چند روش موثر برای خلاص شدن از شر رطوبت

چند روش موثر برای خلاص شدن از شر رطوبت

۵
(۶)

خلاص شدن از شر رطوبت

چند روش موثر برای خلاص شدن از شر رطوبت بیشتر خانواده ها به خصوص در فصل زمستان از مشکل رطوبت رنج می برند و این مشکل با سرما و باران بیشتر می شود که باعث بوی بد، ترک خوردن دیوارها، لکه های ناخوشایند بر روی دب دیوار و پوسیدگی چوب و مبلمان می شود. اما رطوبت زیاد همچنین باعث ایجاد مشکلات تنفسی (آلرژی، رینیت، آسم) می شود.

ده راه خلاص شدن از شر رطوبت

 • برای خانه خود تهویه مناسب بگذارید برای این کار میتوانید پنجره های خود را به ویژه هنگام صبح باز کنید، با باز نگه داشتن پنجره خانه خود هوای بیرون باعث شادابی خانه و تغییر هوا می شود و باز کردن پنجره ها به مدت ده دقیقه در روز از رشد قارچ ها بر روی مبلمان و سایر وسائل خانه جلوگیری می کند.
 • انتخاب درب پنجره های دو جداره به منظور حفظ درجه حرارت بالا در داخل خانه و در نتیجه کاهش تراکم.
 • نصب سیستم تهویه مکانیکی، به ویژه در اتاق های بدون پنجره.
 • گذاشتن روزنامه در داخل کمد جا لباسی، زیرا باعث جذب رطوبت و بوی خاک می شود. همچنین می توانید از زغال برای جذب رطوبت و نم داخل خانه خود استفاده کنید، زیرا زغال در جذب رطوبت بسیار موثر است. فقط چند قطعه زغال را در یک جعبه در بسته و درب دار با چند سوراخ قرار دهید و هفته ای یک بار زغالها را عوض کنید.
 • همه ما میدانیم که نمک برای جذب رطوبت مفید است، بنابراین در یک بشقاب بزرگ مقداری نمک درشت قرار داده و آن را در مکانهایی که دارای رطوبت هستند قرار دهید و در طی چند روز متوجه قطره های آب می شوید که در بطری جمع شده است.
 • برای جلوگیری از رشد کپک و قارچ، پنجره های چوبی را دوباره رنگ بزنید.

در اینجا ما در مورد نشت آب که یکی از عواملی است که باعث رطوبت میشود صحبت می کنیم و یکی از مهمترین نشانه های نشت آب وجود رطوبت بر روی دیواره است که قبلا در مورد دلایل و روش های درمان آن توضیح دادیم. برای آشنایی با دلیل ظاهر شدن رطوبت در خانه توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت تاراز تاسیسات مطالعه کنید.

نحوه تشخیص نشت آب برای جلوگیری از بروز رطوبت

تعریف نشت آب این است: شکستگی یا نقص در شبکه آب یا تخلیه در حمام و باعث نشتی آب می شود و این منجر به فرسایش مکان نزدیک به نشت آب می شود خواه آسیب آن در دیواره ها، سقف یا کف ها باشد. شرکت تاراز تاسیسات نشت آب از طریق مراحلی که انجام میدهدنشت آب را پیدا میکنند و این اطمینان برای ما حاصل میشود که در خانه نشتی وجود دارد یا خیر. ما محل نشت آب در خانه شما را به شما نشان خواهیم داد، اما اجازه دهید در مورد راهی برای محافظت در برابر مشکلات نشت آب در خانه ها بحث کنیم.

