لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ

۵
(۲)

خدمات لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ ساختمان را می توان با روش های مختلفی انجام داد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. شما می توانید مدل های مختلف لوله های شوفاژ ساختمان را بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع لوله، نحوه قرارگیری لوله، سیستم لوله کشی و … دسته بندی کنید که در این قسمت تمامی این دسته بندی ها را ذکر می کنیم. میتوانید برای سفارش لوله کشی شوفاژ با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

انواع سیستم های لوله کشی شوفاژ

برای اینکه شوفاژ قابلیت گرمایش محیط را داشته باشد باید پکیج یا موتورخانه انرژی مورد نیاز را تامین کند. این انرژی در این سیستم آب گرم است که پکیج با تامین و ارسال به شبکه شوفاژ این احتیاج را رفع خواهد کرد. در این فرآیند آب گرم پس از خروج از پکیج وارد شبکه شوفاژ میشود و سپس آب با دمای کمتر به سیستم گرمایشی باز می گردد. این فرآیند رفت و برگشتی که در بستر لوله نقش می ببندد به دو صورت قابل طراحی است. در واقع به طور کلی سیستم های لوله کشی شوفاژ را می توان به ۲ دسته تقسیم کرد که عبارتند از:

سیستم لوله کشی تک لوله ای

در این نوع لوله کشی از لوله در جهت انتقال آب استفاده میشود و آب گرم تولیدی پکیج از طریق این لوله وارد شبکه شده و پس از کاهش دما به منبع تولید حرارت بر می گردد. البته در این سیستم هر شوفاژ یا رادیاتور دارای یک لوله ورودی و یک لوله خروجی است و نمی توان تنها از یک لوله در این قسمت استفاده کرد. در مواردی که رادیاتور زیاد است این نوع لوله کشی توصیه نمی شود. جهت دریافت خدمات تعمیر پکیج دیواری بوتان در محل تنها کافیست با شرکت تاراز تاسیسات متخصص در تعمیر پکیج تماس بگیرید.

سیستم لول کشی دو لوله ای

برخلاف سیستم تک لوله ای، در این روش از دو لوله برای لوله کشی استفاده میشود که جریان و برگشتی هر کدام لوله های مخصوص به خود را دارند. این به این معنی است که آب گرم ورودی از طریق لوله ای وارد شبکه و رادیاتورها شده و پس از افت دما از طریق لوله دیگری به منبع راهنمایی میشود. لازم به ذکر بوده که این سیستم به ۲ صورت قابل اجرا است. بازگشت مستقیم وبرگشت معکوس نام این ۲ روش بوده که اختلاف اصلی آنها در اتصال لوله خروجی به ترتیب رادیاتورها است.

سیستم های لوله کشی شوفاژ
لوله کشی شوفاژ

لوله کشی شوفاژ انشعابی

این روش که قدیمی ترین و رایج ترین روش لوله کشی است به لوله کشی سنتی نیز معروف است. در این روش می توانید لوله ها را به صورت روکار یا توکار قرار دهید که همانطور که از نامشان پیداست به زیر یا روی بودن لوله ها اشاره دارد. در لوله کشی گرمایش توکار، لوله در زیر سطح (کف، دیوار، سقف) قرار می گیرد و پس ازپایان فرآیند لوله کشی نمی توانید آنها را ببینید. اما در روش لوله کشی روکار، لوله ها روی سطح قرار گرفته و قابل دیدن هستند و طبیعی است که لوله کشی شوفاژ روکار هنگام ساخت و یا بازسازی آن انجام گیرد. در غیر این صورت تا پایان مراحل نصب با چالش های مختلفی روبرو خواهید شد. شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تخصصی لوله کشی شوفاژ و تشخیص ترکیدگی لوله تهران با سال ها تجربه می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

لوله کشی شوفاژ کلکتور

ویژگی اصلی این نوع لوله کشی رادیاتور و گرمایش را می توان پنل توزیع کننده یا کلکتور این سیستم دانست. در لوله کشی کلکتور آب پس از ورود به کلکتور می تواند وارد خروجی های مختلفی شود که هر کدام جداگانه عمل می کنند. افزایش کارایی و یکپارچگی شبکه یکی از مزایای استفاده از این روش است.

