چندروش برای ازبین بردن نم و رطوبت

۰
(۰)

بیشتر خانواده ها به خصوص در فصل زمستان از مشکل رطوبت رنج می برند و این مشکل با سرما و باران بیشتر می شود که باعث بوی بد، ترک خوردن دیوارها، لکه های ناخوشایند بر روی دب دیوار و پوسیدگی چوب و مبلمان می شود. اما رطوبت زیاد همچنین باعث ایجاد مشکلات تنفسی (آلرژی، رینیت، آسم) می شود.
ده راه خلاص شدن از شر رطوبت برای خانم های خانه دار:
• برای خانه خود تهویه مناسب بگذارید برای این کار میتوانید پنجره های خود را به ویژه هنگام صبح باز کنید، با باز نگه داشتن پنجره خانه خود هوای بیرون باعث شادابی خانه و تغییر هوا می شود و باز کردن پنجره ها به مدت ده دقیقه در روز از رشد قارچ ها بر روی مبلمان و سایر وسائل خانه جلوگیری می کند.
• انتخاب درب پنجره های دو جداره به منظور حفظ درجه حرارت بالا در داخل خانه و در نتیجه کاهش تراکم.
• نصب سیستم تهویه مکانیکی، به ویژه در اتاق های بدون پنجره.
• گذاشتن روزنامه در داخل کمد جا لباسی، زیرا باعث جذب رطوبت و بوی خاک می شود. همچنین می توانید از زغال برای جذب رطوبت و نم داخل خانه خود استفاده کنید، زیرا زغال در جذب رطوبت بسیار موثر است. فقط چند قطعه زغال را در یک جعبه در بسته و درب دار با چند سوراخ قرار دهید و هفته ای یک بار زغالها را عوض کنید.
• همه ما میدانیم که نمک برای جذب رطوبت مفید است، بنابراین در یک بشقاب بزرگ مقداری نمک درشت قرار داده و آن را در مکانهایی که دارای رطوبت هستند قرار دهید و در طی چند روز متوجه قطره های آب می شوید که در بطری جمع شده است.
• برای جلوگیری از رشد کپک و قارچ، پنجره های چوبی را دوباره رنگ بزنید.
در اینجا ما در مورد نشت آب که یکی از عواملی است که باعث رطوبت میشود صحبت می کنیم و یکی از مهمترین نشانه های نشت آب وجود رطوبت بر روی دیواره است که قبلا در مورد دلایل و روش های درمان آن توضیح دادیم.

نحوه تشخیص نشت آب برای جلوگیری از بروز رطوبت:
تعریف نشت آب این است: شکستگی یا نقص در شبکه آب یا تخلیه در حمام و باعث نشتی آب می شود و این منجر به فرسایش مکان نزدیک به نشت آب می شود خواه آسیب آن در دیواره ها، سقف یا کف ها باشد. شرکت تکنیسین شهر نشت آب از طریق مراحلی که انجام میدهدنشت آب را پیدا میکنند و این اطمینان برای ما حاصل میشود که در خانه نشتی وجود دارد یا خیر. ما محل نشت آب در خانه شما را به شما نشان خواهیم داد، اما اجازه دهید در مورد راهی برای محافظت در برابر مشکلات نشت آب در خانه ها بحث کنیم. اول : شیرهای آب باید در صورت عدم نیاز یا به محض اتمام استفاده از آب و هنگام خواب بسته شوند. دوم : لطفاً تمام دریچه های شبکه آب را ببندید تا مدار آب را ببندیم و آن را به یک مکان محدود کنیم، جایی که بین مخزن آب و لوله های اصلی شبکه آب است.
نشت اب خانه ها و ساختمان ها به ویژه مناطق داخلی تحت تأثیر قرار می دهد و این به دلیل وجود عدم تعادل است، چه در خانه و چه در تاسیسات، اینکه آیا نشت آب از خارج به داخل ساختمان وجود دارد، به عنوان مثال، نشت از زیرزمین ها رخ می دهد و سقف هایی که در معرض ترک خوردگی قرار می گیرند و به طور غیر عادی در معرض آب آسیب می بینند، که منجر به آسیب به آن می شود و این مشکل توسط برخی دیده می شود که به طور جدی نیست، که ممکن است در ساختمان مشکل ایجاد کند، اما برعکس، قرار گرفتن سقفها در معرض نشت آب به طور مداوم ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند و عواقبی مخربی برای شما داشته باشد.
نشت آب می تواند باعث ریزش بخشی از ساختمان یا ریزش کامل خانه شود. از جمله این موارد که تا حد زیادی به تکثیر کمک می کند نشت آب در خانه شما، وجود سوراخ های بزرگ یا کوچک در زیرزمین ها، مخازن آب یا استخرها است که باعث از بین رفتن زیاد آب می شود و در عین حال باعث نشت آب در داخل ساختمان می شود و به آنها آسیب می رساند.
نشت آب آسیب زیادی به محیط زیرین خانه شما وارد می کند زیرا منجر به خراب شدن بتن اساسی خانه شما می شود که پایه اصلی خانه شما است و این به دلیل قرار گرفتن مداوم آن در معرض رطوبت و زنگ زدگی در بتن است. متشکل از آهن است و این همان چیزی است که باعث ایجاد ترک و در برخی موارد شیب در تاسیسات می شود .
راه های جلوگیری از نشت آب در خانه:
باید مواظب باشیم سقف ها و لوله های زهکشی را جدا کنیم تا در اثر فشار آب یا گرمای ناشی از نور خورشید و رطوبت زیادی در داخل خانه به وجود نیآید.لوله های حرارتی باید در شبکه آب استفاده شوند زیرا طول عمر آنها بسیار بیشتر است از انواع دیگر لوله هستند، زیرا آنها با ایمن سازی زیرساخت های خانه ها از آسیب، به صرفه جویی در هزینه و وقت شما کمک می کنند . ضروری است که یک بازرسی دوره ای ۶ ماه تا یک سال از خانه و شبکه آب انجام شود. شما میتوانید برای تشخیص نشت آب از طریق یک شرکت تشخیص نشت آب مانند تکنیسین شهر این کار را انجام دهید . و اگر مشکلی وجود داشته باشد، کارشناسان ما قبل از تشدید و هزینه های زیادی برای شما محل حادثه دیده را شناسایی و آنرا تعمیر میکنند. و بسیاری از شرکت ها هستند که نشت آب را در تهران تشخیص می دهند، اما در اینجا ما یک سرویس سالانه به شما ارائه می دهیم تا یک بازرسی دوره ای جامع از خانه شما به منظور جلوگیری از نشت آب انجام میدهیم.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با متخصصین مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.

