رفع نشتی لوله های رادیاتور

رفع نشتی لوله های رادیاتور

۵
(۳)

خدمات رفع نشتی لوله های رادیاتور

با شروع فصل سرما توجه و استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می یابد. یکی از این تجهیزات که برای گرم کردن فضای ساختمان ها استفاده می شود، رادیاتور گرمایشی است. رادیاتور گرمایشی نوعی مبدل حرارتی است که انواع مختلفی دارد ( فولادی، صفحه ای، برقی، آلومینیومی).  قدرت گرمایش رادیاتورها با توجه به جنس، ابعاد و سطح حرارتی متفاوت است. هر کدام از رادیاتورها دارای مشخصات و ویژگی هایی هستند. به عنوان مثال: رادیاتورهای گرمایشی برای مکان هایی مناسب هستند که نیازی به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند. 

زیرا رادیاتورها قابلیت تنظیم دمای محیط و همچنین کاهش رطوبت نسبی اتاق را ندارند. رادیاتورهای گرمایشی در طول زمان می توانند مشکلات جدی مانند سوراخ شدن رادیاتور و نشت آب ایجاد کنند. این مقاله به بررسی علل دریچه های گرمایش رادیاتور می پردازد، اگر مایل به اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، لطفا با ما همراه باشید. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تنها کافیست با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه به محل شما اعزام و خدمات تشخیص ترکیدگی لوله را آغاز کنند.

رادیاتور یا شوفاژ چیست؟

به طور کلی استفاده از شوفاژ یکی از قدیمی ترین روش های گرمایش در آپارتمان ها، فضاهای مسکونی و اداری می باشد. گرمای رادیاتورها با انتقال حرارت در هوای اطراف توزیع می شود. پس از گرم شدن هوای نزدیک پره های رادیاتور، هوای گرم به سمت بالا حرکت می کند و هوای سرد جایگزین می شود و حرکت مداوم هوا باعث می شود دمای اتاق به تدریج افزایش یابد. آب موجود در رادیاتور در سیستم حرارت مرکزی ساختمان (موتورخانه) توسط تجهیزاتی مانند اجاق گاز و دیگ آب گرم گرم می شود و آب گرم از موتورخانه توسط پمپ به قسمت های مختلف ساختمان هدایت می شود. 

این آب گرم در هر قسمت از ساختمان وارد رادیاتورها می شود و گرمای خود را از طریق رادیاتور شوواژ به محیط اطراف منتقل می کند. مناسب ترین مکان برای نصب و راه اندازی رادیاتورها مکان هایی هستند که نیازی به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند زیرا رادیاتورها معمولاً توانایی تنظیم دما و رطوبت محیط و کاهش رطوبت نسبی اتاق را ندارند (البته در زمان ما، در صورت نصب و استفاده از شیر حرارتی برای رادیاتور، می توانید دمای محیط را دقیقاً تنظیم کنید).

توجه: با توجه به تجمع هوای گرم در زیر سقف، استفاده از رادیاتور تنها در صورتی مناسب است که فاصله کف تا سقف محل مورد نظر حداکثر ۳ متر باشد. برای فضاهای با سقف بلند، وسایل گرمایش دمنده مانند بخاری برقی، یونیت فن کویل، بخاری فضا، هواگیر، اسکرابر هوا و … توصیه می شود. رادیاتورهای فولادی به صورت بلوک جدا نشدنی تولید می شوند. در خارج از کارخانه، امکان افزودن یا حذف هیچ یک از پارتیشن ها وجود ندارد. (البته روی اکثر رادیاتورهای آلومینیومی قابلیت تعویض پره ها وجود دارد). تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با ما تماس بگیرید.

نحوه رفع نشتی لوله های رادیاتور
نحوه رفع نشتی لوله های رادیاتور

هر پره رادیاتور فولادی 4.5 سانتی متر عرض دارد و هر متر مربع از سطح رادیاتور فولادی (صرف نظر از ابعاد هر پره) در شرایط عادی و با اختلاف دمای 60 درجه سانتی گراد در ساعت تقریباً 440 کیلو کالری در ساعت تولید می کند. محیط و آب گرم ورودی به رادیاتور).

علت سوراخ شدن لوله های رادیاتور

امروزه رادیاتورهای گرمایشی به طور گسترده در سیستم گرمایش داخلی استفاده می شوند و از پر مصرف ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان ها و منازل عمومی هستند. رادیاتورهای گرمایش ممکن است به دلایل مختلفی سوراخ شوند که برخی از آنها در زیر ذکر شده است. سوراخ رادیاتور ارتباط مستقیمی با مواد بدنه و اتصالات رادیاتور دارد. به عنوان مثال، به دلیل استفاده از فولاد در رادیاتورهای فولادی و قرنیز، احتمال بروز زنگ زدگی و سوراخ شدن در دراز مدت به خصوص در مناطق مرطوب وجود دارد. 

