تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله

۵
(۲)

تشخیص ترکیدگی لوله و روشهای انجام آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی نشتی لوله به صورت محسوس ایجاد می شود، در این نوع نشتی ها نیازی به تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیست و باید به سرعت به حفاری و تخریب محل پرداخت، که این کار باعث جلوگیری از احتمال نشست زمین و گسترش دامنه می شود. در ادامه با مجموعه تاراز تاسیسات همراه باشید تا به بررسی دقیق تر تشخیص ترکیدگی لوله بپردازیم.

تشخیص ترکیدگی لوله

سیستم لوله کشی آب در ساختمان ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار نشتی و ترکیدگی شود که لازم است به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارت های بیشتر به ساختمان براثر این عارضه هر چه سریع تر برای تشخیص ترکیدگی لوله و تعمیر و یا تعویض آن اقدام شود.

خطوط لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذشت چندین سال ممکن است به دلیل پوسیدگی با نشتی و ترکیدگی روبه رو شوند و در صورتی که این امر به موقع تشخیص داده نشود موجب بروز خسارات زیادی خواهد شد به عنوان مثال عدم تشخیص به موقع ترکیدگی لوله می تواند به دیوار، کف و حتی سقف آسیب اساسی وارد کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تشخیص ترکیدگی لوله بپردازیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله تهران از خدمات تخصصی مجموعه تاراز تاسیسات با سال ها تجربه می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با ما در تماس باشید.

روش تشخیص ترکیدگی لوله

معمولا اغلب نشتی های آب پنهان هستند لذا در صورتی که هر کدام از علائم ذیل را مشاهده کردید با تاراز تاسیسات تماس بگیرید زیرا این مرکز از افراد متخصص و ابزار و وسایل حرفه ای برای تشخیص ترکیدگی لوله و تشخیص نم و رطوبت استفاده می کند:

 • شنیدن صدای چکه آب حتی در صورت بستن تمام شیرهای آب ساختمان
 • افزایش رقم قبض آب
 • مشاهده ترک هایی در دیوار و یا سقف و کف زمین
 • تغییر رنگ دیوار و یا سقف که معمولا به صورت لک های زرد دیده می شود
 • بوی نامطبوع که شبیه بوی نم و رطوبت است.

شما با دیدن هر کدام از این علائم و نشانه ها برای اطمینان از نشتی و ترکیدگی لوله و همچنین جلوگیری از هر گونه خسارت شدیدتر به خدمات تشخیص با دستگاه نیاز خواهید داشت تا از این طریق بدون تخریب مکان دقیق ترکیدگی را تشخیص و برای ترمیم ان اقدامات لازم را انجام دهید که این فرایند تنها از طریق تماس با مرکز تاراز تاسیسات امکان پذیر خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تنها از طریق یک فرد متخصص امکان پذیر خواهد بود که در این زمینه از علم و مهارت لازم برخوردار باشد در حقیقت با کمک این دستگاه بدون آن که نیاز به تخریب باشد نقطه نشتی و ترکیدگی به شما نشان داده شده که صد در صد کاملا دقیق است و از این طریق در وقت و هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد.

البته قابل ذکر است که در برخی مواقع به خصوص در ساختمان های با متراژ بالا تشخیص ترکیدگی لوله بسیار چالش برانگیز خواهد بود، خطوط لوله آب و فاضلاب در بسیاری از مناطق ساختمان عبور کرده است دیوارها، سقف، اتاق زیر شیروانی و حتی زیر زمین که در چنین موردی تکنسین تاراز تاسیسات با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته ای مانند نشت یاب صوتی، حرارتی، دوریبن و… محل دقیق ترکیدگی و یا نشتی لوله آب را پیدا می کنند.

تکنسین با کمک دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله، بدون نیاز به تخریب و ایجاد خسارت در نقاط مختلف ساختمان محل دقیق نشتی را تشخیص داده سپس با اطمینان کامل آن محل را تخریب کرده و برای تعویض لوله اقدامات لازم را انجام می دهند.

در صورت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر از خدمات دیگر مجموعه تاراز تاسیسات می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

انواع ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

چند مورد از نشتی آب و فاضلاب به قرار ذیل است:

نشتی لوله در دیوار

در اغلب ساختمان ها برخی از لوله ها از داخل دیوار عبور کرده اند که این خطوط لوله کشی به دلایل مختلفی ممکن است دچار نشتی و ترکیدگی شوند که مهمترین آثار و نشانه آن رطوبت و کپک زدگی دیوار است لذا با دیدن هر کدام از این آثار و نشانه ها به منظور احتمال ترکیدگی با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

نشتی لوله شوفاژ

خطوط لوله کشی شوفاژ که از دیوار و کف زمین عبور می کند نیز ممکن است دچار نشتی و ترکیدگی شود که البته دلیل ترکیدگی لوله های شوفاژ می تواند یکی از موارد ذیل باشد:

 • آب بندی غیر استاندارد لوله ها در زمان نصب اولیه
 • لوله های بی کیفیت
 • اتصالات بی کیفیت
 • استفاده از لوله های فلزی، که برای این مورد توصیه می شود حتما از لوله های پلاستیکی استفاده کنید.
 • انبساط و انقباض نیز می تواند یکی دیگر از دلایل نشتی لوله های شوفاژ باشد.
 • قرار گیری لوله های غیر هم جنس در کنار هم
 • وجود خاک های مرطوب و آهکی در مسیر لوله کشی که این خاک ها به دلیل خاصیت خورندگی موجب پوسیدگی لوله ها خواهند شد.

