تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

۵
(۴)

خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

نشتی لوله آب جزو اتفاق های رایج می باشد که ممکن است در هر خانه نیز اتفاق بیافتد اما در صورتی اوضاع وخیم می شود که ساکنین خانه به موقع نشتی را تشخیص ندهند در این صورت خسارت های زیادی به زیرسازه ها و نمای دیوار ها وارد می شود که اگر نادیده گرفته شود، خسارت ها بیشتر و هزینه و زمان جبران افزایش می یابد. به همین خاطر ما در این مقاله ابتدا علائم نشتی را بررسی می کنیم و سپس به تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه می پردازیم تا آگاهی شما پیرامون این مشکل افزایش یابد.

علائم نشتی لوله آب

قبل از این که به سراغ علائم برویم باید بدانید که نشتی می تواند در لوله های روکار و یا لوله های پنهان در دیوار، سقف و کف رخ دهد. در صورتی که نشتی در لوله های روکار باشد به راحتی قابل تشخیص می باشد این علائمی که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم مخصصوص لوله های توکار یا پنهان است که باید آن ها را نایده نگیرید و سریعا اقدام به تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه کنید. ترمیم نشتی لوله آب توسط مجموعه تاراز تاسیسات امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به خدمات تخصصی ترمیم نشتی انواع لوله آب با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

مشاهده قبض آب

در صورتی که به طور ناگهانی و بدون مصرف زیاد آب، قبض سنگینی برای آب منزلتان آمد به وجود نشتی لوله آب شک کنید. چک کردن و بررسی کنتور آب: برای تست کردن این روش باید تمامی لوله های ورودی و خروجی را ببندید و مطمئن باشید که چکه نمی کنند سپس به سراغ کنتور آب بروید و عدد آن را یادداشت کنید، پس از گذشت ۲ ساعت دوباره عدد روی کنتور را بررسی کنید، اگر افزایش پیدا کرده باشد، قطعا لوله ای دچار نشتی و یا ترکیدگی شده است.

وجود قارچ و کپک بر روی دیوار

اگر لوله کشی ساختمان به صورت توکار باشد، در صورت ترکیدگی و یا نشتی لوله آب، به وجود آمدن قارچ، کپک، نم، رطوبت، شکم زدن و تاول زدن دیوار و… امری طبیعی است. در صورتی که هر یک از این موارد را بر روی دیوار خود مشاهده کردید سریعا به فکر راه چاره باشید چرا که وجود قارچ و کپک می تواند سبب حساسیت یا دیگر بیماری های پوستی شود.

افت فشار آب

اگر با افت فشار ناگهانی مواجه شده اید، به وجود نشتی یا ترکیدگی لوله شک کنید.

افت فشار پکیج دیواری

پکیج دیواری مزایای زیاد دارد که اگر از آن به درستی نگهداری نکنید زود خراب می شود. یکی از عوامل گرم نشدن آب پکیج، افت فشار می باشد. نشتی لوله آب، سوراخ بودن مبدل حرارتی، خرابی شیرپرکن و… از اصلی ترین عوامل کاهش فشار پکیج دیواری است.

شنیدن صدای چکه آب

اگر در منزل صدای چکه آب می شنوید، به احتمال زیاد در قسمتی از لوله های خانه نشتی یا ترکیدگی رخ داده است. آسیب به سقف طبقه پایین: اگر لوله کشی در کف کشیده شده باشد، با علائمی همچون نم و رطوبت مواجه نمی شوید اما سقف واحد پایین به شدت نم می زند که در صورت نادیده گرفتن موجب تخریب سقف طبقه پایینی می شود. این موارد علائم نشان دهنده ی نشتی لوله آب است.

در صورت مشاهده ی هر یک از این موارد سریعا به فکر نشت یابی به روش تضمینی و بدون تخریب باشید. نشت یابی لوله آب با دستگاه، یک راه تضمینی و بدون تخریب و دردسر است که می توانید به راحتی با تماس با تیم حرفه ای و باتجربه تاراز تاسیسات از آن بهره مند شوید و برای همیشه از دست نم، رطوبت، قارچ و کپک و… خلاص شوید. تشخیص ترکیدگی لوله از دیگر خدمات مجموعه تاراز تاسیسات می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در محل و رفع آن با مجموعه تاراز تاسیسات در ارتباط باشید.