از دیگر دلایل وجود سوراخ در رادیاتور می توان به عدم وجود رسوب زدا یا رسوب زدایی غیرحرفه ای اشاره کرد. رعایت نکردن سایزبندی اولیه منجر به ضخیم شدن و ماندگاری رسوبات در بدنه و اتصالات رادیاتور و در نتیجه فرسودگی رادیاتور می شود. از دیگر دلایل ایجاد سوراخ و نشت آب به رادیاتور، ضربه شدید به بدنه رادیاتور را می توان اشاره کرد. در صورت وارد آمدن ضربه شدید و زیاد به بدنه کولر، احتمال سوراخ شدن و نشتی آن زیاد است. همچنین گذشت زمان به عنوان عاملی در سوراخ شدن رادیاتورهای گرمایشی ذکر شده است. 

برخی از رادیاتورها ممکن است سال ها کار کرده باشند و این باعث پوسیدگی و نشتی تجهیزات در اثر عوامل مختلف می شود. فشار بالای پمپ گردش آب گرم نیز می تواند باعث نشتی اتصالات رادیاتور گرمایشی شود. ترمیم نشتی لوله آب بدون تخریب از دیگر خدمات ویژه شرکت تاراز تاسیسات می باشد در صورت نیاز به خدمات ترمیم نشتی لوله آب بدون هیچ گونه تخریب با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید.

نحوه رفع نشتی لوله های رادیاتور

همانطور که در بالا ذکر شد، سوراخ رادیاتور دلایل مختلفی دارد. در صورت مشاهده هرگونه نشتی، در اسرع وقت با شرکت تعمیر و نصب تاراز تاسیسات تماس گرفته و وضعیت را توضیح دهید. ممکن است مجبور شویم در مسیر رفع سوراخ رادیاتور مشکلاتی را حل کنیم. مشکلاتی مانند تعویض لوله رادیاتور گرمایشی و حتی تهیه رادیاتور گرمایشی جدید. تعمیر رادیاتور سوراخ دار به نوع مشکل بستگی دارد.

رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط تاراز تاسیسات
رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط تاراز تاسیسات

محل نصب رادیاتور

  •  در زمستان گرما توسط رادیاتور به طور مداوم وارد اتاق می شود اما دمای اتاق بالا نمی رود و این دما ثابت می ماند. این به این دلیل اتفاق می افتد که گرمای تولید شده بیشتر هدر می رود.
  •  اتلاف حرارت به دو صورت اتفاق می افتد; اولین مورد اتلاف حرارت ناشی از دیوارهایی مانند سقف، کف، دیوار، پنجره و غیره است. دیگری اتلاف گرما به دلیل نفوذ هوای سرد از فضای خالی پنجره است.
  •  به عبارت دیگر هر کاری انجام دهیم این اتلاف حرارت اتفاق می افتد اما با استفاده از پنجره های دوجداره UPVC و استفاده از شیر رادیاتور حرارتی می توانیم اتلاف حرارت را کاهش دهیم.
  •  ارتفاع رادیاتورهای فولادی پس از نصب بر روی پایه مربوطه ۶ سانتی متر بیشتر از ارتفاع کل هر پره می باشد. بنابراین هنگام تخمین ارتفاع مورد نیاز برای نصب رادیاتورهای فولادی و پانلی مراقب باشید که باز شدن پنجره ها با مشکل مواجه نشوید.

رفع نشتی استخر کاشی شده توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات و استعلام قیمت با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید. شرکت تاراز تاسیسات رفع نشتی انواع استخر را در کوتاه ترین زمان انجام می دهد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه توسط شرکت تاراز تاسیسات در کوتاه ترین زمان قابل انجام می باشد برای استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تاراز تاسیسات در تماس باشید.

رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط شرکت تاراز تاسیسات

برخی از برندهای باکیفیت با ارائه محصول مناسب، گارانتی محصول و خدمات پس از فروش، خیال خریدار را راحت می کنند. یکی از معروف ترین برندهای ایران رادیاتور و یکی از پرفروش ترین مدل های آن رادیاتور آلومینیومی طراحی شده از ایران رادیاتور ترمو می باشد که این رادیاتورها آلومینیومی و ضد زنگ می باشند. یکی از ویژگی های رادیاتورهای گرمایشی برند ایران رادیانت تنوع در سایز و مدل می باشد. رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط شرکت تاراز تاسیسات در سریع ترین زمان و با هزینه مناسب قابل انجام می باشد.

رفع نشتی لوله های رادیاتور توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد؟

 در صورت مشاهده هرگونه نشتی، در اسرع وقت با شرکت تعمیر و نصب تاراز تاسیسات تماس گرفته و وضعیت را توضیح دهید تا کارشناسان شرکت تاراز تاسیسات به محل شما اعزام و اقدامات اولیه را انجام دهند.

علت سوراخ شدن لوله های رادیاتور چیست؟

بدنه و اتصالات رادیاتور، عدم وجود رسوب زدا یا رسوب زدایی، رعایت نکردن سایزبندی اولیه، ضربه شدید به بدنه رادیاتور، گذشت زمان، فشار بالای پمپ گردش آب گرم از دلایل سوراخ شدن لوله های رادیاتور می باشد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۳

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.