معمولا اغلب نشتی های آب پنهان هستند لذا در صورتی که هر کدام از علائم ذیل را مشاهده کردید با تاراز تاسیسات تماس بگیرید زیرا این مرکز از افراد متخصص و ابزار و وسایل حرفه ای برای تشخیص ترکیدگی لوله و تشخیص نم و رطوبت استفاده می کند:

 • شنیدن صدای چکه آب حتی در صورت بستن تمام شیرهای آب ساختمان
 • افزایش رقم قبض آب
 • مشاهده ترک هایی در دیوار و یا سقف و کف زمین
 • تغییر رنگ دیوار و یا سقف که معمولا به صورت لک های زرد دیده می شود
 • بوی نامطبوع که شبیه بوی نم و رطوبت است.

شما با دیدن هر کدام از این علائم و نشانه ها برای اطمینان از نشتی و ترکیدگی لوله و همچنین جلوگیری از هر گونه خسارت شدیدتر به خدمات تشخیص با دستگاه نیاز خواهید داشت تا از این طریق بدون تخریب مکان دقیق ترکیدگی را تشخیص و برای ترمیم ان اقدامات لازم را انجام دهید که این فرایند تنها از طریق تماس با مرکز تاراز تاسیسات امکان پذیر خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تنها از طریق یک فرد متخصص امکان پذیر خواهد بود که در این زمینه از علم و مهارت لازم برخوردار باشد در حقیقت با کمک این دستگاه بدون آن که نیاز به تخریب باشد نقطه نشتی و ترکیدگی به شما نشان داده شده که صد در صد کاملا دقیق است و از این طریق در وقت و هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد.

البته قابل ذکر است که در برخی مواقع به خصوص در ساختمان های با متراژ بالا تشخیص ترکیدگی لوله بسیار چالش برانگیز خواهد بود، خطوط لوله آب و فاضلاب در بسیاری از مناطق ساختمان عبور کرده است دیوارها، سقف، اتاق زیر شیروانی و حتی زیر زمین که در چنین موردی تکنسین تاراز تاسیسات با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ای مانند نشت یاب صوتی، حرارتی، دوریبن و… محل دقیق ترکیدگی و یا نشتی لوله آب را پیدا می کنند.

تکنسین با کمک دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله، بدون نیاز به تخریب و ایجاد خسارت در نقاط مختلف ساختمان محل دقیق نشتی را تشخیص داده سپس با اطمینان کامل آن محل را تخریب کرده و برای تعویض لوله اقدامات لازم را انجام می دهند. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در غرب تهران با ما تماس بگیرید.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

انواع ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

چند مورد از نشتی آب و فاضلاب به قرار ذیل است:

نشتی لوله در دیوار

در اغلب ساختمان ها برخی از لوله ها از داخل دیوار عبور کرده اند که این خطوط لوله کشی به دلایل مختلفی ممکن است دچار نشتی و ترکیدگی شوند که مهمترین آثار و نشانه آن رطوبت و کپک زدگی دیوار است لذا با دیدن هر کدام از این آثار و نشانه ها به منظور احتمال ترکیدگی با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

نشتی لوله شوفاژ

خطوط لوله کشی شوفاژ که از دیوار و کف زمین عبور می کند نیز ممکن است دچار نشتی و ترکیدگی شود که البته دلیل ترکیدگی لوله های شوفاژ می تواند یکی از موارد ذیل باشد:

 • آب بندی غیر استاندارد لوله ها در زمان نصب اولیه
 • لوله های بی کیفیت
 • اتصالات بی کیفیت
 • استفاده از لوله های فلزی، که برای این مورد توصیه می شود حتما از لوله های پلاستیکی استفاده کنید.
 • انبساط و انقباض نیز می تواند یکی دیگر از دلایل نشتی لوله های شوفاژ باشد.
 • قرار گیری لوله های غیر هم جنس در کنار هم
 • وجود خاک های مرطوب و آهکی در مسیر لوله کشی که این خاک ها به دلیل خاصیت خورندگی موجب پوسیدگی لوله ها خواهند شد.

