تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

۵
(۵)

امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و یا نشت یابی های لوله ها بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است که با استفاده از انواع دستگاه هایی که کارآمدی حرفه ای دارند انجام می شود. با وجود پیشرفتی که امروزه اغلب متخصصان در زمینه های مختلف پیدا کرده اند نشت یابی لوله ها هم به عنوان یک تخصص به شمار می رود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با این وجود امروزه هنوز هم هستند کسانی که با سودجویی و نداشتن هرگونه تخصص و سواد کافی و استفاده از یک سری وسایل و ابزارهای ابتدایی به تشخیص ترکیدگی لوله اقدام می نمایند که می تواند علاوه بر تعمیر نشدن آن و تشخیص ندادن نشت لوله باعث خرابی های بیشتری نیز در ساختمان شود و هزینه های دوچندانی را برای شما باقی بگذارند.

زمانی که سیستم های آب و فاضلاب موجود در خانه با گذشت زمان پوسیده شده باشند و یا این که بر طبق استاندارد های روز دنیا نباشند ممکن است هر روزه شما را دچار درگیری هایی از قبیل نم و رطوبت های سقف و دیوار بنماید. امروزه استفاده از انواع روش های سنتی و قدیمی به دلیل این که به وقت و هزینه ی بسیار بالایی ختم می شوند و تشخیص درستی هم در نهایت به ان ها نخواهند داد اصلا پیشنها نمی شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دلایل ترکیدگی لوله ها

یکی از معمولی ترین مشکلات اکثر ساختمان های ساخته شده امروزی ترکیدگی لوله های آب می باشد که به طورعمده این مشکل به بستگی به جنس لوله ها دارد. علت ترکیدگی لوله ها در خانه های قدیمی به دلیل فرسودگی و قدمت زیاد آن ها می باشد. در خانه های جدید این مورد می تواند به دلیل سرما و یا دیگر عوامل محیطی روی لوله های آب تاثیر گذار است و باعث ترکیدگی لوله ها می شود. از دلایل اصلی ترکیدگی لوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشتباه آب بندی شدن لوله کشی در محل اتصالات یکی از دلایل ترکیدگی لوله ها می باشد و یا ممکن است که آب بندی اصلا انجام نشده باشد.
 • خراب شدن و آسیب به اجزای داخلی شیرآلات از قبیل نشیمنگاه، آب گاه و یا واشرهای آب بندی می تواند از دلایل دیگر ترکیدگی لوله ها باشد.
 • ترکیدگی لوله ها ممکن است به دلیل عایق نبودن مناسب در فصول سرد سال ایجاد شود و یا فشار بسیار زیادی که مایعات درون لوله ها ایجاد می کنند.
 • یکی از دلایل مهم ترکیدگی لوله های آب انقباض و انبساط لوله ها می باشد. این مورد به خصوص در اتصالات لوله های شوفاژ به کار برده شده در خانه ایجاد می شود و با شل شدن اتصالات آن ها باعث ترکیدگی لوله می شود.
 • افزایش ناگهانی فشار آبی که در لوله می آید می تواند باعث ترکیدگی لوله ها شود. این مورد به خصوص در شب ها که مقدار مصرف آب شهری بسیار کاهش می یابد و فشار جمع شده در لوله زیاد می شود دیده می شود.
 • اگر از لوله آب منزل خود صدای چکه شنیدید و یا به هنگام سکوت با صداهایی غیر مترقبه روبرو شدید باید برای چک کردن سیستم های آب خود اقدام نمایید چرا که این موضوع می تواند باعث از بین رفتن و ترکیدگی لوله های آب شود.
 • نم زدگی و رطوبت های گچ اتاق و یا سقف و طبله کردن آن ها می تواند باعث ترکیدگی لوله های آب شود.
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه پیشرفته

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیزه شدن تولید دستگاه هایی برای تشخیص نم و رفع رطوبت این کار را بسیار آسان نموده است. تشخیص از این طریق بدون هیچ گونه تخریب و آسیبی انجام می گردد. کارشناسان تشخیص و رفع نم و رطوبت با استفاده از دستگاه هایی که تخصص در استفاده از آن ها دارند اقدام به این عمل کرده و بدون آسیبی محل ترکیدگی لوله را تشخیص می دهند و با صرف کم ترین هزینه و مبلغی می توانند آن را ترمیم کنند و یا در صورت نیاز به تعویض آن اقدام نمایند.

تجهیزات مدرن ساخته شده در این زمینه می تواند باعث شود تا در هزینه های شما صرفه جویی بسیاری گردد در واقع وقتی از نشتی لوله های آب به وسیله دستگاه اطلاع می یابید می توانید در کوتاه ترین زمان به تعمیر آن بپردازید.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

اهمیت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با وجود تمامی این ادله های گفته شده در مورد نشت لوله های آب و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیز اهمیت زیادی دارد. دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله در واقع از دو قسمت یعنی یک فرستنده امواج و یک گیرنده تشکیل شده اند. محل قرار گیری این بخش ها در محفظه هایی به شکل و شمایل کپسول وجود دارد می باشند. برای کار با این دستگاه باید کپسول حاوی فرستنده و گیرنده را بر روی دیوار و یا لوله های و هر مکانی که مد نظر شماست به حرکت در آورید تا امواج فرستنده هدف های خود را بیابند و امواج بازگشتی را دریافت نمایند.

