رفع نم و رطوبت دیوار

رفع نم و رطوبت دیوار

۰
(۰)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بر روی دیوار ساختمان خود نشانه هایی از نم و رطوبت را مشاهده کرده باشید. ولی پی به دلیل بروز این مشکل نبرده اید. تاراز تاسیسات با پیگیری علائم و نشانه های نم و رطوبت دیوار اصلی ترین دلیل بروز این مشکل را جویا شده، و با استفاده از بهترین روش این عارضه را برطرف خواهد کرد. در ادامه شما را با تمامی روش های رفع نم و رطوبت را برای شما بازگو خواهیم کرد. تا بدین وسیله از تخریب ساختمان جلوگیری کنید.


عوارض نم و رطوبت دیوار


نم و رطوبت در دیوار می تواند عوارض بسیاری را به دنبال دارد و می تواند به سلامتی ساکنین آسیب وارد کند. از جمله مهم ترین این عوارض به شرح زیر است:
نم و رطوبت در دیوار می تواند آلودگی و گرد و غبار را به خود جذب کرده، و فضای مناسبی را برای رشد قارچ ها و باکتری ها فراهم می کند. این باکتری ها برای سلامتی انسان ها بسیار خطرآفرین است.
نم و رطوبت باعث تغییر رنگ دیوار شده و ظاهری نازیبا را به آن می بخشد.
نم و رطوبت در ساختمان زمینه ای برای ابتلا به انواع بیماری ها می باشد. ایجاد بسیاری از آلرژی ها از عوارض نم و رطوبت موجود در خانه است. افرادی که دچار بیماری های تنفسی هستند، وجود نم و رطوبت می تواند این بیماری را تشدید کند. همچنین بروز سردرد نیز نشانه های وجود نم و رطوبت در ساختمان به شمار می رود.
علاوه بر آن وجود نم و رطوبت در ساختمان نه تنها برای سلامتی افراد مضر است. بلکه می تواند آسیب های جدی را نیز به ساختمان وارد کند. بسیاری از ساختمان هایی که دچار نم و رطوبت شده و به موقع به آن رسیدگی نشده است. سازه های آن ها تخریب شده و در هنگام رفع هزینه های بسیاری را برای صاحب خانه به دنبال داشته است.
با توجه به مطالب عنوان شده در بالا به این نتیجه می رسیم که رفع سریع نم و رطوبت در ساختمان اهمیت بسیاری دارد. و در صورتی که به آن توجه نشود، خسارات بسیاری را به سلامت ساختمان و ساکنین وارد می کند.


چگونه نم و رطوبت دیوار را از بین ببریم؟


در صورتی که به هر دلیل نم و رطوبت در دیوار اتفاق افتاد، باید با روش های زیر آن ها را رفع کنید.


استفاده از فن و تهویه مناسب:

بسیاری از ساختمان های ساخته شده امروزی تعداد پنجره کمی دارد و گردش هوا به درستی صورت نمی گیرد. و همین امر نم و رطوبت ساختمان را تشدید می کند. بنابراین با استفاده از فن و تهویه مناسب می تواند مانع از ایجاد نم و رطوبت در دیوار شود.


دوش کوتاه مدت و با آب ولرم:

همان طور که می دانید آب داغ بخار بالایی را تولید می کند. و وجود این بخار می تواند باعث نم و رطوبت در دیوار حمام شود. در نتیجه با دوش کوتاه مدت و ولرم می توانید مانع از بروز نم و رطوبت در دیوار حمام شوید.


خشک کردن لباس ها:

بسیاری از افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند، به دلیل عدم دسترسی به فضای باز لباس ها را در داخل خانه خشک می کنند. و همین امر می تواند یکی از دلایل بروز نم و رطوبت در دیوار محسوب شود.