 • اول : شیرهای آب باید در صورت عدم نیاز یا به محض اتمام استفاده از آب و هنگام خواب بسته شوند.
 • دوم : لطفاً تمام دریچه های شبکه آب را ببندید تا مدار آب را ببندیم و آن را به یک مکان محدود کنیم، جایی که بین مخزن آب و لوله های اصلی شبکه آب است.
نحوه خلاص شدن از شر رطوبت
نحوه خلاص شدن از شر رطوبت

شرکت تشخیص نشت آب تاراز تاسیسات پدیده ای در تشخیص سریع نشت آب شناخته شده است. نشت اب خانه ها و ساختمان ها به ویژه مناطق داخلی تحت تأثیر قرار می دهد و این به دلیل وجود عدم تعادل است، چه در خانه و چه در تاسیسات، اینکه آیا نشت آب از خارج به داخل ساختمان وجود دارد، به عنوان مثال، نشت از زیرزمین ها رخ می دهد و سقف هایی که در معرض ترک خوردگی قرار می گیرند و به طور غیر عادی در معرض آب آسیب می بینند.

همچنین منجر به آسیب به آن می شود و این مشکل توسط برخی دیده می شود که به طور جدی نیست، که ممکن است در ساختمان مشکل ایجاد کند، اما برعکس، قرار گرفتن سقفها در معرض نشت آب به طور مداوم ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند و عواقبی مخربی برای شما داشته باشد. نشت آب می تواند باعث ریزش بخشی از ساختمان یا ریزش کامل خانه شود. از جمله این موارد که تا حد زیادی به تکثیر کمک می کند نشت آب در خانه شما، وجود سوراخ های بزرگ یا کوچک در زیرزمین ها، مخازن آب یا استخرها است که باعث از بین رفتن زیاد آب می شود.

در عین حال باعث نشت آب در داخل ساختمان می شود و به آنها آسیب می رساند. نشت آب آسیب زیادی به محیط زیرین خانه شما وارد می کند زیرا منجر به خراب شدن بتن اساسی خانه شما می شود که پایه اصلی خانه شما است و این به دلیل قرار گرفتن مداوم آن در معرض رطوبت و زنگ زدگی در بتن است. متشکل از آهن است و این همان چیزی است که باعث ایجاد ترک و در برخی موارد شیب در تاسیسات می شود. تشخیص نم و رطوبت با دستگاه توسط شرکت تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد برای دریافت خدمات و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

راه های جلوگیری از نشت آب در خانه

باید مواظب باشیم سقف ها و لوله های زهکشی را جدا کنیم تا در اثر فشار آب یا گرمای ناشی از نور خورشید و رطوبت زیادی در داخل خانه به وجود نیآید.لوله های حرارتی باید در شبکه آب استفاده شوند زیرا طول عمر آنها بسیار بیشتر است از انواع دیگر لوله هستند، زیرا آنها با ایمن سازی زیرساخت های خانه ها از آسیب، به صرفه جویی در هزینه و وقت شما کمک می کنند . ضروری است که یک بازرسی دوره ای ۶ ماه تا یک سال از خانه و شبکه آب انجام شود.

شما میتوانید برای تشخیص نشت آب از طریق یک شرکت تشخیص نشت آب مانند تاراز تاسیسات این کار را انجام دهید . و اگر مشکلی وجود داشته باشد، کارشناسان ما قبل از تشدید و هزینه های زیادی برای شما محل حادثه دیده را شناسایی و آنرا تعمیر میکنند. و بسیاری از شرکت ها هستند که نشت آب را در تهران تشخیص می دهند، اما در اینجا ما یک سرویس سالانه به شما ارائه می دهیم تا یک بازرسی دوره ای جامع از خانه شما به منظور جلوگیری از نشت آب انجام میدهیم.

روش های خلاص شدن از شر رطوبت در خانه

بیشتر خانواده ها از مشکل نم و رطوبت به خصوص در فصل زمستان از آن رنج می برند و این مشکل با سرما و باران که باعث پوسیدگی بوهای بد، ترک خوردن دیوارها، بروز لکه های زشت و پوسیدگی چوب و مبلمان می شود، بیشتر می شود. اما نم و رطوبت همچنین باعث ایجاد مشکلات تنفسی (آلرژی، رینیت یا التهاب بینی، آسم ) می شود که همه این مشکلت برای سلامتی شما بسیار مضر میباشد. و برای حفظ سلامتی خود و خانه خود، در این مقاله چند روش برای خلاص شدن از شر رطوبت و نم را آورده ایم که امیدواریم برای شما مثمر ثمر باشد.