نکاتی برای از بین بردن نم و رطوبت در خانه شما
سطح رطوبت در شهرهای ساحلی جنوبی و شمالی کشور با آمدن فصل زمستان افزایش می یابد، که ممکن است بر روی تزئینات چوبی، سقف خانه، گوشه اتاق ها و سایر مناطق در معرض رطوبت تأثیر بگذارد، بنابراین راه حل برای از بین بردن یا جلوگیری از بروز نم و رطوبت چیست؟ این همان چیزی است که ما در این مقاله در مورد چگونگی خلاص شدن از رطوبت در خانه و بقایای قالب و غیره با هم کشف خواهیم کرد!
کپک یکی از انواع مختلف قارچ هایی است که احتمال انتشار آن در مکان های مرطوبی که به طور طبیعی تهویه کافی ندارند و به طور دوره ای در معرض نور خورشید نیستند بسیار زیاد است. آسیب رطوبت بسته به میزان کپک باقیمانده در خانه متفاوت است، زیرا تجمع مقدار زیادی کپک ممکن است در طولانی مدت بر سلامت انسان تأثیر بگذارد، به ویژه برای کسانی که دچار مشکلاتی در سیستم تنفسی خود هستند یا با مشکلات بهداشتی روبرو هستند، در حالی که بزرگترین و گسترده ترین صدمات ناشی از قالب آسیب به مبلمان، چوب و رنگ درب دیوار خانه ها است.
چگونه می توان از کپک زدگی در خانه خلاص شد
قرار گرفتن سطوح مختلف در معرض آفتاب و هوا از آنها در برابر رطوبت و کپک محافظت می کند.برطرف کردن یا جلوگیری از نم و رطوبت خانه با مراحل ساده ای انجام می شود که مهمترین آنها تهویه دائمی تمام اتاق های خانه و اطمینان از رسیدن اشعه خورشید به بیشترین تعداد اتاق ممکن و طولانی ترین زمان ممکن است، به عنوان مثال این دو عامل به از بین بردن هر نوع قالب و رطوبت کمک می کند. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید از وجود رطوبت در خانه خلاص شوید، یکی از مهمترین مراحل برای یک خانه سالم و تمیز، رعایت نکات دیگر هم است .
منبع اصلی بروز رطوبت و نم را پیدا کنید
این نکته برای شما بسیار مهم این است که هنگام انجام اقداماتی برای جلوگیری از نم و رطوبت در دیوارهای خانه یا مبلمان و سقف ها، جستجو برای یافتن منبع اصلی رطوبت، سپس جلوگیری از آن، تمیز کردن و ضد عفونی مکان های پوسیده، خشک کردن مکان مرطوب میباشد.
دفع موادی که در برابر رطوبت مقاوم نیستند
ما توصیه می کنیم علاوه بر گچ، از مواد غیر قابل مقاومت در برابر رطوبت و کپک زدگی خلاص شوید، علاوه بر گچ، مواد پودری دیواری، کاغذ دیواری و مواد عایق آب و رطوبت را جذب می کنند و قادر به تبخیر آن نیستند. شما باید رطوبت بر روی چنین مکانهایی را خشک کنید و مواد بهتری را جایگزین آنها کنید. توصیه می شود به دلیل دشواری روند تمیز کردن و استریل کردن کامل استفاده از این مواد خودداری کنید، که تقریباً یک کار غیرممکن است، زیرا برای سطوحی که آب را جذب نمی کنند، مانند شیشه، فلز و برخی از مواد پلاستیکی، نگهداری آنها پس از تمیز کردن، استریل کردن و خشک کردن امکان پذیر است.
از بین بردن رطوبت و کپک بر روی پارچه های پرده ای و حوله ها ممکن است بسیار آسان باشد، زیرا اگر آنها را برای مدت زمان کافی در معرض آفتاب قرار دهید، سپس میتوان آنها را با یک برس نرم تمیز کنید، سپس آنها را در ماشین لباسشویی بشویید، همچنین برخی از مواد سفید کننده رقیق را به ماشین لباسشویی اضافه کنید، و خوب خشک کنید.
استفاده از مواد سفید کننده
توصیه می شود از مواد سفید کننده و تمیز کننده طبیعی روی پارچه ها و اثاثیه ای که در معرض کپک و رطوبت قرار گرفته اند استفاده کنید، زیرا یکی از موثرترین مواد در از بین بردن رطوبت از خانه، پارچه ها و مبلمان است، جایی که می توانید یک فنجان سفید کنند با دو لیتر آب گرم مخلوط کنید، سپس با قلم مو را به این محلول آغشته کنید و سپس با قلم مو بر روی قسمت های کپک زده بمالونید و می توانید محلول سفید کننده را درون قوطی های اسپری دار بریزید، سپس میتوانید با اسپری جایی که لکه های قالب یا رطوبت وجود دارد اسپری کنید.