در صورت مشاهده نم و رطوبت در اطراف شوفاژ و یا در کف ساختمان به این معنا است که یکی از لوله ها دچار نشتی شده لذا برای تشخیص ترکیدگی لوله و جلوگیری از سرایت نشانه ها و علائم آن به اطراف فورا با تاراز تاسیسات تماس بگیرید.

برای دریافت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین با شرکت تاراز تاسیسات تماس بگیرید. برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک می توانید با شرکت تاراز تاسیسات تماس گرفته تا کارشناسان مجرب مجموعه مشکل شما را سریعا رفع کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله

یکی از دلایل رایج در زمان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مشاهده می شود، فشار وارد شده بر بدنۀ آن است (مخصوصاً لوله های آب ). شما باید همیشه در خانۀ خود به این موضوع توجه داشته باشید. این اتفاق در زمانی رخ می دهد که لوله های آب مسدود شوند، آب شروع به فشار آوردن به بدنه می کند. آب تا زمانی این کار را انجام می دهد که لوله ها دیگر توان تحمل آن را نداشته باشند. اگر فشار آب ساختمان کم باشد، به این معنا است که یکی از لوله ها ی ساختمان مسدود شده است.

تشخیص لوله های مسدود ساختمان

برای تشخیص این موضوع می توانید دو شیر آب را همزمان باز کنید، اگر فشار شیر آب دوم کم باشد احتمال مسدود شدن یا نشتی لوله وجود دارد.

دلایل شایع مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله

عواملی که باعث ترکیدگی لوله ها می شوند :

 • وارد شدن فشار زیاد به لوله
 • ترکیدگی لوله ها به علت عمر طولانی ( بسیاری از لوله ها به سبب طولانی بودن عمرشان دچار پوسیدگی می شوند )
 • یخ زدگی لوله ها

روش تشخیص ترکیدگی لوله

بهترین امتیازی که این دستگاه ها کسب کرده اند شناسایی محل دقیق ترکیدگی لوله است. افراد بدون تخریب کردن محل می توانند در کمترین زمان محل دقیق ترکیدگی را شناسایی کنند. همچنین شما می توانید بدون هزینه های اضافی و سرسام آور این مشکل را حل کنید.

رطوبت در دیوارها

برای تشخیص این نوع رطوبت نیازی به دستگاه با هزینه های اضافی نیست. برای تشخیص این نوع رطوبت ها تنها کافیست یک قطعۀ ۲۰*۲۰ از فویل آلومینیوم به دیوارها بچسبانید و توجه داشته باشید که این ورقۀ آلومینیومی را طوری به دیوار بچسبانید که هوا وارد آن نشود. بعد از دو روز ورقۀ آلومینومی را برداشته، اگر روی ورقه نم داشت، دیوارهای شما با مشکل نم و رطوبت مواجه شده است.

اگر عادت دارید که دیوارهای خانۀ خود را بشویید، بهتر است هنگام شستن مراقب باشید که آب زیادی روی آنها نریزید، زیرا این کار باعث ایجاد نم و رطوبت می شود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با راه های تشخیص ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن مانند رفع نم و رطوبت با دستگاه آشنا کنیم. اگر شما با مشکل ترکیدگی لوله مواجه شده اید، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه کنید، زیرا در این مقاله به عوامل ایجاد ترکیدگی لوله و راه های مقابله با آن پرداخته شده است.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

آیا تشخیص ترکیدگی لوله به متخصص نیاز دارد؟

برای تشخیص این موضوع بهتر است به دست متخصص این بخش بسپارید، زیرا این مشکل بسیار مهم و ضروری است و اگر به دست یک فرد ناشی سپرده شود ممکن است خرابی هایی را به بار آورد. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ( نشت یابی ) دقیق و تخصصی و بدون به بار آوردن خرابی یکی از خدمات بسیار مهم و تخصصی در حوزۀ خدمات نشت یابی است

چرا برای حل این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیریم؟

تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه های خاص صورت می گیرد، همچنین باید در زمان مناسبی این کار انجام شود. منظور از زمان مناسب، پیش از مشخص شدن آثار مشهود ترکیدگی است.