طبق این فعالیت ها با استفاده از انواع روش های کامپیوتری که توسط دستگاه های نشت یاب لوله های آب انجام می شود هر گونه ترک و یا نشتی درون لوله ها مشخص می شود. به طور کلی می توان گفت که امواج موجود در فرستنده ها مبنای تشخیص ترکیدگی لوله ها توسط دستگاه هاست.

کشور ما ایران هم به عنوان یک کشور پیشرفته استفاده بسیار زیادی از این دستگاه ها می کند. شرکت های لوله بازکنی از انواع این دستگاه ها برای پیداکردن محل نشت لوله استفاده می نمایند. با وجود این دستگاه های تشخیص لوله به راحتی و آسانی محل نشت مشخص می شود و می توان از این طریق به رفع نم و رطوبت های ایجاد شده اقدام کرد.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

این وسیله برای لوله کشان بسیار کار آمد است. این افراد با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، محل دقیق نشتی را شناسایی می کنند. امروزه علم پیشرفت بسیار زیادی کرده است و دیگر نیازی به تخریب و پرداخت هزینه های زیاد نیست.

روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله بدون استفاده از این دستگاه ها بسیار سخت است به همین دلیل اکثرا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با این سیستم ما آن را به یک رادیو تشبیه کردیم، در واقع اساس کار با این دستگاه ها به یک گیرنده و فرستندۀ امواج وابسته است. این دستگاه فرستنده و گیرنده های قوی اما کوچک را در محفظه ای قرار می دهد، که این امواج میزان ترکیدگی لوله را تشخیص می دهند.

امروزه یکی از مشکلات افراد ساکن در ساختمان ها وجود نم و رطوبت است. این مشکل می تواند خرابی ها و خسارت هایی را به دنبال داشته باشد.

چگونگی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 • نشتی و ترکیدگی های لوله آب
 • عدم عایق بودن سقف و دیوارها
 • جمع شدن آب باران در سقف
 • استفاده از دستگاه هایی که باعث ایجاد رطوبت در محیط می شود
 • عدم بند کشی کاشی ها

برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت راهکار های مناسبی وجود دارد. مهمترین روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، رفع نم و رطوبت با دستگاه است ( این کار بدون تخریب صورت می گیرد و از هزینه های کمتری برخوردار است ).

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

چرا باید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام شود؟

تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب یک عمر بسیار ضروری و مهم است، بنابراین اگر به این نوع ترکیدگی ها توجه نکنیم، در آینده ای نه چندان دور با مشکلات و خرابی های زیادی مواجه می شویم. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام می شود. اگر شما زمانی متوجه ترکیدگی لولۀ منزل خود شدید بهتر است این موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید، زیرا این افراد با توجه به پیشرفت تکنولوژی ترکیدگی لوله را با استفاده از دستگاه های مخصوص تشخیص می دهند.

شما با این کار می توانید علاوه بر کاهش آسیب های وارد شده به ساختمان برای پیدا کردن محل ترکیدگی، می توانید هزینۀ کمتری را بپردازید.
هر چه زمان ترکیدگی و نشتی بگذرد، آسیب های زیر ساختی عمیق تر و جدی تری به ساختمان شما وارد می کند و موجب افزایش نم ورطوبت در محل سکونت می شود.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

آیا هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر از تشخیص ترکیدگی بدون دستگاه است؟

هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر است، زیرا شما برای این کار از افراد متخصص تری درخواست کمک کردید و آنها علاوه بر تشخیص ترکیدگی به رفع این مشکل می پردازند. در روش تشخیص ترکیدگی لوله بدون دستگاه شما از افراد کم تجربه درخواست کمک کردید و این موضوع باعث می شود که مشکل شما به صورت جدی و کامل حل نشود و حتی باعث ایجاد خرابی های زیادی در محل سکونت شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

برای اطلاع از قیمت و هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید. دقت داشته باشید که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و نیز تشخیص و رفع نم و رطوبت با دستگاه از کاربردی ترین اقداماتی است که می بایست انجام گیرد. نشتی لوله های آب هر چند کم باشد می تواند به مرور زمان جذب رطوبت و نم شود که فروریختن و آسیب به دیوار را به دنبال خواهد داشت و می تواند باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع شود. اگر به موقع از نشتی لوله های آب جلوگیری نکنیم باعث فرورفتگی و نشست ساختمان می شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در چه مناطقی انجام می شود؟

مجموعه تاراز تاسیسات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را در تمام نقاط تهران و حومه تهران مانند ورامین، قرچک و … نیز ارائه می دهد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به مواردی چون میزان ترکیدگی و نشت لوله، عمق ترکیدگی و خدمات تعمیر لوله بستگی دارد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۵

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.