تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

در حال حاضر استفاده از روش های قدیمی برای تشخیص نم و رطوبت ساختمان منسوخ شده و جای خود را به دستگاه های نشت یاب مدرن و پیشرفته داده است. زیرا تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نه تنها سریع ترین راهکار است، بلکه با کمترین هزینه انجام می پذیرد. نشت و ترکیدگی لوله معمولا در ساختمان های قدیمی رخ می دهد ولی امروزه با بی توجهی برخی از ساختمان سازان، در هنگام لوله کشی از لوله هایی نامرغوب و بی کیفیت استفاده می شود که پس از مدت کوتاهی استفاده مقامت خود را از دست داده و ترکیدگی لوله را به دنبال دارد. در صورت نیاز به نشت یاب تنها کافیست با تراز تاسیسات تماس حاصل نمایید.


تشخیص نم و رطوبت با دستگاه در تهران


تراز تاسیسات خدمات خود را در تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران ارائه می دهد. این شرکت آماده خدمت رسانی ۲۴ ساعته در زمینه نشت یابی می باشد. در ساختمان های قدیمی به دلیل فرسودگی لوله ها امکان نشت و ترکیدگی لوله بیشتر است البته ساختمان های نوساز امروزه نیز به دلیل استفاده از لوله های نامرغوب و لوله کشی های غیر حرفه ای از این مشکل به دور نیستند. بنابراین در هر جای تهران که هستند تنها با یک تماس می توانید مشکل نم و رطوبت ساختمان خود را برطرف کنید.


چرا بهتر است ترکیدگی لوله با دستگاه صورت گیرد؟


امروزه تشخیص نم و رطوبت با دستگاه بسیار آسان تر از گذشته شده است. با استفاده از این روش نه تنها هزینه تشخیص ترکیدگی لوله کاهش می یابد، بلکه خسارات وارده به ساختمان نیز به حداقل خواهد رسید. در هنگام نشت و ترکیدگی لوله هر ثانیه ای که می گذرد، ساختمان هزینه بیشتری برای تعمیر نیاز دارد. بنابراین باید هر چه سریع تر جلوی این مشکل را گرفت. دستگاه های نشت یاب یکی از بهترین راه حل برای تشخیص ترکیدگی لوله می باشد.


نحوه کار دستگاه نشت یاب


دستگاه های نشت یاب با استفاده از امواج کار می کند. هر یک از این امواج ارسال شده بر اساس نوع دستگاه اطلاعات خاصی را دریافت کرده و با بازخورد این امواج بر روی دستگاه محل دقیق نشت را به اپراتور نشان می دهد. سرعت در نشت یابی و تشخیص صحیح به میزان تجربه و تخصص اپراتور بستگی دارد. بنابراین برای این که محل نشت سریع تر و دقیق تر تشخیص داده شود، با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.


انواع دستگاه های نشت یاب


دستگاه نشت یاب مادون قرمز: نشت یاب های مادون قرمز گزینه مناسبی برای تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق می باشد. بنابراین برای نشت لوله های فاضلاب می توانید از این دستگاه کمک بگیرید.
دستگاه نشت یاب حرارتی: از دیگر دستگاه هایی که با استفاده از آن می توانید نشت لوله را تشخیص دهید، دستگاه های نشت یاب حرارتی می باشد. این نشت یاب ها به خوبی می توانند متوجه اختلافات دمایی شوند.
دستگاه نشت یاب فراصوت: رایج ترین دستگاه نشت یاب در ایران، با نام دستگاه نشت یاب صوتی شناخته می شود. این دستگاه با استفاده از صدای آب می تواند محل نشت را شناسایی کند.