وجود گیاهان:

چسباندن گاهان به دیوار و تجمع آن ها در یک منطقه می تواند به مرور نم و رطوبت را به دیوار منتقل کرده و باعث بروز مشکلات و عوارض بسیاری شود. در نتیجه بین گیاهان کمی فاصله انداخته و از قرار دادن گیاهان در یک منطقه خودداری کنید.


ترکیدگی لوله:

یکی از رایج ترین و مشکل آفرین ترین دلیل بروز نم و رطوبت، نشت و یا ترکیدگی لوله می باشد. ترکیدگی لوله به سرعت می تواند خطرات بسیاری را برای ساختمان شما به بار بیاورد و هر چه دیرتر محل نشت رفع شود، خسارات بیشتری به ساختمان شما وارد خواهد کرد. در نتیجه باید به سرعت این مشکل مورد توجه قرار گرفته و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

رفع نم و رطوبت دیوار


رفع نشت و ترکیدگی لوله با دستگاه


همان طور که گفتیم ترکیدگی لوله یکی از مشکلاتی است که باید به سرعت به آن رسیدگی شود. با توجه به این که بسیاری از اتصالات از دیوار ساختمان عبور می کند، دستگاه های نشت یاب یکی از حرفه ای ترین روش برای از تشخیص نم و رطوبت دیوار بدون تخریب به شمار می رود. در نتجه به جرات می توان گفت که با این روش می توانید در سریع ترین زمان محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله را پیدا کرده و مانع از ورود آسیب بیشتر به ساختمان شد.

جهت دریافت خدمات تشخیص ترکیدگی لوله، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، تشخیص نم و رطوبت، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه غرب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در ورامین، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در قرچک و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت با متخصصین مجموعه تاراز تاسیسات در تماس باشید.


رفع نم و رطوبت دیوار بدون تخریب


با توجه به این که دستگاه های نشت یاب امروزی از طریق ارسال و دریافت امواج می تواند محل نشت را تشخیص دهد، همانند قدیم نیازی به تخریب تمامی قسمت های مرطوب نیست. در نتیجه از آن جا که برطرف کردن نم و رطوبت با استفاده از این دستگاه ها بدون تخریب صورت می گیرد، استفاده از آن رواج بسیاری پیدا کرده است. از جمله رایج ترین دستگاه های نشت یاب می توان به نشت یاب های مادون قرمز، نشت یاب های صوتی و نشت یاب های حرارتی اشاره کرد.


علائم نم و رطوبت در دیوار


نم و رطوبت در دیوار علائم و نشانه های خاصی دارد که از جمله واضح ترین آن ها عبارت است از:

  • تغییر رنگ در دیوار
  • پوسته پوسته شدن گچ و رنگ دیوار
  • ایجاد ترک در دیوار
  • تجمع مگس و حشارت در دیوار
  • ایجاد قارچ و باکتری در دیوار


رفع نم و رطوبت دیوار در تارازتاسیسات


از بین بردن نم و رطوبت دیوار در تاراز تاسیسات به صورت کاملا تخصصی و با استفاده از دستگاه های بسیار مدرن و پیشرفته انجام می پذیرد. این متخصصین و تعمیرکاران با سال ها تجربه و تخصص خود به بهترین شکل و در سریع ترین زمان ممکن می تواند نم و رطوبت ساختمان را تشخیص داده و آن را برطرف کند. در نتیجه در هر قسمت از تهران که هستید و در هر ساعت از شبانه روز می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که سرویس بهداشتی شما دچار نم و رطوبت شده باشد؟ در این مواقع چه می کنید؟ سرویس بهداشتی یکی از مکان هایی است که به دلیل موقعیتی که دارد همواره بستری برای ایجاد نم می باشد.

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب

ترکیدگی لوله یکی از مشکلات رایجی است که نم و رطوبت را به دنبال دارد. امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با استفاده از افراد دوره دیده و با بهره گیری از دستگاه های حرفه ای و کاملا پیشرفته صورت می گیرد

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.