روش انجام تشخیص ترکیدگی لوله

اگرچه پیدا کردن محل نشتی در اولویت مهم کار شرکت های خدماتی نشت یاب قرار دارد آما جلوگیری از وراد آمدن هر گونه آسیب و یا صدمه به ساختمان و وسایل کارفرما نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و حتی در مواردی نیز ممکن است به دلیل عدم وجود نشانه های نشتی تشخیص ترکیدگی لوله تا حدودی چالش برانگیز شود که در چنین مواردی بهره مندی از دستگاه پیشرفته مانند دستگاه های نشت یاب می تواند در پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی و نشتی بسیار تاثیر گذار باشد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اقدام دیرهنگام برای تشخیص ترکیدگی لوله و ترمیم و تعویض لوله های آسیب دیده می تواند خسارات زیادی را به سازه ها و زیر ساخت های ساختمان وارد کند. چند مورد از مهم ترین روش های سریع برای تشخیص ترکیدگی لوله به قرار ذیل است:

نشتی لوله در دیوار

در اغلب ساختمان های امروزی بخشی از سیستم لوله کشی در داخل دیوار کار گذاشته می شود، این خطوط ممکن است به دلایل مختلفی دچار پوسیدگی و در نهایت نشتی و ترکیدگی شوند که اغلب در بیشتر موارد نشانه هایی در دیوار رویت می شود که برای این منظور می توان به نم، رطوبت، کپک زدن و ترک روی دیوارها اشاره کرد، با مشاهده هر کدام از این موارد باید هرچه سریع برای تشخیص ترکیدگی لوله به صورت دقیق تر اقدام کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

نشتی لوله شوفاژ

سیستم گرمایشی که در طی چندین سال گذشته در ساختمان ها کار گذاشته شده نیز ممکن است به دلایل مختلفی نظیر استفاده از لوله ها و اتصالات بی کیفیت، استفاده از لوله های فلزی، غیر استاندارد بودن آب بندی لوله ها، کاهش استحکام لوله ها به دلیل انبساط و انقباض و… دچار نشتی شود. به این نکته توجه داشته باشید که برای تشخیص ترکیدگی لوله های شوفاژ در اولین مرحله به دنبال آثار نم و روطوبت که به بیرون از دیوار و یا کف ساختمان سرایت کرده باشید، البته گاهی نیز ممکن است این آثار قابل رویت نباشد که در چنین مواردی باید نشت یابی با دستگاه انجام شود.

مجموعه تاراز تاسیسات ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران با تاراز تاسیسات در تماس باشید.

نشتی لوله های زیرزمینی

آنچه که موجب ایجاد نشتی در لوله های زیرزمینی می شود عدم مراقبت صحیح از این سیتم لوله کشی است که البته تا زمانی که تشخیص ترکیدگی لوله های زیرزمین صورت نپذیرد ممکن است آب زیادی هدر رود لذا توصیه می کنیم در صورت مشاهده هر گونه آثار از نشتی این لوله ها، هر چه سریع تر برای نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اقدام کنید.

البته برای اطمینان از بروز این حادثه می توانید تمامی شیرهای آب ساختمان را ببندید سپس عقربه های کنتور آب را چک کنید در صورتی که همچنان در حال کار باشد به طور یقین یکی از لوله ها دچار نشتی شده است که باید اقدامات لازم برای تشخیص، تعمیر و یا تعویض آن صورت پذیرد.

نشتی لوله ها در سقف

برخی از خطوط لوله کشی ساختمان به خصوص در آپارتمان ها در سقف کار گذاشته می شود لذا به دلایل مختلف ممکن است این خطوط نیز دچار نشتی شوند و در صورتی که تشخیص آن به موقع صورت نپذیرد خسارات زیادی را تحمیل خواهید شد از این رو توصیه می کنیم با مشاهده هر گونه آثار نشت در سقف فورا اقدامات اولیه را انجام دهید.

نشتی لوله های آب

در گذشته لوله های آب از جنس فلزی بود که عمر مفید آن ها به صورت تقریبی ۳۰ سال تخمین زده شده است اما به دلایل مختلفی نیز این لوله ها سریعا دچار پوسیدگی و ترکیدگی می شدند که به دلایلی نظیر حمل و نقل و قیمت بالای آن ها در زمان تعمیر و تعویض کارفرما هزینه بالایی را متحمل می شد اما امروزه کارشناسان توصیه می کنند که برای خطوط لوله کشی ساختمان ها به آب شهری از لوله های پلاستکی با کیفیت بالا استفاده کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل امکان تعمیر و تعویض آن برای کارفرما راحت تر باشد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله

مجموعه تاراز تاسیسات با تکنیسین های مجرب خود، آماده ارائه خدمات تشخیص ترکیدگی لوله در تمام نقاط تهران می باشد.

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان یکی از مقالات سایت تاراز تاسیسات می باشد که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله چگونه انجام می شود؟

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه های مدرن و بدون نیاز به تخریب انجام می شود.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله چقدر است؟

برآورد هزینه تشخیص ترکیدگی لوله به موارد متعددی بستگی دارد که باید توسط کارشناسان مجموعه تاراز تاسیسات انجام شود.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۲

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.