علت رطوبت خانه در زمستان + راه های جلوگیری از آن

۵
(۱)

یکی از مشکلاتی که بیشتر مواقع ما با آن سرکار داریم، وجود رطوبت و نم در خانه میباشد که باید برای برطرف کردن این مشکل راه حلی مناسب ارائه میکنیم. برای این از بین بردن نم و رطوبت کافیست با یکی از شرکت های رفع نم و رطوبت همچون تاراز تاسیسات تماس بگیرید که این شرکت با داشتن نیروهای متخصص و کارآزموده این کار به نحو احسن انجام میدهد. یافتن علت رطوبت خانه در زمستان و جلوگیری از آن بسیار مهم است و باید این عوامل را شناسایی کرد و این عواملی که باعث نم و رطوبت میشوند را از بین برد.

جلوگیری از رطوبت دیوار در زمستان

نم و رطوبت در منزل مشکلی است که در اثر سرما و باران تشدید می شود و باعث بوی نامطبوع و شکاف دیوارهای داخل خانه می شود. ما جلوگیری از رطوبت در خانه در فصل زمستان یعنی با شناسایی عواملی که باعث بروز نم و رطوبت در خانه شده اند میتوان رطوبت و نم خانه را از بین ببریم. .وجود رطوبت و نم در خانه مشکلی است که با سرما و باران تشدید می شود، باعث بوی نامطبوع، ایجاد ترک در دیوارهای داخل خانه، لکه های زشت بر روی دیوار، پوسیدگی چوب و مبلمان میشود و رطوبت همچنین باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای اعضای خانواده می شود.

در صورت عدم برطرف کردن رطوبت و نم، سطوح مبلمان و درب دیوار آسیب می بینند یا سازه ها فرسایش می یابند، که ترمیم آنها برای شما بسیار هزینه بر میشود. بدین معنی اگر شما نتوانید از رطوبت و نم جلوگیری کنید باعث مشکلات فراوانی برای شما میشود.

جلوگیری از ایجاد رطوبت خانه در زمستان

  • رطوبتی که در خانه بروز میکند ناشی از بخار آب اضافی موجود در هوا است که نمی تواند به بیرون برود و همچنین برعکس، به دلیل عدم تهویه مناسب، به دلیل عایق ضعیف یا گرمایش کافی در خانه است.
  • هنگامی که در زمستان درجه حرارت داخل منزل کم باشد، هوای داخل خانه ها نمی تواند مقدار بخار را نگه دارد، بنابراین قطره های آب تشکیل می شود که بر روی سطوح سرد قرار می گیرد، مانند: دیوارها، آینه ها، شیشه یا قاب پنجره. رطوبت به احتمال زیاد در آشپزخانه و حمام و همچنین در مناطقی که هوا قادر به حرکت آزادانه نیست، مانند: فضای پشت مبلمان یا داخل کابینت ها زیاد است.
  • علائم زیادی وجود دارد که نشان می دهد خانه در زمستان در معرض رطوبت قرار گرفته است، مانند تشکیل قطرات آب بر روی پنجره ها هنگام کاهش دما، وجود بوی خاک آلود در خانه که بیشتر در خانه های قدیمی بروز میکند. یکی از مشکلاتی که هنگام وجود رطوبت و نم به وجود میآید این است که ممکن است در واقع قالب در اطراف وسائل خانه شما رشد کند (در اطراف لوله ها، در گوشه های دیوارها، روی سقف یا حمام) که همین باعث زشت شدن ظاهر خانه شما میشود، علاوه بر این که لکه های آب روی دیوارها یا سقف ها دیده می شود.
  • شما باید برای جلوگیری از نم و رطوبت ابتدا باید منبع رطوبت را مشخص کنید، زیرا تشخیص منبع رطوبت به شما امکان می دهد تا مشکل را حل کنید، در حالی که اطمینان حاصل می کنید که رطوبت اضافی ممکن است ناشی از یک یا چند دلیل دیگر باشد: تهویه ضعیف یا نامناسب، عدم استفاده (هود) در آشپزخانه یا حمام، یا نشتی لوله های آب یا فاضلاب در سقف، مرطوب بودن کف خانه یا بسیاری از گیاهان آپارتمانی که آب زیادی جذب میکنند که همین باعث نشت آب بر روی سقف یا کف دیوار میشود.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با متخصصین مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

علت رطوبت خانه در زمستان
علت رطوبت خانه در زمستان

راه های جلوگیری از ایجاد رطوبت خانه در زمستان

روش های زیادی وجود دارد که به کاهش نم و رطوبت در خانه کمک می کند، که می تواند از اثرات منفی رطوبت جلوگیری کرد، از جمله:

  1. استفاده از درب قابلمه های غذا در حین پخت و پز و تهویه مناسب در آشپزخانه برای خروج رطوبت و نم از خانه. برای مثال شما هنگام پخت غذا درب قابلمه را هنگام پختن غذا حتما باید روی آن بگذارید تا از ورود بخار آب به داخل آشپزخانه جلوگیری شود شما همچنین میتوانید در هنگام پخت غذا پنجره را نیمه باز کنید تا رطوبت یا بخار آب از داخل آشپزخانه خارج شود و همچنین برای جلوگیری از رطوبت میتوان از هود استفاده کنید روشن کردن هود باعث مکیدن بخار حاصل از پخت غذا یا آب میشود.
  2. حفظ تهویه سرویس بهداشتی، در حالی که در را بسته نگه داشته اید، برای جلوگیری از رطوبت به قسمت های دیگر خانه.
  3. پنجره ها، کابینت ها و کشوها را به طور مرتب باز کنید و فضایی بین قطعات مبلمان ایجاد کنید تا هوا بین آنها عبور کند.
  4. اطمینان از کیفیت عایق بندی خانه، بستن هرگونه شکاف یا شکاف در سازه ها و ترمیم هرگونه آسیب به ناودانها یا سقف ها.
    جلوگیری از نم و رطوبت در خانه در فصل زمستان یعنی شناسایی عواملی که باعث نم و رطوبت در خانه شما شده اند و باید این عوامل را شناسایی کرد و این عواملی که باعث نم و رطوبت میشوند و آنها را از بین ببرید، مشکلی که در اثر سرما و باران تشدید می شود و باعث بوی نامطبوع در خانه میشود و همچنین باعث شکاف در دیوارهای داخل خانه می شود.

سخن پایانی برای علت رطوبت خانه در زمستان

شرکت تاراز تاسیسات با چندین سال سابقه در رفع نم و رطوبت ابتدا با پیدا کردن دلیل و محل نشت یا چکه آب از سقف، ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان شما بعد از مشخص کردن اینکار به تعمیر و عیب یابی محل مورد نظر میپردازد . در هنگام وجود رطوبت و نم در خانه شما ابتدا کارشناسان ما با استفاده از دستگاه های نشت یاب یا چکه یاب لوله های محل نشت یا ترکیدگی لوله ای که باعث مرطوب شدن دیوار یا کف خانه شما شده است را شناسایی میکنند و سپس لوله معیوب را تعمیر یا تعویض میکنیم.

دلیل عمده وجود نم و رطوبت در خانه در فصل زمستان چیست؟

دلیل اصلی وجود نم و رطوبت در منزل در فصل زمستان، عایق نبودن دیوار و سقف می باشد. در این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه نمایید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.