بازسازی لوله کشی شوفاژ

بازسازی لوله کشی شوفاژ

۵
(۴)

نحوه بازسازی لوله کشی شوفاژ

در این مقاله قصد داریم به موضوع بازسازی لوله کشی شوفاژ بپردازیم. امروزه یکی از مهمترین رکن های اساسی در انتخاب منازل مسکونی داشتن شوفاژ و پکیج به عنوان جایگزینی ایمن برای بخاری های گازسوز می باشد. از همین منظر انتظار می رود که دغدغه هایی برای صاحبان منازل به وجود بیاورد که اهم آنها بازسازی لوله کشی شوفاژ است.

اهمیت استفاده از شوفاژ در منازل

یکی از ایمن ترین وسایل گرمایشی در چند دهه اخیر شوفاژ است که با مزایایی از قبیل آزاد سازی گرمای ملایم و یکنواخت ، مصرف کمتر گاز نسبت به بخاری ، فاقد خطر آتش سوزی و گاز های سمی آزاد شده از سوختن گاز خانگی توانسته توجه افراد بسیاری را به سمت خود جذب کند و نقش بسزایی در صرفه جویی هزینه ها و منابع آبی و گازی داشته باشد. تشخیص ترکیدگی لوله از خدمات تخصصی مجموعه تاراز تاسیسات با سال ها تجربه و تخصص در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله می باشد.

زمان بازسازی لوله کشی شوفاژ

با گذر زمان و فعالیت مکرر شوفاژها می توان نشانه هایی مبنی بر فرا رسیدن زمان بازسازی لوله کشی شوفاژها دریافت کرد. برای مثال با توجه به سال کاری شوفاژ ها ، سرد بودن بخش هایی از رادیاتور ، کاهش کیفیت گرمایشی آنها و اطلاع از گرفتگی یا نشتی لوله ها تعدادی از شایع ترین نشانه های به وجود آمده هستند. لازم به ذکر است که بگوییم با بازسازی لوله کشی شوفاژ ها می توان در میزان مصارف روزانه گاز به طور چشم گیری صرفه جویی کرد.

زمان بازسازی لوله کشی شوفاژ
زمان بازسازی لوله کشی شوفاژ

انواع لوله کشی شوفاژ

در گذشته از لوله های با جنس فلز برای لوله کشی شوفاژ استفاده می شد که امروزه به دلیل افزایش میزان جذب رسوبات ، هزینه بالای تهیه و دشوار بودن نصب آنها از میزان محبوبیتشان کاسته شده است ویکی از پر مصرف ترین لوله ها در این سیستم گرمایشی ، لوله هایی از جنس پلیمری و چند لایه است که نسبت به جنس فلزی دارای قیمت به صرفه تر ، جلوگیری از جذب رسوبات آب و ضعف های کمتر نسبت به نسل پیشین خود دارد. پس می توان گفت بهترین گزینه برای بازسازی لوله کشی شوفاژ ، استفاده از لوله های چند لایه و پلیمری است. جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید. مجموعه تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران با قیمت مناسب می باشد.

لوله های پلیمری یا سبز

ترکیبی از چند نوع پلیمر هستند که جایگزین بسیار خوبی برای لوله های فلزی شدند. دارای مزیت هایی مانند ضد زنگ و رسوب بودن ، داشتن طول عمر بیشتر و … هستند.

لوله های پنج لایه

به دلیل اینکه لوله های پلیمری در دمای بالای ۶۰ درجه عملکرد خوبی را نداشتند ، به مرور زمان جای خود را به لوله های چند لایه دادند که به دلیل خاصیت چند لایه ای خود ، دارای مقاومت بالاتری در دماهای بالای ۶۰ درجه هستند.

بررسی کیفیت لوله کشی شوفاژ

طبیعتا کیفیت نصب و مواد اولیه استفاده شده در لوله کشی شوفاژها از مهمترین عوامل در تعیین طول عمر آنها می باشند. هرچقدر کیفیت کار متخصصین این حرفه و لوله های مورد استفاده در اتصالات بهتر باشد در افزایش طول عمر مفید شوفاژ ها تاثیر گذار بوده و موجب کاهش هزینه ها نیز می شود. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله شرق تهران با مجموعه تاراز تاسیسات در ارتباط باشید. مجموعه تاراز تاسیسات بهترین مجموعه برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی در شرق تهران می باشد.

روش های متنوع بازسازی لوله کشی شوفاژ

از عمده ترین روش ها می توان به روش نصب توکار ، نصب روکار و سیستم کلکتوری اشاره کرد که هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارند.

