تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب

ترکیدگی لوله یکی از مشکلات رایجی است که نم و رطوبت را به دنبال دارد. امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از افراد دوره دیده و با بهره گیری از دستگاه های حرفه ای و کاملا پیشرفته صورت می گیرد. البته در حال حاضر بسیاری از افراد کم تجربه و ناوارد برای تشخیص ترکیدگی لوله از روش های سنتی استفاده می کنند که نه تنها روشی کاربردی و ایده آل است، بلکه با کمترین هزینه انجام می شود. تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب امروزه به کی یاز رایج ترین روش تشخیص نم و رطوبت تبدیل شده است.


تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب در تهران


یکی از معضلاتی که ساختمان های کلان شهر تهران با آن مواجه هستند، ترکیدگی و نشت لوله می باشد. بسیاری از افراد تا پیش از بروز خسارات جبران ناپذیر توجهی به این موضوع نمی کنند. و هنگامی که دچار خسارات شدند به فکر رفع این مشکل می افتند. در ادامه شما را با تمامی نشانه های امکان نشت و ترکیدگی لوله در ساختمان آشنا خواهیم کرد تا با مشاهده هر یک از این علائم در اسرع وقت با تراز تاسیسات تماس گرفته و این علائم را به آن ها گزارش کنید.


علائم و نشانه های نم و رطوبت در ساختمان


نم و رطوبت در ساختمان با علائم و نشانه های خاصی خود را نشان می دهد که عبارت است از:

  • مشاهده لکه های زرد بر روی هر قسمت از ساختمان
  • افزایش هزینه های قبض آب در مقایسه با دوره های پیشین
  • شنیدن صدای چکه کردن آب خصوصا در ساعات خاموشی
  • مشاهده قطرات از دیوار و یا سقف
  • نشت آب به طبقات پایین
  • استشمام بوی نم و رطوبت
  • تجمع حشرات و قارچ ها بر روی قسمتی از ساختمان
  • اختلاف دمایی بین قسمت های مختلف دیوار


تشخیص نم و رطوبت با دستگاه صوتی

دستگاه نشت یاب صوتی به واسطه امواج ایجاد شده توسط حرکت آب می تواند محل دقیق نشت را بدون تخریب به شما نشان دهد. حساسیت این قدر بسیار بالا بوده و می تواند حتی ریزترین نشت را نیز به راحتی برای شما به نمایش بگذارد. معمولا این دستگاه می تواند ترکیدگی های سطحی را تشخیص دهد.
تشخیص نم و رطوبت با دستگاه مادون قرمز
دستگاه های نشت یاب مادون قرمز دارای امواج فرستنده و گیرنده بسیار قوی بوده و می تواند نشت و رطوبت را در اعماق نیز به شما نشان دهد. به همین دلیل به راحتی می تواند برای پیدا کردن نشت لوله های فاضلاب این دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. این نشت یاب ها بدون تخریب این کار را انجام می دهد و باعث کاهش هزینه های نشت یابی شما می شوند.


نحوه کار دستگاه های نشت یاب


دستگاه های نشت یاب با استفاده از ارسال و دریافت امواج می تواند به روش های مختلفی محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله ها را به شما نشان دهد. این دستگاه ها تمامی اطلاعات را بر روی صفحه نمایش دستگاه به اپراتور نشان خواهند داد. بنابراین میزان تخصص اپراتور اهمیت بسیاری در نتیجه کار دارد.


هزینه تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب

هزینه تشخیص نشت لوله به عواملی همچون جنس لوله، میزان نشت، محل ترکیدگی و … بستگی دارد. در برخی مواقع شما حتی متوجه نشت و ترکیدگی لوله نخواهید شد و این مشکل خود را با برخی علائم نشان می دهد. برای برآورد قیمت دقیق نشت و ترکیدگی لوله ابتدا باید تکنسین به محل نشت مراجعه کرده و پس از بررسی محل دقیق آن قیمت را اعلام کند. در صورتی که با هر یک از علائم نشت لوله مواجه شدید از طریق شماره های درج شده در سایت با تزار تاسیسات تماس حاصل نمایید.