استفاده از دستگاه رطوبت گیر خانگی
در مواردی که سطح رطوبت خانه یا بیرون بسیار زیاد است، توصیه می کنیم برای از بین بردن رطوبت به دستگاه ها اعتماد کنید، زیرا دستگاه های رطوبت گیر در روی دیوارهای خانه یک راه حل عالی است، به ویژه برای خانه هایی که تهویه هوای مناسبی ندارند، رطوبت به خودی خود تبخیر می شود و همچنین می توانید از یکی از شرکت های ضد عفونی و تمیز کننده خانه ها در تهران همچون تکنیسین شهر استفاده کنید تا به راحتی به شما در خلاص شدن از رطوبت در خانه کمک کند.
اطمینان حاصل کنید که آب نشت نمی کند
آب یکی از مهمترین عواملی است که باعث رطوبت و کپک زدن در خانه می شود و برای رفع این مشکل باید علاوه بر وان حمام در حین انجام آزمایش، لوله ها و سینک ها با بررسی لوله ها و سینک ها هیچ نشتی از آب در خانه نداشته باشید. آنها را خشک ، تمیز و استریل نگه دارید.
نکات زیادی وجود دارد که می توانید در مورد خلاص شدن از رطوبت در خانه یا آسیب رطوبت در خانه و مشکلات کپک زدن بخوانید ، اما توصیه اصلی ما به شما این است که خانه را به طور کلی تمیز نگه دارید و پنجره ها را باز نگه دارید تا هوا و نور خورشید به اندازه کافی وارد شود.
شرکت تکنیسین شهر با چندین سال سابقه در رفع نم و رطوبت ابتدا با پیدا کردن دلیل و محل نشت یا چکه آب از سقف، ترکیدگی لوله، رفع نم و رطوبت، چکه و نشت آب از حمام یا دستشویی خانه یا آپارتمان شما بعد از مشخص کردن اینکار به تعمیر و عیب یابی محل مورد نظر میپردازد . در هنگام وجود رطوبت و نم در خانه شما ابتدا کارشناسان ما با استفاده از دستگاه های نشت یاب یا چکه یاب لوله های محل نشت یا ترکیدگی لوله ای که باعث مرطوب شدن دیوار یا کف خانه شما شده است را شناسایی میکنند و سپس لوله معیوب را تعمیر یا تعویض میکنیم.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.