تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت

۵
(۱)

تشخیص نم و رطوبت یکی از کارهای بسیار تخصصی است که توسط شرکت های بسیار حرفه ای صورت می گیرد. تراز تاسیسات یکی از شرکت های فوق حرفه ای است که به صورت کاملا فعال در این زمینه مشغول به کار می باشند. در صورتی که هر گونه نم و رطوبتی را در ساختمان خود مشاهده کردید، بهتر است هر چه سریع تر از طریق شماره های درج شده در سایت با این شرکت تماس گرفته و مشکل را در میان بگذارید تا با استفاده از دستگاه های پیشرفته مشکل را تشخیص داده و بدون تخریب آن را برطرف کنند. در ادامه روش های تشخیص نم و رطوبت با دستگاه و راه های از بین بردن آن را به شما توضیح خواهیم داد.

تشخیص نم و رطوبت

نشت و ترکیدگی لوله می تواند به صورت مستقیم بر روی دیوارهای ساختمان تاثیر بگذارد و آن ها را تخریب کند. نم و رطوبت دیوار در صورتی که سطحی باشد می تواند به دلایل مختلفی همچون قدیمی بودن ساختمان، قرار دادن گل و گیاه در نزدیکی دیوار و … باشد ولی در صورتی که این نم و رطوبت با علائمی همچون پوسته پوسته شدن، ترک و یا تغییر رنگ همراه باشد ممکن است به دلیل ترکیدگی و یا نشت لوله ها صورت گیرد. در نتیجه برای رفع نم و رطوبت دیوار باید از افراد متخصص کمک گرفته شود تا با تشخیص محل نشت و ترکیدگی لوله در رفع سریع تر این مشکل شما را یاری کند

تشخیص نم و رطوبت سقف

ترک و یا پوسته پوسته شدن سقف یکی از نشانه های وجود نم و رطوبت در این قسمت می باشد. بنابراین نشت لوله یکی از اصلی ترین نشانه های نم و رطوبت سقف است که می تواند به دلیل بروز مشکل در لوله های طبقات بالا اتاق بیافتد. عدم رسیدگی به موقع به این مشکل ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و تخریبات بسیار جبران ناپذیری گردد. بنابراین با تشخیص به موقع می توانید از خسارات بیشتر جلوگیری کنید.

تشخیص نم و رطوبت
تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت در کفپوش

همان طور که می دانید برخی از لوله کشی های ساختمان از سقف عبور می کند به همین دلیل نشت لوله نه تنها به کفپوش ساختمان شما آسیب می زند، بلکه باعث ورود خسارت به ساختمان پایینی نیز می شود. بنابراین باید لوله کشی های این قسمت از ساختمان به صورت مرتب مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که هر گونه مشکلی در کفپوش ساختمان خود مشاهده کردید باید به سرعت آن را رفع کنید.

تشخیص نم و رطوبت بدون تخریب

در گذشته تشخیص نشت لوله با استفاده از تجربه صورت می گرفت به همین دلیل منطقه وسیعی تخریب میشد و هزینه های بسیاری را به دنبال داشت. ولی امروزه با استفاده از دستگاه های نشت یاب نیازی به تخریب نبوده و محل دقیق ترکیدگی لوله به راحتی و با استفاده از دستگاه های نشت یاب قابل انجام است. برای استفاده از دستگاه های نشت یاب نیاز به تخصص و تجربه کافی می باشد. به همین دلیل با مشاهده اولین علائم نشت پیشنهاد می کنیم با موسسه نشت یابی تراز تاسیسات تماس حاصل نمایید.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

برای تشخیص و رفع نم و رطوبت باید چه کاری انجام دهیم؟

برای این که نم و رطوبت به خوبی و با هزینه کمتری رفع شود و مجدد این مشکل رخ ندهد، اولین اقدامی که باید بکنیم این است که از یک نشت یاب و لوله کش مطمئن جهت رفع آن کمک بخواهیم. زیرا متخصصین بر اساس حرفه و تجربه خود به گونه ای نشت و ترکیدگی لوله را برطرف می کنند که راه مجدد بروز این مشکل را از بین خواهند برد. تراز تاسیسات یکی از مجرب ترین و متخصص ترین تعمیرکاران و لوله کشان را استخدام کرده تا به خوبی بتوانند مانع از نشت لوله های ساختمان شما شوند.

انواع دستگاه های نشت یاب

دستگاه های نشت یاب حرارتی:

نشت یاب های حرارتی دارای فیلترهای حرارتی هستند تا بتوان با استفاده از اختلافات دمایی نشت و ترکیدگی لوله ها را حتی از پشت دیوار و اعماق نیز تشخیص دهد. این دستگاه ها با ارسال و دریافت امواج کار می کند به همین دلیل نیاز به یک متخصص دارد.

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز: 

معمولا نشت یاب های مادون قرمز برای رفع نم و رطوبت در اعماق مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها دارای محفظه ای هستند که امواج از آن به سمت اعماق ارسال شده و سپس توسط این محفظه دریافت می گردد. این روند بدون حتی ذره ای تخریب صورت می گیرد.

دستگاه های نشت یاب صوتی:

استفاده از دستگاه های نشت یاب صوتی برای پیدا کردن محل دقیق نشت در ایران رواج بسیاری دارد. این دستگاه ها می توانند از پشت دیوار نیز صدای خروج آب از لوله را تشخیص دهند. همچنین نشت یاب های صوتی به دلیل استفاده راحت تر کاربرد بیشتری نیز دارد.

