چگونه می توان با استفاده از مواد طبیعی از نم و رطوبت خانه خود خلاص شد ؟

۰
(۰)

زنان خانه دار همیشه سعی در ایجاد فضای سالم در خانه دارند. بنابراین، چندین روش آسان برای از بین بردن رطوبت وجود دارد که برای هر زن خانه دار مناسب است که با
استفاده از این روشها نم ورطوبت خانه خود را از بین ببرد.

محصولات پاک کننده:
اگر رطوبت بیش از حد در اتاق وجود دارد، پس از پاک کردن سطح مرطوب باید تمام سطوح خشک شود. این امر به ویژه برای کفپوش ها صدق می کند توصیه می شود سطح مبلمان را پس از تمیز کردن از گرد و غبار با محلول صورتی روشن پتاسیم پرمنگنات پاک کنید. پس از تمیز کردن، اتاق باید تهویه خوبی داشته باشد.
آن مکانهایی که قالب می تواند شروع به رشد و تکثیر کند با پارچه ای که در محلول سفید کننده یا سرکه آغشته شده باشد پاک کنید. شما همچنین می توانید بر روی سطح کپک زده با یک محلول اسپری کنید. پاک کردن گوشه های ها خانه مرطوب که قارچ ها در آن رشد کرده اند مناسب است. سرکه نیز میتواند قارچها و کپک ها را از بین ببرد و اساساً اسید ضعیفی دارد برای سلامتی و تنفس زیاد مضر نیست. علاوه بر این، این مواد بوی بد را از بین می برند و پس از تهویه هوا تازه می شود.

مواد جاذب: نمک، شکر، قهوه:
روش قدیمی برای از بین بردن رطوبت از هر اتاق استفاده از موادی است که رطوبت هوا را جذب می کنند. متداول ترین جاذب هایی که همیشه در دسترس هستند، دانه های قهوه، نمک و شکر هستند. آن را در کیسه های پلاستیکی مختلفی ریخته و در مکان های مختلف خانه خود قرار می دهند. میتوانید این کیسه ها را در کمد لباس، در قفسه ها و شیشه های باز در انبارها قرار داده شوند. این تله های رطوبت به خشک شدن آپارتمان شما کمک می کند.

ژل سیلیکا:
ژل سیلیکا یک جاذب رطوبت مدرن است . به صورت گرانول شفاف با قطر ۲-۶ میلی متر تولید می شود. ساختار متخلخل سطح آن باعث می شود مقدار زیادی بخار آب از هوا جذب شود. بیشتر انواع ژل سیلیکا سازگار با محیط زیست و غیر سمی هستند. این ماده جاذب یا به صورت لایه ای روی پالت ریخته می شود یا در کیسه های کوچکی که در مناطق مرطوب قرار داده می شود بسته بندی می شود. ژل سیلیکا اشباع شده از رطوبت با گرم کردن آن تا دمای ۱۰۰-۱۵۰ درجه سانتیگراد دوباره فعال می شود.

رطوبت و کپک:
بیشتر اوقات در خانه های خصوصی با عایق بندی دیوارها اجازه ندهید هوای سرد به داخل نفوذ کند. کارشناسان یک روش خاص برای این کار به شما توصیه می کنند که می تواند ساختمان ها را در شرایط عالی قرار دهد. در حقیقت، این روش همیشه توجیه پذیر نیست و بسیاری از پخش ها به نتیجه خوبی نمی رسند. هر فرد تقریباً ۳ لیتر آب در روز بخار می کند چه از طریق حمام کردن یا دست صورت شستن. این برای توسعه ارگانیسم های بیماریزا و پوسیدگی کافی است.
هنگامی که از اتاق خارج میشوید، شما باید تمام پنجره ها را کاملاً باز کنید. سپس می توانید دریچه های تهویه هوا را باز کند. این اقدام کاملاً غیرموجه است، زیرا دیوارهای خانه بسیار سردتر از این می شوند، این بدان معناست که قالب با شدت بیشتری شروع به رشد می کند. در این حالت هوای سرد وارد مکانهایی می شود که قالب دوست دارد در آنجا رشد کند. قالب می تواند در گوشه های اتاق، مبلمان، سقف باشد.
در این مکانها گرمای کافی وجود ندارد، که باعث توسعه قالب در سرتاسر اتاق است. چندین مثال می توان آورد. اگر دیوارهای حمام کاشی کاری شده باشند، قطعاً قالب ایجاد می شود. این ماده قادر به جذب و آزاد سازی سریع هوای سرد نیست. بنابراین، او مدت طولانی در آن مکان می ماند. هنگام تهویه، مناطق مخصوصاً سخت خنک می شوند. این امر در گوشه های اتاق و نزدیک پنجره به وضوح دیده می شود. اینجاست که میکروارگانیسم های پوسیده شروع به تشکیل می کنند.
رنگهای اسیدی پراکندگی وجود دارد که محیط مطلوبی را برای توسعه میکروارگانیسم ها ایجاد می کند. پس از تهویه کوتاه مدت، همه رطوبت از سطح دیوارها و سقف تبخیر نمی شود. بنابراین، برای اینکه پوسیدگی و کپک در یک خانه خصوصی ایجاد نشود، باید با رطوبت و دمای پایین مقابله کنید. این عوامل هستند که منجر به این واقعیت می شوند که میکروارگانیسم شروع به رشد شدید می کند. برای از بین بردن این نقص، که در مورد عایق حرارتی خوب اتاق فکر کنید. به گفته کارشناسان، استفاده از بخاری های مختلف برای این اهداف کاملاً امکان پذیر است. بازار گزینه های بسیار متنوعی را برای شما ارائه می دهد.

گیاهان داخل منزلی که رطوبت را دوست ندارند:
گیاهان گرمسیری نیاز به آبیاری مکرر و سمپاشی دارند. چنین گلخانه ای خانگی می تواندباعث مرطوب شدن خانه میشوند. تبخیر گلدان و برگ بسیار شدید است. توصیه می شود گیاهان مقاوم به خشکی را انتخاب کنید که نیازی به آبیاری زیاد ندارند. همچنین ، آکواریوم ها، فواره های تزئینی و سایر وسایل مرتبط با تبخیر آب نباید در اتاق های مرطوب نصب شوند.
حفظ رطوبت در یک خانه برای سلامتی انسان ضروری است. هوای خشک و تمیز به حفظ وضعیت ساختمان و دکوراسیون آپارتمان کمک می کند. با توجه به انواع وسایل برای مقابله با رطوبت ، همه می توانند مناسب ترین و موثرترین روش را برای مقابله با رطوبت انتخاب کنند. کمی تلاش لازم است، اما آب و هوای مناسب در خانه شما ارزش آن را دارد.
به دلایلی کپک می تواند در خانه شما ظاهر شود. رطوبت و کپک زدن نه تنها به یک خانه خصوصی آسیب می رساند ، بلکه بر سلامتی بدن انسان تأثیر بدی می گذارد. افزایش رطوبت، قارچ ها و سایر عوامل مرتبط منجر به این واقعیت می شود که کپک سیاه با سرعت زیادی شروع به توسعه می کند.
رطوبت داخلی دلیل اصلی ایجاد کپک است. کپک با باکتری های بیماری زا همزیستی می کند. همچنین می تواند بر بدن هر فرد تأثیر منفی بگذارد. رطوبت و قالب در یک خانه خصوصی به هم پیوسته است. برای رفع یک مشکل، باید از یک مشکل دیگر خلاص شوید. برای محاسبه میزان خسارت، باید از همه روش های موجود استفاده کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.