در صورت مشاهده نم و رطوبت در اطراف شوفاژ و یا در کف ساختمان به این معنا است که یکی از لوله ها دچار نشتی شده لذا برای تشخیص ترکیدگی لوله و جلوگیری از سرایت نشانه ها و علائم آن به اطراف فورا با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله
مزایای تشخیص ترکیدگی لوله

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله

یکی از دلایل رایج در زمان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مشاهده می شود، فشار وارد شده بر بدنۀ آن است (مخصوصاً لوله های آب ). شما باید همیشه در خانۀ خود به این موضوع توجه داشته باشید. این اتفاق در زمانی رخ می دهد که لوله های آب مسدود شوند، آب شروع به فشار آوردن به بدنه می کند. آب تا زمانی این کار را انجام می دهد که لوله ها دیگر توان تحمل آن را نداشته باشند. اگر فشار آب ساختمان کم باشد، به این معنا است که یکی از لوله ها ی ساختمان مسدود شده است. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین با شرکت تاراز تاسیسات در ارتباط باشید. شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در ورامین با قیمت مناسب می باشد.

تشخیص لوله های مسدود ساختمان

برای تشخیص این موضوع می توانید دو شیر آب را همزمان باز کنید، اگر فشار شیر آب دوم کم باشد احتمال مسدود شدن یا نشتی لوله وجود دارد.

دلایل شایع مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله

عواملی که باعث ترکیدگی لوله ها می شوند :

 • وارد شدن فشار زیاد به لوله
 • ترکیدگی لوله ها به علت عمر طولانی ( بسیاری از لوله ها به سبب طولانی بودن عمرشان دچار پوسیدگی می شوند )
 • یخ زدگی لوله ها
روش تشخیص ترکیدگی لوله
روش تشخیص ترکیدگی لوله

روش تشخیص ترکیدگی لوله

بهترین امتیازی که این دستگاه ها کسب کرده اند شناسایی محل دقیق ترکیدگی لوله است. افراد بدون تخریب کردن محل می توانند در کمترین زمان محل دقیق ترکیدگی را شناسایی کنند. همچنین شما می توانید بدون هزینه های اضافی و سرسام آور این مشکل را حل کنید.

رطوبت در دیوارها

برای تشخیص این نوع رطوبت نیازی به دستگاه با هزینه های اضافی نیست. برای تشخیص این نوع رطوبت ها تنها کافیست یک قطعۀ ۲۰*۲۰ از فویل آلومینیوم به دیوارها بچسبانید و توجه داشته باشید که این ورقۀ آلومینیومی را طوری به دیوار بچسبانید که هوا وارد آن نشود. بعد از دو روز ورقۀ آلومینومی را برداشته، اگر روی ورقه نم داشت، دیوارهای شما با مشکل نم و رطوبت مواجه شده است.

اگر عادت دارید که دیوارهای خانۀ خود را بشویید، بهتر است هنگام شستن مراقب باشید که آب زیادی روی آنها نریزید، زیرا این کار باعث ایجاد نم و رطوبت می شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با راه های تشخیص ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن مانند رفع نم و رطوبت با دستگاه آشنا کنیم. اگر شما با مشکل ترکیدگی لوله مواجه شده اید، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید، زیرا در این مقاله به عوامل ایجاد ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن پرداخته شده است. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک با مجموعه تاراز تاسیسات در ارتباط باشید. مجموعه تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در منطقه قرچک می باشد.

آیا تشخیص ترکیدگی لوله به متخصص نیاز دارد؟

برای تشخیص این موضوع بهتر است به دست متخصص این بخش بسپارید، زیرا این مشکل بسیار مهم و ضروری است و اگر به دست یک فرد ناشی سپرده شود ممکن است خرابی هایی را به بار آورد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ( نشت یابی ) دقیق و تخصصی و بدون به بار آوردن خرابی یکی از خدمات بسیار مهم و تخصصی در حوزۀ خدمات نشت یابی است

چرا برای حل این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیریم؟

تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه های خاص صورت می گیرد، همچنین باید در زمان مناسبی این کار انجام شود. منظور از زمان مناسب، پیش از مشخص شدن آثار مشهود ترکیدگی است.

تشخیص ترکیدگی لوله در تهران
تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

روش انجام تشخیص ترکیدگی لوله

اگرچه پیدا کردن محل نشتی در اولویت مهم کار شرکت های خدماتی نشت یاب قرار دارد آما جلوگیری از وراد آمدن هر گونه آسیب و یا صدمه به ساختمان و وسایل کارفرما نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و حتی در مواردی نیز ممکن است به دلیل عدم وجود نشانه های نشتی تشخیص ترکیدگی لوله تا حدودی چالش برانگیز شود که در چنین مواردی بهره مندی از دستگاه پیشرفته مانند دستگاه های نشت یاب می تواند در پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی و نشتی بسیار تاثیر گذار باشد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اقدام دیرهنگام برای تشخیص ترکیدگی لوله و ترمیم و تعویض لوله های آسیب دیده می تواند خسارات زیادی را به سازه ها و زیر ساخت های ساختمان وارد کند. چند مورد از مهم ترین روش های سریع برای تشخیص ترکیدگی لوله به قرار ذیل است:

نشتی لوله در دیوار

در اغلب ساختمان های امروزی بخشی از سیستم لوله کشی در داخل دیوار کار گذاشته می شود، این خطوط ممکن است به دلایل مختلفی دچار پوسیدگی و در نهایت نشتی و ترکیدگی شوند که اغلب در بیشتر موارد نشانه هایی در دیوار رویت می شود که برای این منظور می توان به نم، رطوبت، کپک زدن و ترک روی دیوارها اشاره کرد، با مشاهده هر کدام از این موارد باید هرچه سریع برای تشخیص ترکیدگی لوله به صورت دقیق تر اقدام کنید.

نشتی لوله شوفاژ

سیستم گرمایشی که در طی چندین سال گذشته در ساختمان ها کار گذاشته شده نیز ممکن است به دلایل مختلفی نظیر استفاده از لوله ها و اتصالات بی کیفیت، استفاده از لوله های فلزی، غیر استاندارد بودن آب بندی لوله ها، کاهش استحکام لوله ها به دلیل انبساط و انقباض و… دچار نشتی شود. به این نکته توجه داشته باشید که برای تشخیص ترکیدگی لوله های شوفاژ در اولین مرحله به دنبال آثار نم و روطوبت که به بیرون از دیوار و یا کف ساختمان سرایت کرده باشید، البته گاهی نیز ممکن است این آثار قابل رویت نباشد که در چنین مواردی باید نشت یابی با دستگاه انجام شود. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در خیابان جمهوری توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات در جمهوری با ما در تماس باشید.

نشتی لوله های زیرزمینی

آنچه که موجب ایجاد نشتی در لوله های زیرزمینی می شود عدم مراقبت صحیح از این سیتم لوله کشی است که البته تا زمانی که تشخیص ترکیدگی لوله های زیرزمین صورت نپذیرد ممکن است آب زیادی هدر رود لذا توصیه می کنیم در صورت مشاهده هر گونه آثار از نشتی این لوله ها، هر چه سریع تر برای نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید.

البته برای اطمینان از بروز این حادثه می توانید تمامی شیرهای آب ساختمان را ببندید سپس عقربه های کنتور آب را چک کنید در صورتی که همچنان در حال کار باشد به طور یقین یکی از لوله ها دچار نشتی شده است که باید اقدامات لازم برای تشخیص، تعمیر و یا تعویض آن صورت پذیرد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله
هزینه تشخیص ترکیدگی لوله

نشتی لوله ها در سقف

برخی از خطوط لوله کشی ساختمان به خصوص در آپارتمان ها در سقف کار گذاشته می شود لذا به دلایل مختلف ممکن است این خطوط نیز دچار نشتی شوند و در صورتی که تشخیص آن به موقع صورت نپذیرد خسارات زیادی را تحمیل خواهید شد از این رو توصیه می کنیم با مشاهده هر گونه آثار نشت در سقف فورا اقدامات اولیه را انجام دهید.

نشتی لوله های آب

در گذشته لوله های آب از جنس فلزی بود که عمر مفید آن ها به صورت تقریبی ۳۰ سال تخمین زده شده است اما به دلایل مختلفی نیز این لوله ها سریعا دچار پوسیدگی و ترکیدگی می شدند که به دلایلی نظیر حمل و نقل و قیمت بالای آن ها در زمان تعمیر و تعویض کارفرما هزینه بالایی را متحمل می شد اما امروزه کارشناسان توصیه می کنند که برای خطوط لوله کشی ساختمان ها به آب شهری از لوله های پلاستکی با کیفیت بالا استفاده کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل امکان تعمیر و تعویض آن برای کارفرما راحت تر باشد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله

مجموعه تاراز تاسیسات با تکنیسین های مجرب خود، آماده ارائه خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تمام نقاط تهران می باشد. تعمیرات لوله کشی آب ساختمان یکی از مقالات سایت تاراز تاسیسات می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در چه مناطقی انجام می شود؟

مجموعه تاراز تاسیسات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را در تمام نقاط تهران و حومه تهران مانند ورامین، قرچک و … نیز ارائه می دهد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به مواردی چون میزان ترکیدگی و نشت لوله، عمق ترکیدگی و خدمات تعمیر لوله بستگی دارد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۴.۹ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

تا کنون امتیازی داده نشده است.

2 دیدگاه دربارهٔ «تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه»

 1. سلام ببخشید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رو تو همه مناطق تهران انجام میدین یا فقط مناطق خاصی هست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.