 • قرار دادن تهویه مناسب برای خانه، باز کردن پنجره ها به خصوص صبح و هنگام پخت غذا، زیرا هوای بیرون باعث شادابی خانه و تغییر هوای داخل منزل می شود و باز کردن پنجره ها به مدت ۱۰ دقیقه در روز از رشد قارچ ها بر روی دیوارها و وسائل خانه شما جلوگیری می کند.
 • انتخاب شیشه دو جداره به منظور حفظ درجه حرارت بالا در داخل خانه و در نتیجه کاهش تراکم رطوبت در داخل خانه
 • قطعا برای رفع نم و رطوبت یک سیستم تهویه مکانیکی نصب کنید، به ویژه در اتاق هایی که پنجره ندارند تا هوای آن عوض شود
 • روزنامه ها را در داخل کمد قرار دهید، زیرا روزنامه باعث جذب رطوبت و بوی قالب میشود. همچنین می توانید از زغال استفاده کنید، زیرا در جذب رطوبت بسیار موثر است. فقط چند قطعه زغال را در یک جعبه در بسته و درب دار قرار دهید و بر روی جعبه چند سوراخ قرار دهید و هفته ای یک بار زغال ها را عوض کنید.
 • همه ما می دانیم که نمک برای جذب رطوبت مفید است، بنابراین در یک قابلمه یا ظرف مقداری نمک درشت قرار داده و آن را جلوی مکانهایی که رطوبت وجود دارد قرار دهید و در طی چند روز متوجه قطره های آب جمع شده در بطری خواهید شد.
 • برای جلوگیری از رشد کپک و قارچ در داخل خانه یا اتاق، پنجره های چوبی را دوباره رنگ کنید
 • گودال ها منبع اصلی رطوبت هستند، بنابراین باید همیشه پنجره حمام را بعد از دوش گرفتن باز کنید، برای جلوگیری از نشت آب و در نتیجه رطوبت، لوله های اطراف حمام و فاضلاب را همیشه چک کنید.
 • از خشک کردن لباس در اتاق خودداری کنید، زیرا آب لباس در هوا تبخیر می شود و روی دیوارهای خانه شما می نشیند که همین باعث رشد قالب و کپک بر روی دیوار شما میشود که به مرور زمان باعث پوسیدگی و ترک خوردگی دیوار خانه شما میشود.
 • ترک دیواره ها را ترمیم کنید تا از نشت آب به داخل خانه جلوگیری شود.
 • از رطوبت گیر خانگی که حاوی ژل سیلیکا است استفاده کنید

مواردی وجود دارد که خانه شما برای از بین بردن بوهای نامطبوع به تهویه نیاز دارد، اگرچه موضوع از بین بردن این بوها نیاز به انجام برخی مراحل دارد ، زیرا می دانید که رطوبت ممکن است باعث رشد کپک بدبویی خانه شما شود. رفع نم و رطوبت را به شرکت تاراز تاسیسات بهترین شرکت رفع نم و رطوبت در تهران بسپارید در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