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب
تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب


عمق نشت دستگاه های نشت یاب چقدر است؟

دستگاه های نشت یاب تا عمق ۴۰ سانتی متر می تواند نشت و ترکیدگی لوله را تشخیص دهد. بنابراین برای تشخیص ترکیدگی لوله های فاضلاب، دستگاه های نشت یاب بهترین گزینه به شمار می رود. همچنین این دستگاه برای لوله های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.


دقت نشت یاب ها چقدر است؟

دقت دستگاه های نشت یاب بسیار بالا بوده و حداکثر ۱۰ سانتی متر امکان خطا در آن وجود دارد. بنابراین این دستگاه ها بدون تخریب محل دقیق نست را به شما نشان خواهند داد. این دقت در تشخیص نشت باعث می شود ساختمان هایی که از نماهای تزئینی گران قیمت استفاده کرده اند کمترین آسیب را متحمل شوند.


دلایل نشت لوله

بهتر است پیش از بروز نشت در لوله ها از بروز آن جلوگیری کنید. از جمله دلایل نشت لوله عبارت است از:

خوردگی لوله های فلزی:

خاک های مرطوب و آهکی به مرور می تواند باعث خوردگی و پوسیدگی لوله شود و نهایتا به نشت لوله منجر گردد. بنابراین برای جلوگیری از نشت لوله باید بستری مناسب برای آن تهیه کنید.


قرارگیری لوله های فلزی کنار هم:

یکی از دلایلی که می تواند، باعث نشت و ترکیدگی لوله ها شود، قرار گرفتن لوله های فلزی در کنار یکدیگر می باشد. در این حالت بین این لوله ها واکنش های شیمیایی صورت گرفته و خوردگی و فرسودگی لوله ها را به دنبال دارد. در نتیجه با ایجاد فاصله بین لوله های فلزی می توانید مانع از نشت شوید.


فشار به لوله های آب:

در صورتی که به هر دلیلی به لوله فشار وارد شود، لوله ها نشت پیدا کرده و به مرور می ترکند. بنابراین در صورتی که هر گونه کاهش فشاری در لوله ها مشاهده کردید، باید انسداد را برطرف کند در این صورت هیچ مشکلی برای لوله ها ایجاد نخواهد شد.

انبساط و انقباض لوله ها:

با سرد و گرم شدن لوله ها می تواند انبساط و انقباض در لوله ها ایجاد شده و لوله ها نشت و یا ترکیدگی پیدا کند. به عنوان مثال نصب لوله های آب سرد در کنار گاز می تواند باعث سرد و گرم شدن لوله ها شده و نهایتا به نشت و ترکیدگی منجر شود.


جنس نامناسب لوله:

امروزه لوله های بسیاری در بازار وجود دارد که جنس آن ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین با خرید لوله های مرغوب و باکیفیت می توانید از نشت و ترکیدگی لوله ها جلوگیری کنید.

در زمستان چگونه میتوان از رطوبت و نم در خانه جلوگیری کنیم؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر مواقع ما با آن سرکار داریم مخصوصا خونه های قدیمی وجود رطوبت و نم در خانه میباشد که باید برای برطرف کردن این مشکل راه حلی مناسب ارائه میکنیم. برای این از بین بردن نم و رطوبت کافیست با یکی از شرکت های رفع نم و رطوبت همچون تکنیسین شهر تماس بگیرید که این شرکت با داشتن نیروهای متخصص و کارآزموده این کار به نحو احسن انجام میدهد.

چگونه می توان با استفاده از مواد طبیعی از نم و رطوبت خانه خود خلاص شد ؟

زنان خانه دار همیشه سعی در ایجاد فضای سالم در خانه دارند. بنابراین، چندین روش آسان برای از بین بردن رطوبت وجود دارد که برای هر زن خانه دار مناسب است که با
استفاده از این روشها نم ورطوبت خانه خود را از بین ببرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.