هزینه تشخیص نم و رطوبت

هزینه تشخیص نم و رطوبت در هر ساختمانی با توجه به علت آن متفاوت می باشد. از جمله عوامل موثر بر روی هزینه تشخیص نم و رطوبت می توان به محل نشت، متراژ لوله، جنس لوله، مصالح و متریال ساختمانی و … اشاره کرد. بنابراین برآورد هزینه تشخیص نم و رطوبت از راه دور به راحتی امکان پذیر نیست. بنابراین در صورتی که قصد برآورد هزینه تشخیص نم و رطوبت را دارید با تاراز تاسیسات تماس حاصل نمایید تا متخصصین ما به محل مراجعه کرده و میزان قیمت رفع نم و رطوبت را تعیین کنند.

هزینه تشخیص نم و رطوبت

هزینه تشخیص نم و رطوبت در تهران

کلان شهر تهران یکی از شهرهایی است که بیشترین آمار نشت و ترکیدگی لوله را دارد. همچنین وجود ساختمان های مرتفع و شلوغ احتمال تخریبات و آسیب ها را نیز افزایش خواهد داد. بنابراین رفع سریع و اصولی نم و رطوبت در این شهر اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا نشت در ساختمان می تواند باعث تخریب سایر واحدهای مجاور و یا حتی زیرین شود. هزینه تشخیص نم و رطوبت در تهران بستگی به عوامل مختلفی همچون متراژ نشت، محل نشت، جنس لوله، تخریب و ترمیم، سرعت رفع نم و رطوبت و … دارد. در صورتی که در هر جای تهران هستید و در هر ساعت از شبانه روز که لوله های شما دچار نشت و ترکیدگی شد، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت تشخیص نم و رطوبت

مصالح ساختمانی

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه تشخیص نم و رطوبت، مصالح ساختمانی مورد نیاز برای رفع نم و رطوبت می باشد. همان طور که می دانید امروزه در اکثر ساختمان ها از لوازم و نماهای گران قیمتی استفاده می کنند. به همین دلیل تشخیص محل دقیق نشت لوله می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. در صورتی که زودتر نسبت به رفع نم و رطوبت اقدام کنید. سوراخ ریزتر بوده، و می توان با استفاده از چسب نشت جلوی آن را گرفت. در غیر این صورت باید لوله تعویض گردد.

دستمزد تعمیرکار

طبیعی است که برای رفع نم و رطوبت باید قسمتی از ساختمان تخریب شود. که این تخریب با استفاده از دستگاه های نشت یاب بسیار کاهش می یابد. برای تخریب محل نشت لوله و بازسازی مجدد آن به مصالح خاص و تعمیرات نیاز دارد. در نتیجه دستمزد تعمیرکار نیز باید در لیست قیمت رفع نم و رطوبت قرار گیرد.

جنس لوله

همان طور که می دانید لوله های آب از جنس و نوع مختلفی تشکیل شده است که یکی از رایج ترین آن ها لوله های پلاستیکی می باشد. بنابراین شما برای جایگزینی لوله ترکیده شده باید از لوله هم جنس استفاده کنید که این خود با توجه به نوع جنس لوله قیمت جداگانه ای دارد.

هزینه ایاب و ذهاب

هزینه ایاب و ذهاب نیز از دیگر مواردی است که باعث تغییر قیمت تشخیص نم و رطوبت می شود. بنابراین برای کاهش هزینه های رفع نم و رطوبت می توانید از تعمیرکاران نزدیک محل خود کمک بخواهید.

متراژ محل نم و رطوبت

مساحت و متراژ محل نم دو فاکتور مهمی است که بر روی قیمت تشخیص نم تاثیرگذار است. بنابراین هر چه مساحت نم و رطوبت و نشت لوله در ساختمان کمتر باشد، هزینه نم و رطوبت نیز کاهش خواهد یافت.

دلایل بروز نم و رطوبت

نم و رطوبت در ساختمان به دلایل مختلف و در قسمت های گوناگون ساختمان ممکن است رخ دهد. سرویس بهداشتی یکی از قسمت های مهم ساختمان است که بیشتر در معرض نم و رطوبت قرار دارد. عوامل مختلفی همچون خشک کردن لباس در خانه، چسباندن گیاهان به دیوار، چسباندن لوازم خانه به دیوار، عدم وجود تهویه مناسب و … می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شود. ولی یکی از مهم ترین دلایل بروز نم و رطوبت در ساختمان نشت و یا ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب می باشد که می تواند به سرعت ساختمان شما را تخریب کند.

مزایای تشخیص نم و رطوبت

برای این که نم و رطوبت ساختمان را تشخیص دهید بهترین راه استفاده از دستگاه های نشت یاب است. دستگاه های نشت یاب در سریع ترین زمان محل دقیق نشت را تشخیص می دهند و آن را بر روی مانیتور به شما نشان می دهند. بدون اینکه نیاز به تخریب ساختمان باشد. همچنین استفاده از دستگاه های نشت یاب ها، تخریب ساختمان را به حداقل رسانده و عمر سازه های ساختمان افزایش خواهد یافت. بنابراین تشخیص نم و رطوبت با دستگاه بهترین روش تشخیص به شمار می رود.

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب چگونه است؟

امروزه تشخیص نم و رطوبت با دستگاه با بهره گیری از دستگاه های حرفه ای و کاملا پیشرفته و با استفاده از امواج فرا صوت، صورت می گیرد.

نحوۀ تشخیص ترکیدگی لوله به چه شکل است؟

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی نشتی لوله به صورت محسوس ایجاد می شود، در این نوع نشتی ها نیازی به تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیست و باید به سرعت به حفاری و تخریب محل پرداخت.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.