بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی

بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی

۵
(۱)

گرفتگی چاه توالت مشکلی است که ممکن است برای همه ما پیش آمده باشد. اغلب باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی منجر به کثیف شدن خانه و سرویس بهداشتی میشود و همین امر نیز تبدیل به یک معضل بزرگ برای افرادی است که به نظافت خانه اهمیت میدهند. از این رو ما در این مقاله درباره علل مختلف گرفتگی لوله توالت فرنگی صحبت میکنیم و به روش های گوناگون باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی میپدازیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

علل گرفتگی لوله و توالت فرنگی چیست؟

گرفتگی توالت فرنگی میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد که با توجه به به هر علت نحوه بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی نیز متفاوت است؛ از این رو خوب است بدانید که این دلایل عبارتند از:

  • گرفتگی لوله و توالت فرنگی به وسیله اشیا
  • گرفتی لوله و توالت فرنگی با مدفوع
  • گرفتگی لوله و توالت فرنگی به وسیله صابون
  • گرفتگی لوله و توالت فرنگی با دستمال کاغذی
  • گرفتگی توالت فرنگی با افتادن دستمال در دستشویی
  • گرفتگی لوله و در مواقعی توالت فرنگی به وسیله مو

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

روش های رفع گرفتگی لوله و توالت فرنگی

برای بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی راه ها و روش های متفاوتی وجود دارد که به کمک این روش ها شما بتوانید خودتان بدون اینکه با لوله باز کنی تماس بگیرید به وسیله ابزار خانگی گرفتگی را رفع کنید. البته که باید توجه داشته باشید که روش های پیشنهادی برای گرفتگی های جزئی می‌باشد چراکه در صورتی که گرفتگی جدی باشد به کمک این روش های خانگی نمیتوانیم لوله ها را باز کنیم و بایستی با افراد حرفه ای در این زمینه تماس بگیریم. این روش های خانگی شامل موارد زیر میباشند:

باز کردن گرفتگی توالت فرنگی به کمک چسب نواری

در این روش شما به چسب نواری ۵ سانتی نیاز دارید. در ابتدا با چسب نواری به طور کامل روی دستشویی فرنگی را بپوشانید به طوری که فضای داخل توالت در آن محبوس شود. در قدم بعدی با دستتان به بالای چسب فشار وارد کنید، در این صورت شما توانسته اید مانند تلنبه عمل کنید. سپس بعد از اینکه چند بار با دست به بالای چسب فشار وارد کردید چسب را از روی توالت بردارید و اگر گرفتگی جزئی باشد به کمک همین تلنبه ها گرفتگی لوله های توالت رفع میشود.

باز کردن گرفتگی لوله ها و توالت فرنگی به کمک آب گرم

برای باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی اب گرم همیشه ایده ای خوب و موثر بوده است. برای این کار یک سطل آب گرم را داخل توالت و یا لوله ها ریخته و منتظر بمانید تا ببینید که روشی موثر است یا نه! در اغلب موارد اگر گرفتگی جزئی باشد همین آب گرم باعث باز شدن لوله ها میشود. فقط در خاطر داشته باشید که از آب جوش استفاده نکنید! چرا که ممکن است منجر به شکستن کاسه توالت فرنگی شود.

باز کردن گرفتگی لوله و توالت فرنگی به کمک آویز لباس

اگر لوله توالت فرنگی شما گرفته است ممکن است شی باعث این گرفتگی لوله شده باشد. در این صورت شما میتوانید به کمک یک آویز لباس گرفتگی لوله را باز کنید، اینگونه که آویز فلزی را به مانند یک قلاب درست کنید و برای جلوگیری از آسیب به لوله قسمت خمیده قلاب را با یک پارچه بپوشانید، سپس آنرا وارد لوله کنید و هل دهید تا گرفتگی را رفع کنید؛ اگر گرفتگی جزئی باشد این روش میتواند موثر عمل کند درغیر این صورت بایستی که از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی
بازکردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی

باز کردن لوله توالت فرنگی به کمک محلول لوله بازکن

یکی از روش هایی که در باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی مفید است محلول لوله باز کن است. محلول های لوله باز کن را میتوانید به صورت آماده از فروشگاه ها تهیه کنید نحوه استفاده از آن روی بسته درج شده اند و یا حتی میتوانید خودتان در خانه محلول لوله باز کن خانگی درست کنید.
برای درست کردن محلول لوله باز کن خانگی شما به سرکه و جوش شیرین نیاز دارید؛ این دو ماده با هم ترکیب بسیار قوی هستند که باعث رفع علت انسداد گرفتگی میشود. مراحل درست کردن این محلول اینگونه است که:

  • در ابتدا یک فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه مخلوط کنید.
  • در قدم بعدی نصف فنجان جوش شیرین را در توالت فرنگی بریزید.
  • سپس محلول آب و سرکه را روی جوش شیرین بریزید.

این محلول شروع به جوشیدن میکند و همین ترکیب موجب میشود ۹۰ درصد از آلودگی های لوله فاضلاب تمیز شود و علت مسدود شدن لوله را نیز رفع میکند. بعد از نیم ساعت با باز کردن آب باز شدن گرفتگی لوله ها را چک کنید. شایان به ذکر است که این ترکیب که برای رفع بوی بد فاضلاب نیز موثر است.

تلنبه پلاستیکی

دیگر روش موثر برای باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی تلنبه های پلاستیکی کوچک است؛ پیشنهاد میکنیم که همواره یکی از این تلنبه ها را در خانه داشته باشید، به کمک این تلنبه ها لوله را گرفتگی جزئی لوله را میتوانید به راحتی باز کنید.

فنر دستی

فنر دستی نیز در صورتی که روش های قبلی موثر نبود میتواند به عنوان آخرین روشی باشد که شما در خانه بدون کمک گرفتن از افراد ماهر بتوانید لوله را باز کنید. در باز کردن لوله ها به این روش توجه داشته باشید که نباید فنر به گونه ای باشد که باعث آسیب به لوله ها شود. استفاده از این روش اینگونه است که فنر را به درون لوله وارد کنید تا به عامل انسداد لوله برخورد کند، در قدم بعدی با چرخاندن فنر گرفتگی را باز کنید.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

نتیجه گیری

روش های گوناگونی برای باز کردن لوله و رفع گرفتگی توالت فرنگی وجود دارد، اما درصورتی که گرفتگی ها جزئی باشد؛ اگر روش های بالا موثر نبود، شما کافیست با تیم ما تماس بگیرید.تاراز تاسیسات با چند سال سابقه فعالیت در این زمینه حرفه ای ترین افراد را در زمینه باز کردن لوله و رفع گزفتگی توالت فرنگی، رفع ترکیدگی لوله، تشخیص نم و رطوبت و… استخدام کرده اند، شما درصورتی که متوجه شدید گرفتگی لوله مشکلی جزئی نیست کافی است با ما تماس بگیرید و باز کردن گرفتگی را به ما بسپارید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.