رفع بوی بد سرویس بهداشتی

رفع بوی بد سرویس بھداشتی

۵
(۳)

یکی از مشکلات آزار دھنده در ساختمان ھای مسکونی و اداری، بوی نامطبوع سرویس بھداشتی است ؛که اگر بھداشت ونظافت در آن رعایت نشود ، میتواند منبع رشد انواع میکروب ھا و باکتری ھای بیماری زا باشد ؛که گاھا با بوی بد اعلام حضور می کنند. در ادامه دلایل و راهکارهایی برای رفع بوی بد سرویس بھداشتی و فاضلاب را بررسی خواهیم کرد.

خدمات رفع بوی بد سرویس بھداشتی

مواد دفعی که درون فاضلاب ته نشین شده اند ،بعد از تجزیه باعث تولید باکتری می شوند ؛ این باکتری ھای بی ھوازی تولیدکننده گازی به نام سپتیک ھستند . این گازھای سمی و خطرناک حاوی متان ، آمونیاک ،ھیدروژن ، سولفید ھیدروژن، نیتروژن و دی اکسید کربن می باشد ؛واگر توسط لوله ھای ونت خارج نشود ممکن است انفجار در درون فاضلاب رخ دھد .

بوی بد فاضلاب بیشتر به خاطر وجود آمونیاک و سولفید ھیدروژن است . بعضی از گازھای بسیار سمی فاقد بو ھستند ؛ که اگر میزان آنھا در فاضلاب زیاد باشد، با استشمام آنھا ممکن است دچار عارضه ھای تنفسی و در موارد شدیدتر منجر به مرگ شود . لوله ونت یا ھمان ھواکش باید حتما در سیستم فاضلاب قرار بگیرد . تشخیص ترکیدگی لوله توسط مجموعه تاراز تاسیسات قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات فورا با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه به محل شما اعزام شوند.

کاربرد لوله ونت در ساختمان و فاضلاب

 • کمک به تخلیه آب عملکرد بھتر سیفون
 • خارج کردن بو و گازھای سمی درون لوله ھای فاضلاب و ھدایت کردن آنھا به خارج از ساختمان
عوامل ایجاد بوی بد سرویس بهداشتی
عوامل ایجاد بوی بد سرویس بهداشتی

عوامل ایجاد بوی بد سرویس بھداشتی

 • خراب بودن سیفون یکی از مھمترین علل ایجاد بوی نامطبوع در سرویس ھای بھداشتی میباشد ؛پس اگر بوی بد سرویس بھداشتی شما را آزار میدھد ،بھتر است ابتدا نسبت به عملکرد درست سیفون مطمئن بشوید؛ زیرا سیفون با نگه داشتن مقداری آب درون خود، از بالا آمدن گازھای سمی حاوی بوی نامطبوع جلوگیری میکند.
 • شکستگی لوله فاضلاب نیز میتواند باعث انتشار بوی بد در ساختمان باشد؛ زیرا با نشت کردن مواد درون لوله فاضلاب به دیوار ھای ساختمان ، باعث آسیب جدی به آنھا و بوی نامطبوع در فضا می گردد.
 • گرفتگی چاه یا لوله ھای فاضلاب: در این مورد اگر در مدت زمان کوتاھی چند بار پشت سرھم چاه فاضلاب مسدود شود،و علت آن وجود اجسام خارجی در مسیر لوله فاضلاب نباشد، به این نتیجه باید رسید که قطر لوله استفاده شده، در فاضلاب مناسب نبوده ؛ بھتر است سریعا توسط کارشناسان آب و فاضلاب تعویض بگردد.( متخصصین تاراز تاسیسات در رفع این مشکل میتوانند به شما کمک کنند .)
 • مسدود شدن لوله ونت و ھواکش : که اگر این اتفاق بیفتد ،باعث انتشار بوی بد در سرویس بھداشتی و فضا ساختمان می گردد

شاید فکر کنید که بوی بد سرویس بھداشتی مختص ساختمان ھای قدیمی باشد؛ اما اینطور نیست ، ممکن است ساختمان ھای قدیمی لوله ھای فاضلاب آن دچار پوسیدگی شده باشند ؛اما با تعویض آنھا این مشکل رفع میگردد ، ولی در ساختمان ھای که تازه ساخته شده اند، نیز گاھی بوی بد به مشام آدم میرسد؛ دلیل این چه میتواند باشد ؟ در پاسخ این سوال چند مورد که در ادامه ذکر کردیم، دخیل است :

 • استفاده از لوله ھای فاضلاب نامناسب
 • نصب اشتباه و غیر اصولی لوله ونت
 • وجود مصالح ساختمانی در لوله ھای فاضلاب، که موجب انسداد آنھا شده باشد .
 • نامناسب بودن چاه فاضلاب و لوله ھای فاضلابی

ھمگی این مواردی که در مطالب بالاتر گفته شد، علل ایجاد بوی بد سرویس بھداشتی بود اما برای رفع آن باید چیکار کرد؟ابتدایی ترین کاری که باید انجام داد ،پیدا کردن علت این معضل آزار دھنده ؛ و در اقدام بعدی رفع آن مشکل است . ولی گاھی نظافت نکردن سرویس بھداشتی، علت بوی بد آن می باشد .
انجام یکسری راه حل ھای خانگی می تواند در کمتر کردن بوی نامطبوع به ما کمک کند ، که در ادامه گفته میشود. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با مجموعه تاراز تاسیسات در ارتباط باشید. مجموعه تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در محل شما می باشد.

