نحوۀ تشخیص ترکیدگی لوله

نحوۀ تشخیص ترکیدگی لوله به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی نشتی لوله به صورت محسوس ایجاد می شود، در این نوع نشتی ها نیازی به تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیست و باید به سرعت به حفاری و تخریب محل پرداخت، که این کار باعث جلوگیری از احتمال نشست زمین و گسترش دامنه می شود.
ترکیدگی لوله ها بر اثر فشار وارد شده به بدنۀ لوله
یکی از دلایل رایج در زمان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مشاهده می شود، فشار وارد شده بر بدنۀ آن است (مخصوصاً لوله های آب ). شما باید همیشه در خانۀ خود به این موضوع توجه داشته باشید. این اتفاق در زمانی رخ می دهد که لوله های آب مسدود شوند، آب شروع به فشار آوردن به بدنه می کند. آب تا زمانی این کار را انجام می دهد که لوله ها دیگر توان تحمل آن را نداشته باشند.
اگر فشار آب ساختمان کم باشد، به این معنا است که یکی از لوله ها ی ساختمان مسدود شده است.
چگونه می توان مسدود شدن لوله های ساختمان خود را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص این موضوع می توانید دو شیر آب را همزمان باز کنید، اگر فشار شیر آب دوم کم باشد احتمال مسدود شدن یا نشتی لوله وجود دارد.
دلایل شایع مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
عواملی که باعث ترکیدگی لوله ها می شوند :
• وارد شدن فشار زیاد به لوله
• ترکیدگی لوله ها به علت عمر طولانی ( بسیاری از لوله ها به سبب طولانی بودن عمرشان دچار پوسیدگی می شوند )
• یخ زدگی لوله ها

ترکیدگی لوله با دستگاه چگونه صورت می گیرد؟
بهترین امتیازی که این دستگاه ها کسب کرده اند شناسایی محل دقیق ترکیدگی لوله است. افراد بدون تخریب کردن محل می توانند در کمترین زمان محل دقیق ترکیدگی را شناسایی کنند. همچنین شما می توانید بدون هزینه های اضافی و سرسام آور این مشکل را حل کنید.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

این وسیله برای لوله کشان بسیار کار آمد است. این افراد با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، محل دقیق نشتی را شناسایی می کنند. امروزه علم پیشرفت بسیار زیادی کرده است و دیگر نیازی به تخریب و پرداخت هزینه های زیاد نیست.

روش کار دستگاه ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله بدون استفاده از این دستگاه ها بسیار سخت است. برای آشنایی با این سیستم ما آن را به یک رادیو تشبیه کردیم، در واقع اساس کار با این دستگاه ها به یک گیرنده و فرستندۀ امواج وابسته است. این دستگاه فرستنده و گیرنده های قوی اما کوچک را در محفظه ای قرار می دهد، که این امواج میزان ترکیدگی لوله را تشخیص می دهند.

رفع نم و رطوبت با دستگاه
امروزه یکی از مشکلات افراد ساکن در ساختمان ها وجود نم و رطوبت است. این مشکل می تواند خرابی ها و خسارت هایی را به دنبال داشته باشد.

چگونگی رفع نم و رطوبت با دستگاه
• نشتی و ترکیدگی های لوله آب
• عدم عایق بودن سقف و دیوارها
• جمع شدن آب باران در سقف
• استفاده از دستگاه هایی که باعث ایجاد رطوبت در محیط می شود
• عدم بند کشی کاشی ها

برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت راهکار های مناسبی وجود دارد. مهمترین روش تشخیص ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت با دستگاه است ( این کار بدون تخریب صورت می گیرد و از هزینه های کمتری برخوردار است ).

رطوبت در دیوارها

برای تشخیص این نوع رطوبت نیازی به دستگاه با هزینه های اضافی نیست. برای تشخیص این نوع رطوبت ها تنها کافیست یک قطعۀ ۲۰*۲۰ از فویل آلومینیوم به دیوارها بچسبانید و توجه داشته باشید که این ورقۀ آلومینیومی را طوری به دیوار بچسبانید که هوا وارد آن نشود. بعد از دو روز ورقۀ آلومینومی را برداشته، اگر روی ورقه نم داشت، دیوارهای شما با مشکل نم و رطوبت مواجه شده است.

اگر عادت دارید که دیوارهای خانۀ خود را بشویید، بهتر است هنگام شستن مراقب باشید که آب زیادی روی آنها نریزید، زیرا این کار باعث ایجاد نم و رطوبت می شود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با راه های تشخیص ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن مانند رفع نم و رطوبت با دستگاه آشنا کنیم. اگر شما با مشکل ترکیدگی لوله مواجه شده اید، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید، زیرا در این مقاله به عوامل ایجاد ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن پرداخته شده است.


آیا تشخیص ترکیدگی لوله به متخصص نیاز دارد؟
برای تشخیص این موضوع بهتر است به دست متخصص این بخش بسپارید، زیرا این مشکل بسیار مهم و ضروری است و اگر به دست یک فرد ناشی سپرده شود ممکن است خرابی هایی را به بار آورد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ( نشت یابی ) دقیق و تخصصی و بدون به بار آوردن خرابی یکی از خدمات بسیار مهم و تخصصی در حوزۀ خدمات نشت یابی است
چرا برای حل این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیریم؟
تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه های خاص صورت می گیرد، همچنین باید در زمان مناسبی این کار انجام شود. منظور از زمان مناسب، پیش از مشخص شدن آثار مشهود ترکیدگی است.
چرا باید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام شود؟


تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب یک عمر بسیار ضروری و مهم است، بنابراین اگر به این نوع ترکیدگی ها توجه نکنیم، در آینده ای نه چندان دور با مشکلات و خرابی های زیادی مواجه می شویم. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام می شود. اگر شما زمانی متوجه ترکیدگی لولۀ منزل خود شدید بهتر است این موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید، زیرا این افراد با توجه به پیشرفت تکنولوژی ترکیدگی لوله را با استفاده از دستگاه های مخصوص تشخیص می دهند. شما با این کار می توانید علاوه بر کاهش آسیب های وارد شده به ساختمان برای پیدا کردن محل ترکیدگی، می توانید هزینۀ کمتری را بپردازید.
هر چه زمان ترکیدگی و نشتی بگذرد، آسیب های زیر ساختی عمیق تر و جدی تری به ساختمان شما وارد می کند و موجب افزایش نم ورطوبت در محل سکونت می شود.

آیا هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر از تشخیص ترکیدگی بدون دستگاه است؟
هزینۀ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بیشتر است، زیرا شما برای این کار از افراد متخصص تری درخواست کمک کردید و آنها علاوه بر تشخیص ترکیدگی به رفع این مشکل می پردازند. در روش تشخیص ترکیدگی لوله بدون دستگاه شما از افراد کم تجربه درخواست کمک کردید و این موضوع باعث می شود که مشکل شما به صورت جدی و کامل حل نشود و حتی باعث ایجاد خرابی های زیادی در محل سکونت شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.