مزایای تشخیص نم و رطوبت با دستگاه نشت یاب


سرعت در نشت یابی
دقت و تشخیص دقیق و صحیح محل نشت
کاهش هزینه های نشت یابی
کاهش هزینه های وارد شده به ساختمان
تشخیص نم و رطوبت بدون تخریب
مهم ترین دلایل نشت لوله
ورود ضربه به لوله های آب و فاضلاب
مستهلک شدن لوله ها و کاهش عمر مفید آن ها
قرارگیری لوله در مسیرهای پرخطر و اشتباه
استفاده از لوله های نامرغوب و بی کیفیت برای لوله کشی آب و فاضلاب
انجماد و یخ زدگی لوله ها

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه


دلایل نشت لوله و جلوگیری از آن


نشت لوله می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و با رفع آن می توانید از بروز این مشکل پیشگیری کنید:
خوردگی لوله های فلزی: قرارگیری لوله های فلزی در خاک های مرطوب و آهکی می تواند باعث بروز نشت لوله شود. بنابراین برخی از متخصصین در هنگام قرار دادن لوله در دل خاک بستری مناسب را فراهم خواهند کرد تا از خوردگی و پوسیدگی لوله های فلزی پیشگیری کنند.
انقباض و انبساط لوله ها: در برخی موارد قرار گرفتن لوله های آب سرد در کنار مکان های گرم مانند گاز و یا بالعکس می تواند باعث ایجاد انبساط و انقباض در لوله ها شده و نهایتا نشت و یا ترکیدگی را در آن ها بوجود بیاورد. بنابراین با نصب صحیح و اصولی لوله ها می توانید از بروی این مشکل جلوگیری نمایید.
فشار به لوله های آب: در برخی از شهرهای ایران سختی آب به قدری است که می تواند باعث مسدود شدن لوله های آب شود. بنابراین در صورتی که این انسداد برطرف نگردد، به مرور فشار زیادی به لوله ها وارد شده و نشت و ترکیدگی لوله ها را به دنبال خواهد داشت.
جنس نامناسب لوله: لوله ها از متریال های مختلفی تولید شده اند. بنابراین در صورتی که در هنگام لوله کشی ساختمان از لوله های نامرغوب و بی کیفیت استفاده شود، قطعا مدت زیادی طول نمی کشد که این لوله ها نشت پیدا کرده و باعث ورود خسارات بسیاری به ساختمان شما می شود. بنابراین با بهره گیری از لوله های مرغوب می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.


هزینه تشخیص نم و رطوبت با دستگاه


تشخیص نم و رطوبت با دستگاه و برطرف کردن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این موارد وسعت محل نشت و قسمت آسیب دیده می باشد. همچنین جنس لوله ها و دستمزد تعمیرکار نیز از دیگر عواملی است که بر روی هزینه تشخیص نشت لوله تاثیر مستقیمی دارد. ولی از آن جا که نشت و ترکیدگی لوله می تواند خسارات بسیاری را متوجه شما کند. در نتیجه برای این که نشت و ترکیدگی لوله به درستی و در سریع ترین زمان تشخیص داده شود، بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید. تراز تاسیسات با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته می توانند به صورت اصولی و با کمترین هزینه نشت لوله را تشخیص داده و آن را برطرف کنند. در صورت نیاز تنها کافیست با این مرکز تماس بگیرید.

نحوۀ تشخیص ترکیدگی لوله

نحوۀ تشخیص ترکیدگی لوله به عوامل مختلفی بستگی دارد. گاهی نشتی لوله به صورت محسوس ایجاد می شود، در این نوع نشتی ها نیازی به تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نیست و باید به سرعت به حفاری و تخریب محل پرداخت، که این کار باعث جلوگیری از احتمال نشست زمین و گسترش دامنه می شود.

چندروش برای ازبین بردن نم و رطوبت

بیشتر خانواده ها به خصوص در فصل زمستان از مشکل رطوبت رنج می برند و این مشکل با سرما و باران بیشتر می شود که باعث بوی بد، ترک خوردن دیوارها، لکه های ناخوشایند بر روی دب دیوار و پوسیدگی چوب و مبلمان می شود. اما رطوبت زیاد همچنین باعث ایجاد مشکلات تنفسی (آلرژی، رینیت، آسم) می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.