راه ھای رفع بوی بد سرویس بھداشتی

 • نظافت و تمیز کردن سرویس بھداشتی و تمام درز ھای درون آن با استفاده از شویندھا
 • برطرف کردن جرم ھای سرویس بھداشتی با استفاده از وایتکس (سفید کننده ) و جرم گیر
 • استفاده از اسپری خوشبو کننده و بوگیر
 • استفاده کردن از بعضی محلول ھای خانگی مانند ترکیب آھک ،سرکه ، جوش شیرین و آبلیمو ، ریختن آن درون لوله فاضلاب برای از بین بردن مواد که به صورت رسوب در دیواره ھای لوله فاضلاب وجود دارد استفاده از این ترکیبات در از بین بردن بوی بد سرویس بھداشتی و حمام کمک کننده ھستند.
راه های رفع بوی بد سرویس بهداشتی
راه های رفع بوی بد سرویس بهداشتی

مواد شوینده شیمیایی 《از مخلوط کردن مواد شوینده شیمیایی مانند ،سفیده کننده ، جرم گیر و پودر ھای لباسشویی با یکدیگربه شدت اجتناب کنید!!! زیرا باعث تولید گازھای سمی میشوند ،که به سیستم تنفسی آسیب می رساند و حتی در موارد که آسیب با درجه بالا باشد منجر به مرگ خواھد شد .》 سرکه ، آبلیمو ، جوش شیرین و نوشابه گاز دار یک ترکیب جرم زدا ھستند (ترکیب ذکر شده را درون سرویس بھداشتی ریخته ؛نیم ساعت زمان بدھید و سپس با آب بشویید .《از نتیجه آن شگفت زده خواھید شد!!》). رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب از دیگر خدمات تخصصی مجموعه تاراز تاسیسات می باشد. برای دریافت خدمات رفع نم سرویس بهداشتی با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

بوی بد فاضلاب ممکن است ،از سینک آشپزخانه نیز استشمام شود . اما علت آن چه میتواند باشد ؟ انباشته شدن باقی مانده ھای مواد خوراکی، درون لوله ھای فاضلاب در طولانی مدت موجب فاسد شدن آنھا و انتشار بوی بد می گردد . در لوله فاضلاب ھای پایین ظرفشویی، لوله ھا به شکل(U) انگلیسی و با نام شترگلویی وجود دارند ؛که با حفظ مقداری آب درون خود، از بالا آمدن گازھای فاضلابی جلوگیری میکند. اگر انحنای لوله شترگلویی خشک شود و یا توسط باقی مانده غذا یا رسوباتی مانند روغن و.. مسدود گردد ،باعث انتشار بوی نامطبوع خواھد شد. در آپارتمان ھا، طبقات ھمکف و پارکینگ بیشتر مستعد بوی بد ناشی از گازھای فاضلابی ھستند . در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید. مجموعه تاراز تاسیسات بهترین شرکت برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران می باشد.

رفع بوی بد سرویس بھداشتی توسط متخصصین تاراز تاسیسات

ھمان گونه که در مطالب بالا گفته شد، رعایت بھداشت و تمیزی استفاده از مواد خوشبو کننده، باعث رفع بوی بد سرویس بھداشتی میگردد؛ اما اگر تمام موارد را به درستی برای رفع مشکل انجام دادید ،و ھمچنان بوی بد از بین نرفت و یا کمتر نشد، سریعا با کارشناسی که در این زمینه تخصص داشته باشد ،در میان بگذارید ،تا برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دھد . کارشناسان و متخصصان تاراز تاسیسات برای خدمت رسانی و رفع این دسته از مشکلات در خدمت، و ھمراه شما عزیزان ھستند .

بهترین راه برای رفع بوی بد سرویس بھداشتی چیست؟

در این مقاله از سایت تاراز تاسیسات راهکار هایی برای رفع بوی بد سرویس بھداشتی بررسی کرده ایم که می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

در صورت برطرف نشدن بوی بد سرویس بھداشتی باید چه کرد؟

در صورت برطرف نشدن بوی بد فاضلاب و سرویس بهداشتی می توانید با متخصصین مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا با حضور در محل شما اقدام به رفع بوی بد سرویس بھداشتی و فاضلاب کنند.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۳

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.