روش های از بین بردن نم و رطوبت در خانه
روش های از بین بردن نم و رطوبت در خانه

مراحل جلوگیری از رطوبت در خانه

 • با استفاده از فن، برای خشک کردن ناحیه مرطوب و همچنین اطمینان از باز شدن مجاری تنفسی در خارج مفید است.
 • استفاده از هود در آشپزخانه و حمام به از بین بردن بوهای نامطبوع و رطوبت بیش از حد، به ویژه پس از پخت و پز و استحمام کمک می کند.
 • استفاده از رطوبت گیر، اگر سطح رطوبت در خانه شما به حدود ۶۵٪ یا بیشتر می رسد، زمان خرید دستگاه رطوبت گیر است.
 • گیاهان در حال رشد برخی از گیاهان مانند: سرخس بوستون در از بین بردن رطوبت هوا نقش دارند. به طور کلی، گیاهان نه تنها سطح رطوبت و مصرف انرژی را کاهش می دهند، بلکه با حذف دی اکسید کربن بیشتر و افزودن اکسیژن بیشتر به محیط زیست نیز کمک می کنند.
 • آب را در روزهایی که هوا رطوبت زیادی دارد را نجوشانید مقداری از آب جوش به بخار تبدیل می شود و سپس در هوای خانه جذب می شود، اگر در خارج از خانه هوا واقعا مرطوب باشد مقداری از آن به داخل خانه شما می رسد که همین باعث نم ورطوبت زیاد در داخل خانه شما میشود.
 • خشک کردن لباس: یکی از کارهایی که باعث افزایش نم و رطوبت در خانه میشود، شستن و خشک کردن البسه است. رطوبت در خانه از آویختن لباس های مرطوب در فضای بسته ناشی می شود. این امر می تواند با تهویه نامناسب در برخی اتاق ها تشدید شود. برای جلوگیری از افزایش سطح رطوبت لباس های مرطوب، می توانید از خشک کن لباس ها استفاده کنید یا لباس های مرطوب را در خارج آویزان کنید تا از تأثیر قرار گرفتن در معرض رطوبت در خانه جلوگیری کند.
 • با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی از بروز نم و رطوبت در خانه جلوگیری کنید، کولر گازی ابزاری عالی برای جلوگیری یا کاهش رطوبت است، اما با گذشت زمان فیلترها مسدود شده و جریان هوا را مسدود می کنند که این امر باعث ایجاد رطوبت در خانه شما می شود. تمیز کردن فیلترهای تهویه هوا به کاهش رطوبت در خانه کمک می کند. البته در مناطق جنوبی و شمالی ایران مخصوصا شهرهای ساحلی خلیج فارس و دریای خزر که هوا بسیار گرم یا سرد است و برخی مواقع رطوبت زیادی وجود دارد استفاده از کولر گازی باعث کم شدن رطوبت داخل منزل میشود.

شرکت تاراز تاسیسات با چندین سال سابقه در رفع نم و رطوبت ابتدا با پیدا کردن دلیل و محل نشت یا چکه آب از سقف، ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان شما بعد از مشخص کردن اینکار به تعمیر و عیب یابی محل مورد نظر میپردازد . در هنگام وجود رطوبت و نم در خانه شما ابتدا کارشناسان ما با استفاده از دستگاه های نشت یاب یا چکه یاب لوله های محل نشت یا ترکیدگی لوله ای که باعث مرطوب شدن دیوار یا کف خانه شما شده است را شناسایی میکنند و سپس لوله معیوب را تعمیر یا تعویض میکنیم. علت رطوبت خانه در زمستان یکی از مقالات مرتبط با این مقاله در سایت تاراز تاسیسات می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

راه های خلاص شدن از شر رطوبت چیست؟

برای خانه خود تهویه مناسب بگذارید، انتخاب درب پنجره های دو جداره، نصب سیستم تهویه مکانیکی، گذاشتن روزنامه در داخل کمد جا لباسی، نمک برای جذب رطوبت از بهترین راه های خلاص شدن از شر رطوبت می باشد.

چند مدت یک بار باید از لوله کشی خانه و شبکه آب بازدید شود؟

ضروری است که یک بازرسی دوره ای ۶ ماه تا یک سال از خانه و شبکه آب انجام شود. شما می توانید برای تشخیص نشت آب از طریق یک شرکت تشخیص نشت آب مانند تاراز تاسیسات این کار را انجام دهید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۶

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.