نحوه پردازش لوله کشی شوفاژ

بسته به اینکه لوله کشی در حین ساخت ساختمان انجام شود یا بعد از سکونت، طبیعتاً فرآیند لوله کشی گرمایش اختلاف هایی خواهد داشت. لوله کشی گرمایش و رادیاتور در زمان ساخت و ساز ساختمان با مشکل کمتری مواجه خواهد شد و در شلوغی این وضعیت تغییر چندانی نخواهد کرد. اما اگر بعد از جایگیری در ساختمان قصد نصب لوله های گرمایشی را دارید، باید بر چالش های بیشتری غلبه کنید. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه از خدمات تخصصی شرکت تاراز تاسیسات علاوه بر لوله کشی شوفاژ می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

مراحل لوله کشی ساختمان

  • در مرحله اول باید نقشه لوله کشی ساختمان وارسی شود و مسیری برای قرار دادن لوله های گرمایش با توجه به شرایط لوله های موجود و بدون ایجاد مزاحمت رسم گردد. بهتر است سعی کنید این مسیر را نشانه گذاری کنید تا نیاز به قرار دادن لوله ها به حداقل برسد.
  • سپس باید با توجه به اندازه ای که برای آنها در نظر گرفته اید، موقعیت رادیاتورها مشخص شود. از جمله نکاتی که در این مرحله باید مورد توجه قرار گیرد می توان به اندازه محیط، فاصله رادیاتورها و … اشاره کرد.
  • پس از تعیین محل قرارگیری لوله ها و رادیاتورها باید اقدامات لازم در جهت مهیا سازی ونصب تجهیزات انجام شود. فراموش نکنید که ساخت لوله های گرمایشی کاری کاملا تخصصی است و بدون تجربه قبلی نباید کاری در این راستا انجام دهید. حتما این فرآیند را به افراد واجد شرایط بسپارید تا در پایان بهترین نتیجه را بگیرید. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تنها کافیست با شرکت تاراز تاسیسات متخصص در خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تماس بگیرید.
هزینه لوله کشی شوفاژ
هزینه لوله کشی شوفاژ

نکاتی که در روند ساخت لوله کشی شوفاژ به شما کمک می کند عبارتند از:

  • موقعیت، اندازه و تعداد رادیاتورها را با توجه به مقیاس محیط و تعداد ساکنان انتخاب کنید. رادیاتورهای کم یا زیاد، بزرگ یا کوچک چالش های زیادی را برای شما ایجاد خواهند کرد. در همین راستا رفع نشتی لوله های رادیاتور از خدمات دیگر شرکت تاراز تاسیسات می باشد.
  • محل نصب رادیاتورها را مشخص کنید تا برای سرویس، تهویه، تعمیر وغیره با مشکل مواجه نشوید، بهتر است از پایین شوفاژها تا کف بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر فاصله داشته باشید.
  • سعی کنید تا حد امکان از لوله های کمتری استفاده کنید که با توجه به این نکته، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، یکپارچگی بیشتری در شبکه ایجاد خواهد شد.
  • تا حد امکان مسیر قرار دادن لوله ها را مشخص کنید تا شبکه دارای پیچ و خم کمتری باشد. رعایت این نکته به گردش راحت آب در شبکه کمک زیادی می کند.
  • بیشتر رادیاتورها را نزدیک منافذ جریان هوا (پنجره و …) نصب کنید. اهمیت دادن این نکته باعث افزایش راندمان شوفاژ های شما میشود.

بنابراین با بررسی روند لوله کشی شوفاژ ساختمان و نکات مهم در لوله کشی رادیاتور و گرمایش شما را در این راستا یاری کردیم. فراموش نکنید که ساخت لوله های شوفاژ یک فرآیند تخصصی است و اگر اصول آن را ندانید، سلامتی شما در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت. برای نصب لوله کشی شوفاژ می توانید با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

برای دریافت خدمات خدمات لوله کشی شوفاژ با کجا تماس بگیریم؟

شرکت تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات لوله کشی شوفاژ با مناسب ترین قیمت می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

انواع سیستم های لوله کشی شوفاژ چیست؟

در این مقاله از سایت تاراز تاسیسات به بررسی انواع سیستم های لوله کشی شوفاژ به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.