علائم نشتی لوله آب
علائم نشتی لوله آب

عوامل ترکیدگی و نشتی لوله آب

 • ضربه خوردن لوله آب و فاضلاب
 • پوسیدگی لوله ها
 • لوله گذاری در مسیرهای اشتباه و پرخطر
 • استفاده از لوله های بی کیفیت و نامرغوب
 • استفاده از ابزارهای لوله بازکنی در زمان تعمیرات لوله

نشتی یابی لوله آب با دستگاه

با راه هایی که در قبل گفته شد نمی توان محل دقیق نشتی را پیدا کرد. همچنین باتوجه به تخریب هزینه های زیادی را برای شما برجای می گذارد. به همین دلیل امروزه استفاده از دستگاه های نشت یاب پیشرفته بسیار کاربردی و رایج است. در قدیم به علت نبود دستگاه های پیشرفته، به ناچار از روی علائم حدس های زیادی می زدنند و سپس به تخریب و کندن می پرداختند تا محل دقیق نشتی را بیابند که هزینه های زیادی را بر دوش ساکنین می گذاشت.

همانطور که تکنولوژی سبب پیشرفت انسان در تمامی زمینه ها شد؛ در صنعت ساختمان نیز دستگاه ها کمک شایانی می کنند. با ورود دستگاه های نشت یابی دیگر نیاز به کنده کاری و تخریب نیست و به راحتی و در کوتاه ترین زمان محل دقیق نشتی پیدا می شود. همچنین نشت یابی لوله آب با دستگاه، خطاهای انسانی را کم، و در نتیجه هزینه ی تمام شده برای نشت یابی بسیار کاهش یافته است. البته استفاده از دستگاه های پیشرفته نشت یابی همانند دیگر دستگاه ها نیاز به تخصص و مهارت دارد و باید توسط کارشناسان باتجربه و حرفه ای نشت یابی لوله انجام گردد.

یکی از شرکت های حرفه ای و مورد تایید مردم در کشور، شرکت تاراز تاسیسات می باشد که با بهره گیری از افراد باتجربه و حرفه و همچنین استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا، به صورت شبانه روزی آماده خدمت گذاری با کم ترین قمیت می باشد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه از خدمات تخصصی مجموعه تاراز تاسیسات می باشد. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

دستگاه نشت یاب چگونه کار می کند؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که دستگاه های نشت یاب چگونه کار می کند در جواب این سوال باید بگوییم که نشت یابی لوله آب با دستگاه های مختلفی انجام می شود که هر کدام نحوه ی کار جداگانه ای دارند که همین امر سبب قادر نبودن افراد عادی برای نشت یابی لوله آب با دستگاه شده است. از مهم ترین دستگاه های نشت یاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه نشت یاب اکوستیک شبکه آب
 • سیستم رادیویی شبکه آب
 • نشت یابی لوله آب با دستگاه اکوستیک عقربه ای
 • دستگاه اکوستیک تمام دیجیتال pico
 • شناسایی ترکیدگی لوله آب با دستگاه صوتی
 • یافتن محل نشتی با دستگاه مادون قرمز
نشتی یابی لوله آب با دستگاه
نشتی یابی لوله آب با دستگاه

این ها از جمله دستگاه هایی هستند که می توان از آن ها به عنوان نشت یاب بهره برد. همانطور که گفته شد هر یک از این دستگاه ها به شکل های متفاوتی کار می کنند که شرکت های مختلف از آن ها بهره می گیرند. شرکت تاراز تاسیسات با بهره گیری از بهترین دستگاه های روز دنیا نشت یابی لوله آب را در کمترین زمان ممکن با دقت فراوان انجام می دهد. برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید. مجموعه تاراز تاسیسات بهترین شرکت برای دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تهران با قیمت مناسب می باشد.

هزینه تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه

نشتی آب اگر نادیده گرفته شود می تواند علاوه بر ایجاد خسارت به دیوار ها، سبب بیماری های پوستی شود چرا که همانطور که گفته شد، نشتی یا ترکیدگی لوله آب می تواند مشکلاتی همچون ایجاد کپک و قارچ بر روی دیوار شود. در صورتی که علائم نشتی را مشاهده کردید سریعا به فکر راه چاره باشید. نشت یابی لوله آب با دستگاه یکی از خدمات تاراز تاسیسات می باشد که بدون تخریب و خراب کاری، محل دقیق نشتی پیدا می کند. پس اگر می خواهید بدون دردسر مشکل را حل کنید با پشتبانی شرکت تارازتاسیسات تماس بگیرید. هزینه تشخیص نشت لوله توسط کارشناسان تاراز تاسیسات در محل تعیین می شود.

جهت دریافت خدمات تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با کجا تماس بگیریم؟

برای دریافت خدمات تخصصی تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه با مجموعه تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

علائم نشتی لوله آب چیست؟

در این مقاله از سایت تاراز تاسیسات به بررسی علائم نشتی لوله آب به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۴

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.