روش نصب توکار

از مزیت های روش نصب توکار می توان به نمایان نبودن اتصالات و لوله ها در دیوار ها اشاره کرد که سهم قابل توجهی در زیبایی منازل دارد. دیگر مزیت این روش جلوگیری از آسیب های محیطی به لوله ها و اتصالات با پنهان کردن آنها در دیوار ها می باشد. از معایب روش نصب تو کار می توان به سختی نصب آن که همراه با تخریب بخشی از دیوارها اشاره کرد که اگر متخصص انجام دهنده این کار از دقت و تجربه بالایی برخوردار نباشند باعث کاهش کیفیت کار و خساراتی احتمالی به منزلتان خواهد شد.

روش نصب روکار

در مورد مزیت های روش نصب روکار می توانیم به هزینه پایین ، نصب آسان تر و تعمیرات ساده تر اشاره کرد ولیکن نمایان بودن لوله کشی ها و اتصالات و افزایش احتمالی آسیب های محیطی از شایع ترین معایب این روش می باشند. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید. مجموعه تاراز تاسیسات بهترین مجموعه برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت می باشد.

سیستم کلکتوری

این سیستم دارای انشعابات متعددی از سرشاخه اصلی آب است که در هر قسمت از آن دارای شیر کلکتوری می می باشد تا به توزیع یکسان آب به بخش های مختلف ساختمان کمک کند. مزیت های این روش به قرار ذیل است:

 • به کنترل دقیق تر جریان و فشار آب کمک می کند.
 • نصب آسان و سریع
 • هزینه پایین
 • عمر بیشتر
 • استفاده بهتر از حداقل انرژی مصرفی
 • کاهش خطر نشت آب
از معایب این روش نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد
 • کمبود مکان مناسب برای استقرار جعبه کلکتوری.
 • یکسان نبودن دما در نقاط مختلف سیستم به خاطر انشعابات متعدد.
 • باید پیش از سکونت به فکر اجرای این سیستم باشیم.
هواگیری و ازمایش لوله ها

پس از اتمام بازسازی لوله کشی شوفاژ ها باید آنها را هواگیری و از نظر یکنواختی گرمایشی و ازاد بودن مسیر آب ازمایش شوند. رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط مجموعه تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات رفع نشتی لوله های رادیاتور با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

هزینه بازسازی لوله کشی شوفاژ
هزینه بازسازی لوله کشی شوفاژ

خصوصیات فرد متخصص بازسازی لوله های شوفاژ

 • دارای تجربه کاری باشد.
 • دارای حساسیت بالا در کار باشد.
 • از ویژگی مسئولیت پذیری بهره مند باشد.
 • استفاده از بهترین روش بازسازی.
 • دارای قیمت مناسب و به صرفه.
 • مشتری مدار و رفتاری محترمانه

هزینه بازسازی لوله های شوفاژ

با توجه به این که روش های مختلفی برای بازسازی لوله کشی شوفاژ وجود دارد لذا هزینه های آن ها نیز متفاوت می باشند و نمی توان مبلغ دقیقی را بیان کرد. از مهمترین هزینه های آپارتمان های مجهز به سیستم گرمایشیی شوفاژ ، هزینه بازسازی لوله های آن می باشد که از روش های بازسازی به سیستم کلکتوری ، نصب روکار و توکار اشاره کردیم و در مطالب گفته شده به شرح دقیق هر کدام پرداختیم. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک توسط مجموعه تاراز تاسیسات امکان پذیر می باشد. برای دریافت خدمات تخصصی تشخیص ترکیدگی لوله در قرچک با مجموعه تاراز تاسیسات در ارتباط باشید.

بهترین روش برای افزایش طول عمر پکیج ها استفاده از متریال با کیفیت و به کارگیری متخصصین با تجربه است که باعث کاهش هزینه های ناشی از بازسازی های زود هنگام نیز می شوند. در انتها از صبر و شکیبایی شما سپاس گذاریم و امیدواریم مطالب مفیدی را برای شما تهیه کرده باشیم.

زمان بازسازی لوله کشی شوفاژ چه زمانی می باشد؟

برای اطلاع از زمان بازسازی لوله کشی شوفاژ پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید از سایت تاراز تاسیسات را تا انتها مطالعه کنید.

هزینه بازسازی لوله های شوفاژ چقدر می باشد؟

با توجه به این که روش های مختلفی برای بازسازی لوله کشی شوفاژ وجود دارد پیشنهاد می کنیم با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۴

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.